SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Typowy trening na mase przy dużym wysiłku w pracy

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2171

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 49 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 609
Witam
Mam ciężko prace fizyczną przy temperaturze 30-32*C strasznie dużo spalam kalorii, wypacam się, ale przy tym coś tam zjem i piję dużo wody. Po pracy na siłowni ćwiczę z progresją przeważnie 12-10-8-6 powtórzeń ze zwiększaniem obciążenia, bardziej technicznie niż na rekord. Czy co do typowego treningu na masę można dodać jakieś wzmianki? Np jaka najlepsza byłaby częstotliwość ćwiczeń? Bo mam rozpiskę pn,wt,cz,pt,sb trening, a śr i ndz dzień wolny przy czym skupiam się w jednym treningu na jedną partię mięśni i lubie czasem cwiczyc codziennie a trening laczony np plecy+bicep nie pozwala mi maxymalnie wyćwiczyć bicepsa jeśli ćwiczę go jako 2.
Czy wysilek w pracy przeklada sie na mój trening na siłowni, może ograniczyć ilość serii? bo chciałbym przytyć stosując tylko odżywki

Zmieniony przez - Eulberg w dniu 2009-08-26 15:31:22

"Życie to tylko strata pieniędzy"

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 116 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 939
podbijam pod temat, jestem w podobnej sytuacji ciezka praca, duzo machania rekoma i chodzenia. duzo czasu na jedzenie. jak powinnien wygladac trening dla osob w naszej sytuacji?

BYC I MIEC

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 963 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3860
trzeba wyliczyc sobie mniej wiecej ile kalorii spalasz podczas tej pracy, i spozywac tyle dodatkowych kalorii w ciagu dnia, najlepiej w pracy
nadwyzka kaloryczna musi byc, inaczej nie ma mowy o wzroscie masy ciala

co do treningu, przy aktywnym trybie zycia poleca sie ograniczenie treningu do potrzebnego minimum, czyli do kilku najciezszych cwiczen zlozonych, odrzucic cwiczenia izolowane, maszyny.. cwiczyc na wolnych ciezarach

polecam plan Rippetoe:
https://www.sfd.pl/Program_Rippetoe...chcesz_być_wielki__-t448199.html

pozdrawiam

Through every dark night, theres a bright day after that.
So no matter how hard it get, stick your chest out, keep ya head up.... and handle it. /2pac

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 465 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 9318
Zgodze sie z przedmówcą. Podstawa to dobra dieta. Ja pracuje w budowlance 10 godzin dziennie mam odpowiednią diete 2800 kcal a do tego robie 4 x tyg siłownia a później bieganie do tego raz w tygodniu siatkówka 2 godziny i do pracy 7 kilometrów jeżdże rowerem w obie strony. Do czego zmierzam? Do tego że bez dopracowanej diety nie macie co myśleć o masie i to właśnie od niej powinniście zacząć a nie od pytań o trening. Na forum jest dużo przykładowych diet jak i wzorów do obliczania zapotrzebowania. Tylko że przy takiej pracy dajesz aktywność x 1.6 + nadwyżka 10% i masz wszystko czego ci trzeba. Teraz tylko ułożyć diete i sie masować przy odpowiednim treningu. Oczywiście B/T/WW dopasowujecie pod siebie i 6 posiłków dziennie to optimum. Więc wyszukiwarka obliczanie i wrzucać diete i trening do wglądu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 586 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 28134
Zgadzam sie z wszystkim po za tym
Tylko że przy takiej pracy dajesz aktywność x 1.6 + nadwyżka 10% i masz wszystko czego ci trzeba.
współczynnik zalezny jest też od budowy ciała, przemiany materii - dla mnie 1.6 + 10% to byłaby redukcja mimo ze nie pracuje ciezko fizycznie

trzeba testowac, dostosowac pod siebie, wybadac jak organizm reaguje na dana ilosc kcal. Proponuje obliczyc sobie standardowo wg. wzoru, dodawać co tydzień np. po 100kcal i obserwować reakcje - ważyć się na czczo, jak idzie 0,5kg na tydzien to utrzymać na takim poziomie.

pozdro

Zmieniony przez - m4teos w dniu 2009-08-26 18:40:54
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 49 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 609
ok dzięki za odpowiedzi, jak ktoś coś jeszcze ma sensownego do napisania to proszę bardzo

"Życie to tylko strata pieniędzy"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Inny podział treningu?

Następny temat

Co zrobic jak nie rowno rosna miesnie...

WHEY premium