Zadaj anonimowe pytanie i otrzymaj błyskawiczną odpowiedź
Temat został odczytany 50981 razy
  • Autor

Uciążliwy ból szyi

•  
    Anonim

Wysłano 23 września 2003 20:53

zgłoś naruszenie

Od ponad tygodnia (???10dni) odczywam dość silny ból szyi (a dokładniej: ięsień , który ciągnie się od potylicy w dół po prawej stronie oraz z mniejszym natężeniem mięsień, który ciągnie się od prawego ucha w okolice prawego obojczyka)

Ból ten przypomina bół przy nadciągnięciu mięśnia (np po ciężkich ćwiczeniach bez rozgrzewki).

Co ciekawe na początku odczuwałem go non stop, a teraz nasila się w ciągu dnia: rano nie odczuwam prawie nic póżniej jak psiedzę przed kompem albo pochodzę po dworze znowu go odczuwam , a przed snem jest prawie nie do zniesienia.

Sęk w tym ,że byłem ulekarza i przepisał mi DICLAC DUO (diklofenak 75mg) przez 3-4 dni 2x na dzień.

Po tej kuracji (przedłużonej do 5 dni) nie odczuwam prawie żadnej poprawy.

Co mam zrobić by ból ustąpił ???

Z góry dzięki za odpowiedź.

• Wysłano 23 września 2003 22:02

zgłoś naruszenie
      Polecamy zaufać naszym specjalistom, dobierając plan treningowy, plan odżywiania czy suplementację, potrzebujesz indywidualnego podejścia. Poproś o przygotowanie planu dla Ciebie http://potreningu.pl/plany. Profesjonalny, kompletny plan: diety + treningi + suplementacja, już od 149 69
    • Macciej
      • Pochwały:0
      • Nagany:0
      • Na forum: 12 lat
      • LPA: 37791
      • Status:Znawca

Wysłano 23 września 2003 22:02

zgłoś naruszenie
      a siedzisz długo w ciągu dnia w jednej pozycji? np. przed komputerem?

Moderator działów Sporty Ogólnorozwojowe & Dla Zupełnie "Zielonych" & Grappling

Rosenbergs, H Bomb, Sugar Ray, Panmunjom
      Brando, The King And I, and The Catcher In The Rye

I szkoda tylko, że w noc kwietniową, Ciągnąc za sobą smród spalin,
      Nie cały Związek poleciał w kosmos, A tylko jeden Gagarin

•  
      Anonim

Wysłano 23 września 2003 22:23

zgłoś naruszenie
        Wađnie, ból jest silniejszy właśnie jak posiedze w jednej pozycji (komp , xiążka, gazeta itd.)

Coś mi się wydaje, że mnie "przewiało", poza tym w międzyczasie szczepiłem sie na grype.

Czy pomoże tu jakaś maść rozgrzewająca (np połączenie kamforowej z arcalenem), czy może coś z diklofenakiem (np NAKLOFEN maść)???
        Czekać zbytnio nie chce aż mi to samo przejdzie bo już zdecydowanie za długo to trwa.
        Tym bardziej, ze chcialem zaczac ACT.

• Macciej
        • Nagany: 0
        • Na forum: 12 lat
        • LPA: 37791
        • Status:Znawca

Wysłano 23 września 2003 23:06

zgłoś naruszenie
        nie wiem, nie chce ci źle powiedzieć, ale ja miałem podobne bóle, czy to w szyi, czy to z krzyżu, spowodowane przeciążeniem, ale najbardziej siedzeniem w jednej pozycji przez dłuższy czas. Najlepiej pomagał wszelki ruch i masaż

Rosenbergs, H Bomb, Sugar Ray, Panmunjom
        Brando, The King And I, and The Catcher In The Rye

I szkoda tylko, że w noc kwietniową, Ciągnąc za sobą smród spalin,
        Nie cały Związek poleciał w kosmos, A tylko jeden Gagarin

• shnosnas
        • Na forum: 11 lat
        • LPA: 20223

Wysłano 23 września 2003 23:21

zgłoś naruszenie
        żeby to nie była dyskopatia...

