SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Uszkodzone kolano 4 tydzien nie ma poprawy

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4602

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 14
Witam serdecznie to mój pierwszy post wiec jeśli jest coś źle to przepraszam. Pisze na forum bo już nie wiem co jest może miał ktoś coś podobnego i mi pomoże oto problem:

19 czerwca grając w piłkę nożną źle stanąłem i od razu się przewróciłem poczułem straszliwy ból normalnie był to ból nie do opisania masakra. Pojechałem do szpitala zrobiono mi punkcje bo kolano strasznie było spuchnięte, ściągnięto strzykawkę krwi oraz zrobiono prześwietlenie kolana na którym nic nie ma i ze wszystko jest ok. Powiedziano mi, ze jeśli znów spuchnie to żebym poszedł do chirurga w przychodni. Wieczorem kolano spuchło, rano udałem się do przychodni, zrobiono punkcje (krew) wstępnie ustalono, ze jest to wina więzadła przyśrodkowego kazano zrobić USG i iść do ortopedy.

Badanie USG wynik:

W zachyłku nadrzepkowym widoczny płyn do 10-12mm(echogeniczny najpewniej zhemolizowana krew) Widoczne nieznaczne pogrubiałe fałdy błony maziowej w części przyśrodkowej i bocznej zachyłka( fałd przyśrodkowy i boczny)
Cechy uszkodzenia torebki stawu w przyczepie piszczelowym zgłaszana miejscowa dużego stopnia bolesność
Łękotka przyśrodkowa uszkodzona w trzonie uwidoczniono pęknięcie poprzeczne - niewielka bolesność w tej części.
Łękotka boczna w trzonie z widocznym uszkodzeniem w tej cześć, przytorebkowo niewielkie pęknięcie poprzeczne zgłaszana bolesność
Chrząstka szklista ( z widocznej części dużego stopnia ograniczenia zgięcia stawu.

Wiec 3 dni po urazie (środa) wizyta u ortopedy który oznajmił iż więzadło przyśrodkowe jest zerwane zrobił punkcję(krew) i wypisał skierowanie na ortezę w której chodzę cały czas. Orteza ustawiona w zgięciu kąt 30 stopni bez możliwości ruchu choć ruch.Dziś mamy 13 lipca kontrolna wizyta u ortopedy. Zdjąłem ortezę ortopeda zgina mi kolano i gdy kolano przekracza kąt 90 stopni czuję niesamowity ból no masakra. Ból czuje w wewnętrznej stronie kolana po zgięciu bolało i potem jak wyprostowałem to chwilę też gdy dotykał to miejsce również ból się nasilał.( Zaznaczę że gdy teraz siedzę z wyprostowaną noga i tam się dotykam nie boli tak bardzo jak podczas kontroli) Ortopeda zrobił punkcje po punkcji zgięcie i nadal ból. Ortopeda stwierdził iż prawdopodobnie kolano blokuje jakaś chrząstka łękotki. Zalecił dalsze chodzenie w ortezie wypisał lek o nazwie XefoRapid brać raz dziennie 1 tab. Wyznaczył termin kolejnej kontroli tj. 3 sierpień. Gdy nie będzie poprawił zawiadomił że będę musiał przejść zabieg artroskopii i postarają się złączyć łękotkę a jak nie to wyciąć uszkodzenia.

Wiec co wy na to ?? Czy mam czekać do kolejnej wizyty czy zrobić jakiś inny ruch ? Co robić ?

Sport to zdrowie
Sport to kalectwo...

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 102 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 498
Być może nie wiesz, jak postępują lekarze w Polsce? Ja wiem, bo wiele słyszałem i widziałem, nie zmyślam niczego z kosmosu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Stosuj się do zaleceń lekarza.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 14
No ok tak narazie robię ale nie wiem może się mylę ale odnoszę take wrażenie, że nie wiem tak naprawdę co mi jest raz mi mówią, że to więzadło raz, że co innego gubię się i martwię bo to w końcu moje kolano i chce jak najlepiej i by wszystko było wporzadku.

Sport to zdrowie
Sport to kalectwo...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
JA takiej wiedzy nie mam żeby stwierdzić, mozesz się udać do innego lekarza jak masz taką możliwość.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 14
Możliwość niby jest ale to wszystko kosztowne, a pytam czy jest to opłacalne szukać jakiś innych informacji u innego lekarza?? Czy na podstawie tych informacji co napisałem dalej trzymać się po prostu tego ortopedy który obecnie mnie leczy.

Sport to zdrowie
Sport to kalectwo...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Trudno powiedzieć, kolano to skomplikowany staw i wielu ortopedów sobie z nim nie radzi. Zawsze można trafić na lepszego, można też zrobić lepsze badania obrazowe. W Twoim przypadku być może sprawę przyśpieszyłoby badanie rezonansem, tyle że na niego się dłużej czeka niż na artroskopię. A prywatnie sporo kosztuje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Polska to dziwny kraj, na rezonans się czeka kupę czasu, a ostatnio słyszałem że najlepiej wypić parę piw i sobię trochę głowę rozbić, a kolega wtedy dzwoni na pogotowie i że znalazł kogoś z rozbita głową i pijaczkowi takiemu z miejsca wszystkie badania robią np. czy sobie główki nie uszkodził.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 102 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 498
Nie wiem, czemu lekarz wysłał Cię na USG, a nie na rezonans. Ja na rezonans (za darmo) czekałem 2 dni - nie wiem, czemu inni tak długo czekają. Jak byś wykonał to badanie, to wiedziałbyś co Ci dolega dokładnie i czy łąkotka ma coś do tego, że nie zginasz nogi. To może być także wina niezagojonego MCL, które jak mówisz masz zerwane. W przypadku jego zerwania większość ortopedów zleca założenie gipsu na 2-4 tygodni, wtedy wszystko się goi. A jeśli ty byłeś w ortezie, to jakieś ruchy były i być może nie wszystko się zagoiło. Zatem zrób badanie rezonansem. Wtedy będziesz wiedział, czy czeka Cię artroskopia czy nie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 14
Też właśnie tak myślałem ze najlepiej byłoby zrobić rezonans poszukać gdzieś gdzie by szybko zrobili i w miarę tanio.
Apropo Olek jak mnie wysłał to grzecznie poszedłem nie znam się na tych sprawach wiec słucham się lekarza a czy dobrze okażę się. Co do ortezy to masz racje jest niby ustawiona na 30 stopni i brak możliwości ruchy zaznaczam niby bo normalnie mogę ruszać nie tak jak bez ortezy ale moge.

Sport to zdrowie
Sport to kalectwo...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Olek, w Twoich wypowiedziach jest zbyt dużo bzdur. Lepiej je ogranicz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 14
kradam dlaczego mowisz że w jego wypowiedziach jest zbyt wiele bzdur ?? Czy coś jest nie tak w tym co powiedział ??

Sport to zdrowie
Sport to kalectwo...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Szyta noga.

Następny temat

Spadek siły (?)

WHEY premium