SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wada postawy

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1240

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3
Szanowni Państwo,


Zwracam się do Państwa z uprzejmym zapytaniem odnośnie mej wady postawy, a mianowicie jednak wyraźnie i zauważalnie odstającej prawej łopatki (jakkolwiek nie na tyle, by ktoś w jakimkolwiek miejscu publicznym to kiedykolwiek skomentował), zwłaszcza w jej górnej części, co niejako daje efekt małego "garbu" i jednocześnie wyraźnie odstającej lewej strony klatki piersiowej przy wyraźnym spłaszczeniu prawej. Czy jest zatem możliwa pełna korekcja owej wady w przypadku osobnika płci męskiej w wieku prawie 22 wiosen, najlepiej bez konieczności korzystania z basenu? Dodam, iż po pierwsze: około 10 miesięcy temu znający mnie od wielu lat lekarz ortopeda całkowicie pozytywnie wypowiedział się o możliwości zupełnego usunięcia rzeczonej wady za pomocą odpowiedniej gimnastyki (niekoniecznie na basenie) w przeciągu co najmniej 6 miesięcy, chociaż określił mój stan jako zły; po drugie: nie cierpię obecnie na skrzywienie kręgosłupa (diagnoza lekarza ortopedy), które już jakiś czas temu w zasadzie samoistnie u mnie ustąpiło, choć to ono zapewne spowodowało dokuczającą mi dziś wadę. Moje ćwiczenia były bardzo nieregularne, ale przez dwa ostatnie miesiące gimnastykowałem się zgodnie z zaleceniami ortopedy, a właściwie zdecydowanie intensywniej (półpompki na kolanach, jeden dzień: 2 serie 12 razy po 12 sekund z dłońmi skierowanymi ku wewnątrz i 2 serie 12 razy po 12 sekund z dłońmi skierowanymi normalnie, na wprost), jednakowoż nie potrafię jednoznacznie ocenić rezultatu mych wysiłków - na pewno wada się nie pogłębiła, niemniej mam bardzo duże wątpliwości, czy rzeczywiście nastąpiła jakaś zauważalna poprawa.
Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź.




Z poważaniem,



Michał R.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2425 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 9575
Kultura ponad wszystko Masz możliwość wstawienia zdjęć ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 1893 Wiek 110 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36567
nie najgorszym pomyslem byloby udac sie do fizjoterapeuty,poniewaz lekarz moze ci zdiagnozowac schorzenie,natomiast nie ma wiedzy nt korekcji wady za pomoca cwiczen,a skoro nie ma potrzeby operowania,to wlasnie regularne cwiczenia sa najlepszym lekarstwem,z akcentem na regularne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 471 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 39886
zapisz sei na silownie zwiekszaj mase.Kosci nabiora miesnia to wada bedzie mniej widoczna
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 1893 Wiek 110 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36567
^kvrwa co maja wspolnego kosci z nabieraniem miesni?a przez zle cwiczenia wade mozna tylko poglebic.autorze,zrob sobie rtg na poczatek,moze juz na jego podstawie lekarz wyciagnie jakies wnioski,a nie jest to drogie badanie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 673 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 12593
Panie Michale ciężko jest Ci podpowiedzieć co masz robić, od tego masz lekarza-specjaliste, wybierz się do niego, przedstaw mu wątpliwości bądź udaj się do innego, może spróbuje użyć innych metod
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 471 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 39886
Vayo kur..... powiedz mi jak chcesz gimnastyka kosci wyrownac........ a po drugie wiem bo przechodzilem przez to i gowno mu pomoze glupia gimnastyka tylko szkoda czasu a jak nabierze miesia to nie chodzi mi o to ze kosci sie wyrownaja tylko ze wada bedzie mniej widoczna to chyba logiczne........... kazdy tu pisze ze do lekarza a taka prawda ze lekarze tez maja to w dupie........... przynajmniej w moim regionie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 1893 Wiek 110 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36567
masz racje,lekarze maja to głęboko i najczesciej chcieliby albo operowac,albo nic nie robic,dopoki wada jest niewielka-tutaj jest wlasnie miejsce dla dobrego fizjoterapeuty,ktory moze poprzez cwiczenia skorygowac niewielką wadę,zanim sie ona poglebi.silownia faktycznie moze dac dobre efekty,ale najpierw trzeba postawic wlasciwa diagnoze i ocenic,co nalezy wzmocnic,a co rozciagnac.troche sie unioslem dlatego,ze bez tej wiedzy typowy trening silowy nie poprawi stanu rzeczy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 471 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 39886
dobrze mowisz ale jestem pewnien ze autor tematu jest szczuply i wada jest bardziej widoczna niz u grubszych osob
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 27 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 76
Wszelkie wady postawy można znacząco skorygować metodą Feldenkraisa http://www.metoda-feldenkraisa.pl/ Nawet poważne wady można znacznie zminimalizować.

Feldenkreis był niezły, nawet pomagał w szkoleniu izraelskich słuzb specjalnych i doskonaleniu krav magi, przyjaxnił się z Jigoro Kano twórcą judo. Metoda którą opracował cieszy się sporą skutecznością.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kolano ?

Następny temat

Prawy bark i łopatka lekko zapadnięte

Wiecej