Doradca w dziale Combat/Samoobrona

SFD FIGHT CLUB
        Everybodys stupid, but not as stupid as Johnny Knoxville!
        www.fotouslugi.org.pl FOTO
        www.scholarium.eu TŁUMACZENIA

•  
        Anonim

Wysłano 24 września 2003 20:52

zgłoś naruszenie
          Faktycznie jak sie ruszam to tak mnie nie boli :) .

Z resztą mi sie zdaje ze to zwykłe przeziębienie , bo jak ostatniej nocy sie wygrzałem i wypociłem to teraz ból jest wyraźniej lżejszy:).

Spróbuję też jakiegoś masażu.

Dzienx.

• burzawa2
          • Na forum: 5 lat
          • LPA: 10

Wysłano 13 maja 2009 15:30

zgłoś naruszenie
          Na ból szyi polecam Ci poduszkę ortopedyczną dzięki czemu w nocy Twoja głowa będzie prawidłowo ustawiona , a rano będziesz sie budził wypoczęty. Poduszkę znajdziesz tutaj: http://www.dbamokregoslup.pl/sklep/4,poduszka-ortopedyczna-do-snu-na-bol-szyi-i-karku-dla-doroslych.html Mnie bolała szyja i wydatek w tę poduszkę szybko sie zwrócił, teraz jest wszystko w porządku i moge Ci ją śmiało polecić.
        • ziomlogos
          • Trenuje: xxxxxx
          • LPA: 63599
          • Status:Ekspert

Wysłano 13 maja 2009 15:31

zgłoś naruszenie
          dobrze a teraz zobacz date ostatniwj wypowiedzi
        • burzawa2
          • LPA: 10

Wysłano 13 maja 2009 18:18

zgłoś naruszenie
          to jeszcze nie znaczy że ból szyi minął
        • witkacy5
          • Na forum: 2 lata
          • LPA: 3

Wysłano 09 stycznia 2012 05:27

zgłoś naruszenie
          cześć. odświeżam temat.
          Jestem nowy i wybaczcie że się wcześniej nigdzie nie przedstawiłem, ale tak mnie szyja napitala, że nie mam zamiaru szukać takiego miejsca.
          Jestem Łukasz i jeszcze raz cześć Wam.
          Piszę ponieważ wczoraj wieczorem ćwiczyłem na drążku i przy 3ciej serii podciągnieć coś mi strzeliło w szyi, pojawiły się mroczki przed oczyma i nagle nie mogłem się ruszyć. Ból wystepuje przy ruszaniu głowy i jest cholernie bolesny, jakby ktoś mi ogłe wbijał w kręgosłup. Pomyślałem, że jak do rana nie przejdzie to rano jade do lekarza. Nakleiłem plaster rozgrzewający i się położyłem. Po kilku godzinach snu się obudziłem i nie mogę ruszyć w ogóle głową, męczyłem się sporo, żeby wstać, każdy ruch głową powoduje że mam wrażenie że ta głowa się zaraz urwie. Jakby mięsień zerwany. Za jakieś 2.5 h idę do lekarza, ale może w między czasie ktoś się wypowie co to może być i co z tym zrobić.

Dzięki i Pozdrawiam.
          Ł.
        • _Misha_
          • LPA: 44

Wysłano 26 stycznia 2012 22:16

zgłoś naruszenie
          witam. czytałem Twojego posta na forum odnośnie bólu szyi po podciąganiu na drążku.. Mam identyczne objawy po podciąganiu na drążku od miesiąca. Podciągałem się z 40kg na pasie, w ostatniej serii pociągnąłem głową na bok i trach. Boli od miesiąca, byłem na masażach na początku i efekty super ale zrobiłem jeden minus że nie odpuściłem treningów i przedwczoraj zrobiłem wiosłowanie hantelką 60-kilową.. efekt taki że dzisiaj nie mogę wykonać żadnego ruchu głową, jak wstaje to podnosze ręką głowę i ból promieniuje do ręki prawej i cholernie boli. Zdiagnozowałeś swój problem?? Jak tak to co to bylo?? Ja jutro ide na rezonans i do rehabilitantów po ratunek;) pozdrawiam.