logo
zamknij zamknij

Uraz nadgarstka - zła diagnoza

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1026

0 5 0
napisał(a)
Maniek 1920
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 389 Wiek 22 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 16167
Witam wszystkich. W październiku doznałem urazu prawego nadgarstka (po uderzeniu prawego sierpowego w rękawicy). Udałem się z tym na izbę przyjęć. Zrobili mi zdjęcie rentgenowskie i lekarz po zobaczeniu zdjęcia stwierdził, że KOŚCI SĄ CAŁE(!) i prawdopodobnie mam skręcony nadgarstek. Zalecił usztywnianie bandażem elastycznym, smarować maścią z ketoprofenum, miejscowo lód oraz oszczędzać rękę i w okresie 1-2 tygodni powinno przejść. Odczekałem dwa tygodnie i nadal występował ten sam ból przy obracaniu nadgarstkiem. Zdecydowałem się iść do lekarza rodzinnego po skierowanie do ortopedy. Lekarz rodzinny stwierdził, że takie kontuzje leczą się długo i przepisał mi tabletki przeciwbólowe "KETONAL 100mg". Dodał też, że wizyta u ortopedy jest zbędna. Po skończeniu opakowania tabletek ponowiłem wizytę u lekarza rodzinnego gdyż ból nie ustąpił. Dostałem skierowanie do ortopedy. Pokazałem ortopedzie to samo zdjęcie które 1,5 miesiąca temu zrobili Mi na izbie przyjęć i on na pierwszy rzut oka stwierdził, że jest to złamanie. Pokazałem też wypis, że mam skręcony nadgarstek to stwierdził, że to kpina. Wsadzili Mi rękę do szyny i za 3 tygodnie do kontroli.

Moje pytanie brzmi: Jeśli postanowiłbym wytoczyć proces temu lekarzowi, który stwierdził, że jest skręcenie, a nie złamanie, na co mam dowody w postaci wypisu oraz zdjęcia RTG na płycie CD, czy miałbym szanse wygrać taką sprawę i uzyskać jakieś odszkodowanie?

Dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam.
1
Krzysztof Piekarz
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
napisał(a)
Gawri
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 1331 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 13776
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA

Następny temat

Do moderatorów działu!

5 ćwiczeń core, które poprawią Twoja siłę

Najczęstsze błędy żywieniowe

Deynn i Majewski nawiedzili Poznań!

Najbardziej znani i rozpoznawalni dietetycy w Polsce ( w dodatku przystojni)

Wołowina vs. drób - porównanie okiem dietetyka

Olej kokosowy i kontrowersje z nim związane

Dlaczego nie należy myć mięsa przed gotowaniem?

Placki do tortilli - porównanie okiem dietetyka