Zadaj anonimowe pytanie i otrzymaj błyskawiczną odpowiedź
Temat został odczytany 5003 razy
  • Autor

Węglowodany po treningu na redukcji

• jakub.ch
    • Pochwały:0
    • Nagany:0
    • Na forum: 8 lat
    • Trenuje: Od 2003 r. z przerwami
    • LPA: 27135

Wysłano 31 lipca 2009 09:59

zgłoś naruszenie

Cześć,

wszędzie czytam, że bez węglowodanów potreningowych (prostych) nie było sensu ćwiczyć, bo procesy anaboliczne nie nastąpią a katabolizm nie zostanie zahamowany. Z kolei informacje towarzyszące opisywaniu redukcji radzą po treningu tylko białko a potem już posiłek.

Sam już nie wiem. Ważę 105 kg, nie jestem jakoś strasznie zatłuszczony, ale redukować jeszcze jest co. Nie chcę zbijać wagi kosztem mięśnia, więc mam pytanie do speców w tej dziedzinie - wciągać te węgle po treningu czy nie, mimo że jestem na redukcji?

Jestem w stanie je ująć w swoim grafiku żywieniowym, bo stosuję dietę low carb, w której węglowodany często mam na poziomie zerowym (nie liczę warzyw), więc miejsce na potreningowy szejk z węgli się znajdzie. Jeśli ma przynieść to efekty w postaci lepszej masy mięśniowej i takiej samej redukcji tłuszczu jak do tej pory, to się piszę. Myślę o olimpowskim Reanimatorze...

Pomożecie?

Pozdrawiam
  • Wysłano 31 lipca 2009 10:03

zgłoś naruszenie
    Polecamy zaufać naszym specjalistom, dobierając plan treningowy, plan odżywiania czy suplementację, potrzebujesz indywidualnego podejścia. Poproś o przygotowanie planu dla Ciebie http://potreningu.pl/plany. Profesjonalny, kompletny plan: diety + treningi + suplementacja, już od 149 69
  • .MIrko.
    • Na forum: 6 lat
    • Trenuje: całe życie ;]
    • LPA: 5966

Wysłano 31 lipca 2009 10:03

zgłoś naruszenie
    jezeli chodzi o weglowodany na redukcji to sa 2 pory w ktorych nie powinienes sie bac dozucic ich do jadlospisu .. 1)sniadanie , 2) posilek po treningowy

Nie zepsuje to redukcji,nie mowie tu o jakis olbrzymich ilosciach,ale spokojnie mozesz troche weglowodanow zapodac po treningu ,to samo na sniadanie, to sa 2 pory w ktorych powinienes dawac weglowodany bez wyzutow sumienia.

/Pzdr
    ... Nie ma rzeczy nie możliwych , Jest Tylko brak ambicji ...
  • jakub.ch
    • Na forum: 8 lat
    • Trenuje: Od 2003 r. z przerwami
    • LPA: 27135

Wysłano 31 lipca 2009 10:06

zgłoś naruszenie
    W dni treningowe staram się robić w ten sposób, żeby zjeść po treningu pół paczki ryżu albo równowartość w innych źródłach węglowodanów. Przed treningiem w zależności, czy ćwiczę po śniadaniu, to daję ciemny chleb, lub po kolejnym posiłku, to odrobina ryżu.

Chodzi mi o węglowodany natychmiast po treningu (banan, gainer itp.).
  • Piękny Zbyszek
    Seewy
    • Pochwały:2
    • Nagany:brak
    • Na forum: 12 lat
    • Trenuje: nie mam pojecia - pare ladnych lat ;)
    • LPA: 202585

Wysłano 31 lipca 2009 10:33

zgłoś naruszenie
    dorzucenie jednej porcji ww zaraz po tr - niekoniecznie musi przyniesc efekty w postaci przyrostu tk.m.
    dorzucajac reanimatora - mozesz poprawic swoja regeneracje potreningowa (o ktora jest raczej ciezej niz przy treningach masowych) - co moze przelozyc sie na lepsze kolejne treningi i stad na lepsza odpowiedz organizmu dotyczaca treningu i efektow...
    jednakze konkretnych za lub przeciw nie mozna tutaj odniesc
    FITNESS ACADEMY King Square Kraków

"Oddycham głęboko, stawiam piedestały. Jutro będe duży, dzisiaj jestem mały..."
  • .MIrko.
    • Na forum: 6 lat
    • Trenuje: całe życie ;]
    • LPA: 5966

Wysłano 31 lipca 2009 16:27

zgłoś naruszenie
    Jezeli zjadasz normalnie posilek po treningowy w ktorym dajesz tak jak mowisz jakeis zrodlo weglowodanow (np.ryz) to nie widze sensu zeby od razu po treningu zapodac banana etc.

natomiast jezlei mowa tu o Reanimatorze to tak jak napisal Seewy , napewno wplynie to korzystnie na regeneracje po treningowa, ogolnie ja bym zapodal.
    ... Nie ma rzeczy nie możliwych , Jest Tylko brak ambicji ...