Znajdz stabilizator / ortezę

Zadaj anonimowe pytanie i otrzymaj błyskawiczną odpowiedź
Temat został odczytany 11157 razy
  • Autor

Uraz pachwiny

• piotrgolab
    • Pochwały:0
    • Nagany:0
    • Na forum: 8 lat
    • LPA: 61

Wysłano 28 lipca 2006 07:53

zgłoś naruszenie

podczas treningu, a konkretnie spprintu, w końcowej fazie poczułem, że coś mi ,,pyknęło'' w pachwinie...O graniu w piłke mogę zapomnieć,ale truchtać,jężdzić na rowerze , pływać moge jak najbardziej..ból utrzymuje się ale nie za wysoki..Czy to mięsień nadciagnięty, a moze ścigno?Jakie jest leczenie?
  •  Odżywki i suplementy

Wysłano 01 sierpnia 2006 18:19

Koniecznie sprawdź te produkty:

sprawdź pozostałe odżywki, odżywki białkowe, odżywki na masę
  • Krzychudan
    • Na forum: 10 lat
    • LPA: 942

Wysłano 01 sierpnia 2006 18:19

zgłoś naruszenie
    przede wszystkim odpocznij od jakiegokolwiek ruchu przez kilka dni...

polewaj miejsce mocnym strumieniem prysznica naprzemian zimna i goraca woda...

jezeli masz mozliwosc to smaruj mascmi typu fastum,ketoprom.

te metody powinny pomoc jezeli jest to naciagniecie miesnia ...
    Ronaldinhooo....
  • Jeanette_
    • Na forum: 10 lat
    • Trenuje: 6
    • LPA: 8219

Wysłano 01 sierpnia 2006 19:27

zgłoś naruszenie
    Bylo, pewnie 100 razy...
    Ale ok, dodam cos od siebie

Na poczatek Cie 'pociesze', ze urazy w pachwinie dosc dlugo sie goja, i dlugo powoduja dyskomfort, niestety.

Sciegno w Twoim wypadku nie sadze, raczej miesien (tak mi sie wydaje, ale ani Cie nie widze, ani specjalista nie jestem, wiec i pisze z oraniczona odpowiedzialnoscia ).

Nie wiem, czy to naciagniecie, bo ono wystepuje jak nazwa wskazuje przy ruchu rozciagajacym, a u Ciebie chyba takiego nie bylo? Uczucie naciagniecia jest podobne do pieczenie i lekkiego 'rwania', czasami ze znacznym oslabieniem sily danego miesnia, np. nie mozesz podniesc nogi.
    Moze bolec rowiez przy zwyklym chodzeiu, ale iekoniecznie - wiele zalezy od stopia urazu.

Moglo byc jakies przeciazenie miesnia, w sumie wychodzi podobnie co naciagniecie.

A co sie na to robi to po pierwsze trzeba troche odpoczac. Jak mnie to zawsze mowili - najlepsza metoda na wyleczenie pachwiny jest nieuzywaie jej
    Do tego mozesz smarowac jakimis masciami przeciwbolowymi i zapalnymi, jesli bardzo boli to mozesz wziac cos doustnie. Ale pamietaj, ze to jest tylko leczenie objawowe.
    Ja zwykle psikam ketoprofenem w sprayu (bardzo skuteczne), no i oszczedzam noge (w sumie to inaczej sie nie da, bo boli), i po jakims czasie samo przechodzi.

Ogolnie najsilniejszy bol utrzymuje sie przez pierwsze kilka dni, ale moze rowiez byc tak, ze przy niektorcyh cwiczeniach bedzie odczuwany i przez kilka tygodni.
    ...Only thing to do is jump over the moon...