SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

Uprzykrzająca wada kręgosłupa

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 796

napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 36 dni Przeczytanych tematów 6
Witam, jak w temacie. Kilka mies. temu (mam 18 lat) dowiedziałem się, że mam wrodzoną wadę kręgosłupa. Dodatkowy krąg w odcinku lędźwiowym, który jest zniekształcony i przez niego mój kręgosłup jest niestabilny i często występują bóle. Lekarz powiedział, że jedynym wyjściem jest operacja, ale to tylko wtedy kiedy kręgosłup już na prawdę nie będzie mi dawał żyć. Pomyślałem troche o swojej przyszłości i nie chciałbym w wieku 30/40 lat jeździć na wózku. Słyszałem, że im lepsze mięśnie pleców i brzucha tym kręgosłup jest bardziej odciążony. Piszę do was z prośbą, abyście napisali jakie ćwiczenia mogę wykonywać i jakie obciążenie przy tym dźwigać aby nie obciążyć mocno odcinka lędźwiowego i polepszyć stan moich mięśni.

Pozdrawiam i liczę na szybką odpowiedź ;)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
napisał(a)
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4892 Napisanych postów 95166 Wiek 33 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 716465
To już powinieneś dobierać wspólnie z fizjoterapeutą, w jaki w sposób wzmacniać mięśnia przy Twoim schorzeniu.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

napisał(a)
BPL-G Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1285 Napisanych postów 43313 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 415098
Nie same wzmocnienie będzie tutaj kluczowe, i w tym celu jak wspomniał kolega wyżej należałoby udać się do fizjoterapeuty. Jakie masz objawy oraz jak często one występują ?

FIZJOSTEO - Fizjoterapia i Osteopatia
Sk. Ks. Kard. Wyszyńskiego 5 , Warszawa
www.fizjosteo.pl

napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 36 dni Przeczytanych tematów 6
Nie dodałem, że gram w piłkę nożną. Najczęściej po meczach ligowych nieustanny ból w odcinku lędźwiowym utrzymujący się przez 2/3 dni
napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1285 Napisanych postów 43313 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 415098
Także tym bardziej wybierz się do specjalisty (osteopaty / fizjoterapeuty) bo dolegliwości będą tylko narastać w takim przypadku

www.fizjosteo.pl

napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 30 lat Na forum 12 dni Przeczytanych tematów 50
Na jakiej poduszce spisz? Od siebie mogę Ci polecić poduszkę ortopedyczną Shell - mi pomogła zwalczyć ból
napisał(a)
Ekspert
Poduszka nie jest rozwiązaniem a jeśli chodzi o odc. L kręgosłupa to już nie ma prawie żadnego wpływu

www.fizjosteo.pl

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

PROŚBA o POMOC. Stan zapalny kolana.

Higiena snu, jak o nią zadbać? Higiena snu, jak o nią zadbać? Tragiczna Śmierć po MŚJiW Rumunia 2017 Tragiczna Śmierć po MŚJiW Rumunia 2017 Redukcja - jakie białko wybrać? Redukcja - jakie białko wybrać? Leksykon suplementacji: GPLC Glicyn Propionyl L-karnityny Leksykon suplementacji: GPLC Glicyn Propionyl L-karnityny Źle zbilansowana dieta - oznaki Źle zbilansowana dieta - oznaki Nietolerancja laktozy - jak zaplanować dietę? Nietolerancja laktozy - jak zaplanować dietę? Carb Back-Loading - czym jest i jak to działa? Carb Back-Loading - czym jest i jak to działa? Nowa miłość Akopa Szostaka! Nowa miłość Akopa Szostaka!