SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Właściwa dieta sposobem na trądzik

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 52238

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 164 Napisanych postów 12853 Wiek 36 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 43234
Właściwa dieta sposobem na trądzik

Beznadziejna walka z młodzieńczym trądzikiem spędza ci sen z powiek? Zmień dietę - radzi na łamach najnowszego numeru tygodnika "New Scientist" amerykańska biolog Loren Cordain. Jej zdaniem pryszcze na twarzy to wynik spożywania wysoko przetworzonych węglowodanów, czyli mówiąc prościej - białego pieczywa, makaronów, a nawet zbożowych płatków śniadaniowych.

Panią biolog zastanowił fakt, że trądzik młodzieńczy to zmora nastolatków z krajów wysoko rozwiniętych. Nie znają jej na przykład młodzi mieszkańcy Papui Nowej Gwinei, nie znali również Eskimosi, dopóki nie zakosztowali współczesnej cywilizacji.

Jaki jest związek pomiędzy - na przykład - jedzeniem bułek, a pryszczatą cerą? Okazuje się, że w procesie przetwarzania żywności rozpadają się długie łańcuchy węglowodanowe i powstaje skrobia. Do jej przetworzenia organizm produkuje dodatkowe porcje insuliny i podobnego do niej hormonu.

To z kolei prowadzi do zwiększenia ilości męskiego hormonu odpowiedzialnego między innymi za stymulację pracy gruczołów łojowych skóry. Pory skóry zatykają się od nadmiaru tłustej wydzieliny i powstaje idealna pożywka do rozwoju bakterii.


źródło: Właściwa dieta sposobem na trądzik, RMF FM

jeżeli pomogłem , Ty pomósz mi wejdz w link i się zarejestruj http://www.AWSurveys.com/HomeMain.cfm?RefID=krzakzak 

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 16
Dieta ma kolosalny wpływ na trądzik. Ja zastosowałem się do wskazówek z tej strony i codziennie widzę efekty. Dieta nie jest czynnikiem wywołującym trądzik, ale na pewno wpływa na jego nasilenie. Warto na to zwrócić uwagę. http://natradzik.com/dieta-na-tradzik/ 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 235 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3634
jeśli to super. daję ci soga.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
saib__ ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 20426 Wiek 34 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 84645
Fajny artykul. Sogacza moge dac.

Były moderator Sceny MMA i K-1 oraz elita SFD.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 255 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 2340
To co my do cholery możemy już jeść?Też sobie sport wybrałem.SOG 4you!!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 235 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3634
na to wychodzi ze nic.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 5770 Wiek 43 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42384
"[...]To z kolei prowadzi do zwiększenia ilości męskiego hormonu [...]"

to moze jednak powinnismy to zrec , walic tam pryszcze !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 202 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2519
Qrcze, co się tak wszyscy przejmują tymi pryszczami... i tak jak umrzemy, to nikt o nich nie będzie pamiętał (o nas zresztą też).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 255 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 2340
Tylko wypadałoby żeby na nagrobku widniało zdjęcie twarzy bez pryszczy.A zresztą co mnie to pózniej obchodzi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 216 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1472
Jezeli nie mozemy jesc wysoko przetworzonych weglowodanow (takich jak: makarony, bulki, biale pieczywo) to co mozemy jesc aby bylo dobrze zeby uzupelnic weglowodany.
Prosze o odpowiedzi (konkretne)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1831
Może Kotlet z kota?

Ciężko jest być łapserdakiem...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 4027 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 16307
zakrześ liczysz na wiecej sogów ? ja ci nie dam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ścinanie białka

Następny temat

Słodka trucizna

WHEY premium