Temat został odczytany 12127 razy

Uraz pachwiny

zgłoś naruszenie
  • piotrgolab
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 1
  • Na forum: 9 lat
  • LPA: 61

podczas treningu, a konkretnie spprintu, w końcowej fazie poczułem, że coś mi ,,pyknęło'' w pachwinie...O graniu w piłke mogę zapomnieć,ale truchtać,jężdzić na rowerze , pływać moge jak najbardziej..ból utrzymuje się ale nie za wysoki..Czy to mięsień nadciagnięty, a moze ścigno?Jakie jest leczenie?
1154066031000
zgłoś naruszenie
  • Krzychudan
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 44
  • Na forum: 11 lat
  • LPA: 942
przede wszystkim odpocznij od jakiegokolwiek ruchu przez kilka dni...

polewaj miejsce mocnym strumieniem prysznica naprzemian zimna i goraca woda...

jezeli masz mozliwosc to smaruj mascmi typu fastum,ketoprom.

te metody powinny pomoc jezeli jest to naciagniecie miesnia ...
Ronaldinhooo....
1154449185000
zgłoś naruszenie
  • Jeanette_
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 970
  • Na forum: 11 lat
  • LPA: 8219
  • Trenuje: 6
Bylo, pewnie 100 razy...
Ale ok, dodam cos od siebie

Na poczatek Cie 'pociesze', ze urazy w pachwinie dosc dlugo sie goja, i dlugo powoduja dyskomfort, niestety.

Sciegno w Twoim wypadku nie sadze, raczej miesien (tak mi sie wydaje, ale ani Cie nie widze, ani specjalista nie jestem, wiec i pisze z oraniczona odpowiedzialnoscia ).

Nie wiem, czy to naciagniecie, bo ono wystepuje jak nazwa wskazuje przy ruchu rozciagajacym, a u Ciebie chyba takiego nie bylo? Uczucie naciagniecia jest podobne do pieczenie i lekkiego 'rwania', czasami ze znacznym oslabieniem sily danego miesnia, np. nie mozesz podniesc nogi.
Moze bolec rowiez przy zwyklym chodzeiu, ale iekoniecznie - wiele zalezy od stopia urazu.

Moglo byc jakies przeciazenie miesnia, w sumie wychodzi podobnie co naciagniecie.

A co sie na to robi to po pierwsze trzeba troche odpoczac. Jak mnie to zawsze mowili - najlepsza metoda na wyleczenie pachwiny jest nieuzywaie jej
Do tego mozesz smarowac jakimis masciami przeciwbolowymi i zapalnymi, jesli bardzo boli to mozesz wziac cos doustnie. Ale pamietaj, ze to jest tylko leczenie objawowe.
Ja zwykle psikam ketoprofenem w sprayu (bardzo skuteczne), no i oszczedzam noge (w sumie to inaczej sie nie da, bo boli), i po jakims czasie samo przechodzi.

Ogolnie najsilniejszy bol utrzymuje sie przez pierwsze kilka dni, ale moze rowiez byc tak, ze przy niektorcyh cwiczeniach bedzie odczuwany i przez kilka tygodni.
...Only thing to do is jump over the moon...
1154453271000