SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wzrost - porady

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 791762

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1829 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 32662
TEZ JAKIES KURDUPL , po ok 168-172cm
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 202 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1392
Z racji tego ze wzrosty jest uwarunkowany genetycznie a popatrz jaki wzrost w genach przekazali rodzice. Genetyka jest tajemnicza nauką i bywaja rózne akcje(matka 160cm, ojciec 175-dziecko 190). Ale to rzadkie przypadki
....................................

to zalezy jacy wysocy byli dziadkowie i pradziadkowie
w przyrodzie nic nie ginie



tuo

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 1092 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4309
Z tym całym wzrostem rodziców to też moim zdaniem są brednie. Wg przeliczników powinienem mieć ponad 180 cm a jakoś nie mam. Tryb życia zawsze prowadziłem zdrowy, papierosa w pysku nigdy nie miałem(o ile to wszystko ma znaczenie bo wydaje mi sie że nie ma). U mnie na osiedlu mam wielu kumpli którzy są braćmi i zazwyczaj ich wzrost mocno sie różni(o ok. 15 cm). Może kiedyś naukowcy odkryją od czego naprawdę wzrost zależy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 202 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1392
bo tez rodizce nie gwarantuja ci ich wzrostu.

zobacz jak napisalem powyzej.

pradziadkowie itp



tuo

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 1092 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4309
No tak, ale skoro są braćmi i mają tych samych rodziców to dziadków chyba też mają tych samych:-]. Moim zdaniem co innego wpływa na wzrost. Może za kilka lat sie dowiemy co.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 202 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1392
niektore cechy dziedzicza sie wedlug typu pisum inne wedlug typu zea...natomiast wiele cech ilosciowych uwarunkowana jest poligenicznie, wiec nic dziwnego ze dzieci sa roznego wzrostu od rodzicow.

to prosta genetyka.. jesli cechy te zaleza od QTL to nie ma sie co dziwic. a tak jest w tym przypadku.

choc jak w innych cechach ilosciowych i tu pewna role odgrywa srodowisko.


Zmieniony przez - tuo w dniu 2005-04-22 19:28:29



tuo

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 88 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 817
175-KUNUS heh to nie jest dużo ale karłem też nie jesteś. Jeśli chodzi o moich rówieśników to fakt nie należe do najwyższych ale bez przesady nie wszysty mają po 185cm.Jestem w trzeciej klasie gimnazjum i tak mniej więcej moi rówieśnicy mają miedzy 174-177cm widomo są też po 190cm albo 160cm.Ale takich dużo nie jest.Co do tego że muskulaturą można nadrobić wzrost to rzecz gustu.Moim zdaniem mając 175cm nie powinno się mieć kompleksów no ale...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 1092 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4309
174-177 cm ale w gimnazjum to może jest średnia, tylko że oni jeszcze pewnie urosną.
Co do muskulatury no to jakiś wygląd facet musi mieć moim zdaniem. Trochę to wstyd jak koleś waży 60-70 kg:/.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 88 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 817
W szkole średniej to się mało raczej rośnie.Chociaż to kwestia indywidualna wiadomo że jedni mogą urosnąc nawet 10cm a inni nic, ale zwykle rośnie się już niewiele.A co do wagi to mam 68kg przy 172cm i wcale to nie wygląda źle.Żaden wstyd.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 336 Wiek 43 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 20853
anarki111- do twojej wiadomości- średnia wzrostu polskiej młodzieży płci męskiej oscyluje w granicach 178-179 cm wzrostu. Najwyżsi w Europie są młodzi Holendrzy- tam średnia wzrost to c.a. 185 centymetrów. Poza tym widać, iż masz potężny kompleks na punkcie twojego wzrostu.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ksiazeczki lekarskie

Następny temat

Kalms

WHEY premium