logo
zamknij zamknij

Uraz stawu skokowego

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 16218

0 5 0
napisał(a)
karol3332
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 6
Witam
chciałbym was prosić o porade

Niecały tydzień temu doznałem skręcenia stawu skokowego.
Staw szybko opuchł mocno ale niebolało za bardzo , lecz
teraz gdy mam dłuszy czs noge w górze i spuszcze ją w dół to bardzo boli tak jakby tam mi coś się zalewało , opuchlizna nie schodzi i wciąż boli.
Co w tej sytuacji mam zrobić i co mi się stało
1
Krzysztof Piekarz
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
napisał(a)
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3382 Napisanych postów 54368 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 311483
Jak to co?
Skęciłeś staw skokowo-goleniowy i teraz cierpisz (jeśli to rzeczywiście skręcenie).
Udaj się dolekarza nich oceni co się stało dokładnie.
Moze trzeba będzie usztywnić (niekoniecznie gips) + późniejsze zabiegi rehabilitacyjne.

doping & zdrowie

napisał(a)
karol3332
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 6
Dzięki za porade
napisał(a)
dziku05
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1176 Wiek 28 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 17087
jeżeli jest to tylko skręcenie i pekniecie torebki stawowej to nie pozwol zeby zalozyli ci gips !. Natomiast jezeli złamanie/zerwanie więzadeł to niestety.. bez gipsu sie nie obejdzie.
1

"Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"
start : 131kg / obecnie : 119,4kg / cel : 105kg

napisał(a)
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3382 Napisanych postów 54368 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 311483
jeżeli jest to tylko skręcenie i pekniecie torebki stawowej to nie pozwol zeby zalozyli ci gips

A co byś polecił?

doping & zdrowie

napisał(a)
dziku05
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1176 Wiek 28 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 17087
Ja miałem więcej razy skręcane kostki w swoim życiu niż prezydent niepoprawnie wymienionych nazwisk.

Jak skręcałem to tylko w opaske elastyczną i to wszystko. Dodatkowo jak torebka pekala to Lioton 1000 i kwas borny, niezawodne połączenie. Moja mama pracuje w szpitalu więć takich szmerów bajerów mi nie brakuje np. ostanio dostałem taki jakby "plastikowy gips", tez dobre i mozesz zdjac w każdej chwili.Nie potrzeba żadnych gipsów, lekarze niestety mają taka tendencje żeby było szybciej i wszystko by pakowali w gips.
1

"Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"
start : 131kg / obecnie : 119,4kg / cel : 105kg

napisał(a)
maister35
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 12
Mi lekarz wsadził noge w szyne ale i tak jak nie chodze to ściągam ją i nic mnie nie boli i normalnie nią ruszam. Ale powiedział że jest to złamanie
napisał(a)
wywrotowa1
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 15
Parę dni temu doznałam urazu stawu skokowego.skorzystalam z pierwszej pomocy lekarskiej,lekarz po prześwietleniu nie stwierdził złamania lecz skręcenie.otrzymałam opaskę uciskową oraz kule.
Wypadek miał miejsce w Irlandi.Stopa z każdą godziną obrzmiewała coraz bardziej od palców aż po łydkę.Nie mogłam stanać nie mówiąc o chodzeniu.Ból zmusił mnie do wizyty prywatnej u polskiego lekarza ortopedy, który po obejrzeniu mojej nogi ,stwierdził że trzeba umieścić ją w gips na okres około 6 tygodni.Lekarz twierdził że po założeniu gipsu noga przestanie boleć,ale niestety noga boli nadal, zwłaszcza na wieczór, kiedy mam opuszczoną czuję scisk w stawie skokowym uczucie jakby się wszystko zlewało.Czasami czuję pieczenie i mrowienie.Jest to trzecia doba od założenia nogi w gips od palców aż po kolano.Martwię się ,bo nie jestem w kraju lecz przyjechałam do córki w odwiedziny a wizyty u lekarza są kosztowne.Jestem osobą po pięćdziesiądzce,i zdaję sobie sprawę że w tym wieku proces gojenia nie następuje szybko. Proszę o radę oraz wsparcie.
Wywrotowa1
napisał(a)
b_erykah
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 0
Mnie również czesto zdażają się urazy wiązadeł. W poważnych naderwaniach, zerwaniach wiązadeł i złamaniach nogę umieszcza sie w gipsie na okres min 2 tygodnie. Tak postępuje większość lekarzy. Konieczne jest dbanie o wypoczynek i pozycję nogi nie powodującą obrzeku: ty na kanapie a nóżka wygodnie na fotelu Jeżeli taka terapia po ustalonym terminie nie pomoże,to po konsultacji ortopedycznej można jeszcze uraz leczyc chirurgicznie ale to są rzadkie wypadki.

Może zedrzesz sobie łokcie i kolana, ale warto jeśli uda się trafić w dziesiątkę.

napisał(a)
morti6
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 3
Fajny filmik o reabilitacji stawu skokowego:

Jest na nim Tomek Biały z Sea Hawks Gdynia
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Co robić??

Następny temat

Dwa złamania czy warto wrócic do sportu?

Zakwaszenie organizmu - problem XXI wieku?

Kłopotliwe boczki - jak się ich pozbyć?

Najlepszy wokalista wśród kulturystów

Farmakologia, trening aerobowy w IFBB - Men’s Physique oraz Wellness Fitness – porównanie

Jabłecznik jaglany

Biszkopt z jeżynową galaretką

Czy diety oczyszczające działają?

10 produktów wspomagających wrażliwość insulinową