SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Tycie pomimo jedzenia mało kcal

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2075

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 14
Witam . Jeśli wybrałem zły dział to przepraszam . Mam 15 lat i mierzę 173 /4 cm . Kiedyś byłem bardzo gruby ale około rok temu schudłem 18 kg . Jeszcze niedawno ważyłem 52 kg po czym w dosłownie tydzień przytyłem do 55 .. Nie mam pojęcia czym może być to spowodowane skoro nie przekraczam 2000 kcal ... I tutaj tkwi mój problem - Boję się że cały czas będę tył a nie chcę się już ograniczać ponieważ mój aktualny jadłospis i tak ledwo mi wystarcza .
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Również zapytam w jakim celu bieganie codziennie po 15 km ? Masa ciała znikoma i powinieneś brać się za nabranie masy mięśniowej w tym wieku wyczerpany ? Przy słabym odżywianiu i 15 km tak może być ale nie powinno mieć to miejsca.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21773 Napisanych postów 71322 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575911
Być może jednak popełniasz błędy żywieniowe. Warto by też zainteresować pediatre aby zlecił badania diagnostyczne.
1

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
2000 kacl na 15 latka to raczej normalne odżywianie , wrzuć tutaj mniej więcej jak się odżywiasz, trenujesz coś , jakieś objawy , wpływ na samopoczucie ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Moze coś podeszło nieczystego, podłapałeś wody, w tak młodym wieku restrykcje kaloryczne też nie są mile widziane jak organizm się rozwija
3

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21773 Napisanych postów 71322 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575911
W tym wieku przy zachowaniu umiaru w sięganiu po śmieci i siedzieniu w domu przy tv/komp zazwyczaj każdy młody człowiek który jest aktywny fizyczny to i tak jest suchar.
3

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
52 kg pry tym wzroście to już chyba niedowaga. Moim zdaniem potrzebna jest pomoc psychologiczna, bo mnie to pachnie jakimiś zaburzeniami odzywiania
1

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
wszystko jak wyżej, poza tym taka waga w stosunku do podanego wzrostu wydaje się być trochę niska. Jak koledzy napisali, wrzuć na luz. Bezpieczniej będzie jeśli zjesz nawet trochę więcej niż potrzebujesz, 2000 kcal w ciemno mówię, że jest mało.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 14
Może zacznę od mojego żywienia :
-sniadanie
Zazwyczaj musli z mlekiem bez laktozy i jakaś kanapka + kawa z 3/4 łyżek
-2 śniadanie sucha bółka lub chleb
-obiad
Tutaj jem to co mam w domu oczywiście w granicach rozsądku
-podwieczorek
2/3 jabłka lub inny owoc / warzywo
-kolacja ( najpóźniej 19 )
Zazwyczaj kefir i kawałek chleba do tego jakieś warzywo lub inny odpowiednik kefiru .
Dodam że nie piję żadnych słodzonych napojów , jakiś fastfood sporadycznie zamiast obiadu się zdarzy .. co do ćwiczeń do codziennie po około 10/15 min ćwiczę mięśnie brzucha i kilka innych ćwiczeń a co do innych aktywności to w miarę możliwości chodzę wszędzie na piechotę , do szkoły w dwie strony około 4 km więc myślę że w tym temacie nie jest aż tak źle bo jak wiadomo zimą trudno o jakieś inne możliwości . Nawiązując jeszcze do zaburzeń psychicznych .. odpada i jestem tego jak najbardziej świadomy . Zależy mi na jak najmniejszej ilości tkanki tłuszczowej w ciele ale to temat rzeka i nie chce mi się go opisywać .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
słabo to wygląda. Tłuszczów śladowe ilości prawdopodobnie poza jakąś częścią z obiadu, mało pełnowartościowego białka.
W tym wieku masz odżywiać organizm, dostarczać wszystkich niezbędnych składników - najprościej mówiąc pozwolić mu się normalnie rozwijać.
Katowanie codziennie brzucha totalnie bez sensu, prędzej szkód sobie narobisz jeśli to jest jedyna grupa mięśni nad którą pracujesz. Zima nie jest przeciwwskazaniem do biegania, jazdy na nartach, nawet biegania za piłką, czy chodzenia na jakąś sekcję.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 14
Co do sportu - biegałem po 15 km dziennie ale natłok obowiązków i beznadziejne godziny szkoly mi na to nie pozwalają .. przychodzę wyczerpany po całym dniu i jedyne na co mam siłę to te kilkanaście minut ćwiczeń . Próbuje dotrzeć do sedna problemu - czym może być spowodowane przybieranie na wadze .. jeszcze niedawno mogłem jeść co mi się podobało oczywiście aby nie przekroczyć zapotrzebowania i waga się zgadzała a teraz .. cóż jeśli ktoś by mi to wyjaśnił byłbym bardzo wdzięczny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Użytkowniku drogi... Nie da się chudnąć w nieskończoność. Ludzie w obozach głodowali latami i niektórzy przeżyli, bo organizmy przestawiały się na tryb oszczędzania energii i magazynowały co mogły. Tu pewnie też jest taki przypadek. Plus okres dojrzewania - sylwetka się zmienia, hormony buzują, tak samo jak u kobiet, tak u mężczyzn - sylwetka zmienia się z dziecięcej na dorosłą. Nie da się tego uniknąć. Trzeba się z tym pogodzić. W niektórych przypadkach do tego pogodzenia się, będzie potrzebna pomoc specjalisty/specjalistów - psychiatry/psychologa/psychodietetyka/dietetyka klinicznego.

A to że jesteś zmęczony i bez sił - to wina permanentnego niedożywienia.


Zmieniony przez - deja vu w dniu 2017-11-11 09:52:44

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Lipomastia - czy konieczna jest liposukcja?

Następny temat

16 lat i booster testosteronu?

WHEY premium