SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Uzupełnienie diety w białko

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2027

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 6490
Witajcie!
Nie oczekuję, że ktoś rozpisze mi tu dietę na cały tydzień, miesiąc czy chociażby dwa 2 dni. :)
Poprosiłbym o kilka wskazówek, ew jeżeli ktoś zajmuje się dietami w rozsądnej cenie to bym się zastanowił.

Jako, że mam już skończone 30 lat to czas najwyższy wziąć się za siebie. Od dłuższego czasu męczą mnie częste wzdęcia brzucha zwieńczone śmierdzącymi (trudno by to były perfumy :D) gazami. Pomijając to, że od lat jestem piwoszem to też nigdy nie stroniłem od jedzenia o każdej porze i w każdej ilości (ważę 67.5kg przy 177 cm więc spasiony nie jestem). Całe życie nabiał spożywam w bardzo małej ilości. W momencie gdy odstawiłem alkohol zakładałem, że moje dolegliwości miną od razu jednak jest dosyć podobnie. Udałem się do gastrologa więc to nie to, że szukam tutaj lekarza - czeka mnie teraz miesiąc abstynencji oraz nakaz jedzenia niezbyt obfitych posiłków - oczywiście najlepiej gotowanych lub pieczonych, bez tłuszczu, bez fasoli. Nie wiem czy mleko do płatków lub serek wiejski może mieć tak wielki wpływ na wzdęcia - piję jeszcze WPC 80 mieszane z mlekiem. Mięśnie i siła idą w górę - klopotów żołądkowych ni grosza mniej. Wiem jeszcze, że płatki owsiane mi nie służą bo wieczorem gwarantowana serenada gazów. :P

Czy 120-150 g białka idzie dziennie zrobić nie uwzględniając nabiału, roślin strączkowych i suplementów? Mam nadzieję, że przynajmniej od kaszy gryczanej nie mam wzdęć. Czy ew możecie polecić jakieś białko o innym źródle pochodzenia? Ehh takie 2 serki wiejskie to już 44g białka..
Może jakiś dietetyk w Warszawie godny polecenia? ALT i AST nieznacznie podwyższone o ok 10 pkt więc liczę, że może to tylko ostrzeżenie a nic poważnego się nie dzieje. Dodam, że zapomniałem o badaniach okresowych do pracy i 12h przed pobraniem krwii wypiłem ok 200ml wina grzanego (o ile to mogło mieć wpływ na podwyższenie).
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6210 Napisanych postów 75705 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753037
Na początek wypełnij ankietę działu i wrzuć przykładowe dni z Twojej diety. Zobaczymy jak to wygląda.

http://m.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html 

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 6490
Tak to mniej więcej wygląda. Eksperymentuje aktualnie z mlekiem i serkiem wiejskim bez laktozy. (ciężko oceniać po jednym dniu ale jakby trochę mi lepiej - co mogłoby potwierdzać nietolerancję laktozy)
Więc ew co można zmienić by np ograniczyć bardziej nabiał i produkty / sposób przyrządzania były przyjazne / lekkostrawne dla wątroby.
Zakładam, że w takim wieku ciężko zniszczyć mocno ten organ ;) tak więc poza tą laktozą szukając winnego mam jeszcze skierowanie pod kątem stwierdzenia obecności w kale helicobacter pylori - nie wiem jaka opcja by była dla mnie najlepsza.







Zmieniony przez - pwwisnia87 w dniu 2018-03-01 05:14:42

Zmieniony przez - pwwisnia87 w dniu 2018-03-01 05:27:51
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6210 Napisanych postów 75705 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753037
Wrzuć jeszcze wypełnioną ankietę działu z linku podanego powyżej.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 6490
Płeć : mężczyzna
Wiek : 30
Waga : 67.5
Wzrost : 177
Obwód klatki : 95
Obwód ramienia : 34
Obwód talii : 84
Obwód uda : 54
Obwód łydki : 34
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : 20%? Ciężko powiedzieć
Aktywność w ciągu dnia : praca
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : 3-4 w tygodniu siłownia - FBW
Odżywianie : Napisałem wyżej
Cel : Nabranie trochę masy
Ograniczenia żywieniowe : nietolerancja laktozy, bez nadmiernego obciążania wątroby
Stan zdrowia : zdrowy poza problemami ze wzdęciami :)
Preferowane formy aktywności fizycznej : siłownia
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : Kreatyna, Białko (odłożone narazie)
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : tak - byle nie na bazie mleka
Stosowane wcześniej diety : zbilansowana
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Dieta jest uboga w zdrowe tłuszcze, witaminy, makro- i mikroelementy. Wzbogać swoją dietę o orzechy, siemię lniane, awokado, oliwę z oliwek, olej kokosowy, tłuste ryby. Warzywa powinny znajdować się w każdym posiłku (różnokolorowe), owoców również mało. Serek wiejski i banan to jakaś przekąska, tego nie można nazwać stricte posiłkiem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 6490
Oliwa z oliwek jako dodatek do sałatki czy wypicie np łyżki?
Krótkie podsmażenie na oliwie nie będzie już niosło żadnych pozytywów z oliwy? Czy lepiej podsmażać na oleju kokosowym?
Jakie warzywa? Czy obojętne co? W surowej postaci najlepiej zapewne?

Czy kotlet mielony/z kurczaka z ziemniakami i np buraczkami to coś w dobrym kierunku?

W kwestii serka wiejskiego to myślałem, że ok bo jest trochę białka a i dodatkowo węglowodany jakieś. Często robiłem z dwoma bananami, albo 1 banan + kiwi.
Nie mam zakorzenionego jedzenia owoców nie licząc truskawek w lato, a najgorzej z warzywami bo same w sobie nie są dla mnie żadnym rarytasem smakowym.





Zmieniony przez - pwwisnia87 w dniu 2018-03-02 13:39:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Oliwa może służyć zarówno do sałatek jak i do smażenia. Warzywa różnokolorowe: jarmuż, brokuł, marchew, pomidory, kapusta, sałata, ogórki kiszone, papryka, szpinak etc. Mogą być w formie gotowanej, surowej jak i można z nich robić deepy. Pierś z kurczaka, z ziemniakami i burakami to posiłek pełnowartościowy bowiem chodzi o urozmaicanie diety.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Wiecej