Temat został odczytany 56771 razy

Uciążliwy ból szyi

zgłoś naruszenie
  • Anonim
  • Pochwały:
  • Nagany:
Od ponad tygodnia (???10dni) odczywam dość silny ból szyi (a dokładniej: ięsień , który ciągnie się od potylicy w dół po prawej stronie oraz z mniejszym natężeniem mięsień, który ciągnie się od prawego ucha w okolice prawego obojczyka)

Ból ten przypomina bół przy nadciągnięciu mięśnia (np po ciężkich ćwiczeniach bez rozgrzewki).

Co ciekawe na początku odczuwałem go non stop, a teraz nasila się w ciągu dnia: rano nie odczuwam prawie nic póżniej jak psiedzę przed kompem albo pochodzę po dworze znowu go odczuwam , a przed snem jest prawie nie do zniesienia.

Sęk w tym ,że byłem ulekarza i przepisał mi DICLAC DUO (diklofenak 75mg) przez 3-4 dni 2x na dzień.

Po tej kuracji (przedłużonej do 5 dni) nie odczuwam prawie żadnej poprawy.

Co mam zrobić by ból ustąpił ???

Z góry dzięki za odpowiedź.

-1
1064343184000
zgłoś naruszenie
  • Macciej
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 4008
  • Na forum: 14 lat
  • LPA: 37791
a siedzisz długo w ciągu dnia w jednej pozycji? np. przed komputerem?

Moderator działów Sporty Ogólnorozwojowe & Dla Zupełnie "Zielonych" & Grappling

Rosenbergs, H Bomb, Sugar Ray, Panmunjom
Brando, The King And I, and The Catcher In The Rye

I szkoda tylko, że w noc kwietniową, Ciągnąc za sobą smród spalin,
Nie cały Związek poleciał w kosmos, A tylko jeden Gagarin

-2
1064347320000
zgłoś naruszenie
  • Anonim
  • Pochwały:
  • Nagany:
Wađnie, ból jest silniejszy właśnie jak posiedze w jednej pozycji (komp , xiążka, gazeta itd.)

Coś mi się wydaje, że mnie "przewiało", poza tym w międzyczasie szczepiłem sie na grype.

Czy pomoże tu jakaś maść rozgrzewająca (np połączenie kamforowej z arcalenem), czy może coś z diklofenakiem (np NAKLOFEN maść)???
Czekać zbytnio nie chce aż mi to samo przejdzie bo już zdecydowanie za długo to trwa.
Tym bardziej, ze chcialem zaczac ACT.

-1
1064348592000
zgłoś naruszenie
  • Macciej
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 4008
  • Na forum: 14 lat
  • LPA: 37791
nie wiem, nie chce ci źle powiedzieć, ale ja miałem podobne bóle, czy to w szyi, czy to z krzyżu, spowodowane przeciążeniem, ale najbardziej siedzeniem w jednej pozycji przez dłuższy czas. Najlepiej pomagał wszelki ruch i masaż

Rosenbergs, H Bomb, Sugar Ray, Panmunjom
Brando, The King And I, and The Catcher In The Rye

I szkoda tylko, że w noc kwietniową, Ciągnąc za sobą smród spalin,
Nie cały Związek poleciał w kosmos, A tylko jeden Gagarin

1064351216000
zgłoś naruszenie
  • shnosnas
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 3041
  • Na forum: 13 lat
  • LPA: 20223
żeby to nie była dyskopatia...

Doradca w dziale Combat/Samoobrona

SFD FIGHT CLUB
Everybodys stupid, but not as stupid as Johnny Knoxville!
www.fotouslugi.org.pl FOTO
www.scholarium.eu TŁUMACZENIA

1064352113000
zgłoś naruszenie
  • Anonim
  • Pochwały:
  • Nagany:
Faktycznie jak sie ruszam to tak mnie nie boli :) .

Z resztą mi sie zdaje ze to zwykłe przeziębienie , bo jak ostatniej nocy sie wygrzałem i wypociłem to teraz ból jest wyraźniej lżejszy:).

Spróbuję też jakiegoś masażu.

Dzienx.

1064429573000
zgłoś naruszenie
  • burzawa2
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 7
  • Na forum: 7 lat
  • LPA: 10
Na ból szyi polecam Ci poduszkę ortopedyczną dzięki czemu w nocy Twoja głowa będzie prawidłowo ustawiona , a rano będziesz sie budził wypoczęty. Poduszkę znajdziesz tutaj: http://www.dbamokregoslup.pl/sklep/4,poduszka-ortopedyczna-do-snu-na-bol-szyi-i-karku-dla-doroslych.html Mnie bolała szyja i wydatek w tę poduszkę szybko sie zwrócił, teraz jest wszystko w porządku i moge Ci ją śmiało polecić.
1242221400000
zgłoś naruszenie
  • ziomlogos
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 17852
  • LPA: 63599
  • Trenuje: xxxxxx
dobrze a teraz zobacz date ostatniwj wypowiedzi
If you think it's too hard. Bitch - get the f*** out

[http://www.sfd.pl/Am,_wrong_cause,_wanna_get_it_on_till,_die__zaczynamy_2_podejscie-t999913.html]
1242221471000
zgłoś naruszenie
  • burzawa2
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 7
  • LPA: 10
to jeszcze nie znaczy że ból szyi minął
1242231531000
zgłoś naruszenie
  • witkacy5
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 1
  • Na forum: 4 lata
  • LPA: 3
cześć. odświeżam temat.
Jestem nowy i wybaczcie że się wcześniej nigdzie nie przedstawiłem, ale tak mnie szyja napitala, że nie mam zamiaru szukać takiego miejsca.
Jestem Łukasz i jeszcze raz cześć Wam.
Piszę ponieważ wczoraj wieczorem ćwiczyłem na drążku i przy 3ciej serii podciągnieć coś mi strzeliło w szyi, pojawiły się mroczki przed oczyma i nagle nie mogłem się ruszyć. Ból wystepuje przy ruszaniu głowy i jest cholernie bolesny, jakby ktoś mi ogłe wbijał w kręgosłup. Pomyślałem, że jak do rana nie przejdzie to rano jade do lekarza. Nakleiłem plaster rozgrzewający i się położyłem. Po kilku godzinach snu się obudziłem i nie mogę ruszyć w ogóle głową, męczyłem się sporo, żeby wstać, każdy ruch głową powoduje że mam wrażenie że ta głowa się zaraz urwie. Jakby mięsień zerwany. Za jakieś 2.5 h idę do lekarza, ale może w między czasie ktoś się wypowie co to może być i co z tym zrobić.

Dzięki i Pozdrawiam.
Ł.
1326083278000
zgłoś naruszenie
  • _Misha_
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 10
  • Na forum: 6 lat
  • LPA: 44
witam. czytałem Twojego posta na forum odnośnie bólu szyi po podciąganiu na drążku.. Mam identyczne objawy po podciąganiu na drążku od miesiąca. Podciągałem się z 40kg na pasie, w ostatniej serii pociągnąłem głową na bok i trach. Boli od miesiąca, byłem na masażach na początku i efekty super ale zrobiłem jeden minus że nie odpuściłem treningów i przedwczoraj zrobiłem wiosłowanie hantelką 60-kilową.. efekt taki że dzisiaj nie mogę wykonać żadnego ruchu głową, jak wstaje to podnosze ręką głowę i ból promieniuje do ręki prawej i cholernie boli. Zdiagnozowałeś swój problem?? Jak tak to co to bylo?? Ja jutro ide na rezonans i do rehabilitantów po ratunek;) pozdrawiam.
1327612613000