SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Typowy trening na siłe.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2851

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 337 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2917
Więc po długich miesiącach masowania przyszedł czas żeby zrobić dużo siły. Doszedłem do wniosku że może masę widać ale siła jest ważniejsza ;p
Więc tak o rozpisaniu treningu na siłę nie mam pojęcia, przypuszczam że chodzi o liczbę serii i dobór ciężaru. To niech kto mi to trochę wytłumaczy i ułoże trening pod swój sprzęt na siłowni. Dieta ścisła trzymana nie jest ale dziennie 160 g białka na spokojnie wychodzi.

Sterydom mówię stanowcze czemu nie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 337 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2917
aha to wracam za tydzień i opisze wrażenia z treningu, chyba nawet założę sobie notatnik do zapisywania progresji obciążeń. lakerr łap soga, wielkie dzięki za pomoc.

Sterydom mówię stanowcze czemu nie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 2373 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 23963
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 337 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2917
Płeć : Mężczyzna

Wiek : 18

Waga : 81

Wzrost : 176

Cel treningowy : dużo siły

Staż treningowy na siłowni : od grudnia 2011 roku

Uprawiane inne sporty : jak każdy 18-latek

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki) : full

Dieta : +160 g białka

Przeciwskazania medyczne : nie

Zażywane suplementy : nie

Ostatnio przerabiany plan: dupny coś ala split

Ciężary w podstawowych ćwiczeniach (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc):
-przysiad dawno nie robiony 110kg na spokojnie
-wyciskanie 120 kg
-martwy 190 kg perełka ;D


lakerr ankieta na razie nie była potrzebna ale skoro już to podałem

Sterydom mówię stanowcze czemu nie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 2373 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 23963
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 337 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2917
Dzięki lakerr tym tematem udowodniłeś mi że po pierwsze źle rozumiałem znaczenie\słowa trening siłowy, po drugie nie mam predyspozycji na trening siłowy, po trzecie nie występuję w żadnych zawodach czyli wystarczy mi przyrost siły wraz z treningiem na "masę".

Lakerr możesz to sprawdzić?

FBW 3 x week

Przysiad z sztangą 3s 12-9-6
mc i wiosło sztangą 3s 12-9-6
wl 3s 12-9-6
wyciskanie sprzed klatki 2s 12-10
uginanie rąk z krzywką 2s 12-10
pompki na poręczach 2s 12-10 (z dociążeniem)

Szału nie ma duże partie tygodniowo 9 (mogę dodać jeszcze 3s), małe partie 6 serii tygodniowo (można dodać jakieś 3 ćwiczenia)

Sterydom mówię stanowcze czemu nie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
yamagashi

Dokładnie Masa i siła ida ta sama droga, wyniki siłowe te co podałes to maxy czy ostatnie serie. przysiad to król on musi byc w czołowce (dla twego zdrowia)

masz partnera treningowego???

plan treningowy ktory podałes kiepski
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 337 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2917
Wyniki które podałem to maxy na dzień dzisiejszy w profilu mam dane nie aktualne przed spadkami :(
Ćwiczę sam, bez żadnej asekuracji.
Plan kiepski bo wymyślony na szybko i bez przemyśleń.

Sterydom mówię stanowcze czemu nie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
yamagashi

dużo fajnych planów treningowych wypada z powodu braku asekuracji.

mógłbys zrobić albo jakies skrocone 2 zestawy FBW i jechac na bazie dalej albo robić temat i cos w stylu PUSH/PULL wykonywać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 2373 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 23963
Ja bym zrobił coś takiego

A
- przysiad 5x5
- wyciskanie na lawce 5x5
- wioslowanie 5x5
- pompki na poreczach 3x max ilosc powt.
łydki brzuch

B
- przysiad 5x5
- wyciskanie w staniu 5x5
- mc 5x5
- drazek (podchwytem) 3 x max ilosc powt.
łydki,brzcuh

zaczynasz od zaniżonych ciężarów o 20%
po 5x5 siła powinna ładnie skoczyć
i znajdź partnera treningowego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 337 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2917
Przeczytałem cały art Iversona i zrozumiałem zasadę tego treningu, co do partnera to nie widzę sensu, lubię być sam na siłowni niczym się nie rozpraszam i jestem w pełni skupiony na wykonywanym ćwiczeniu pozatym nie marnuje tlenu, o bezpieczeństwie pamiętam zawsze i gdy wiem że już nie dam rady np kolejny raz wypchnąć sztangi to robię chwilę przerwy. Zaczynam od poniedziałku, później środa, piątek i wolne na weekend. Po 2 tygodniach ćwiczeń zwiększę ciężar o tyle ile bd mógł i tak aż do bloku, później ćwiczenia z mniejszym obciążeniem na blokniętą partię (przypuszczam że w celu regeneracji). Dobrze zrozumiałem?

Sterydom mówię stanowcze czemu nie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 2373 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 23963
Zaczynasz od zaniżonego ciężaru o 20% i dodajesz co 2 tygodnie 2,5-5kg
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

nogi - mały problem z proporcjami

Następny temat

Split?

WHEY premium