SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Tutaj poprawisz swoja DIETE

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 404816

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ok Matti, więcej nie trzeba, , może poznaj rolę jaką odgrywają w organizmie węgle
Co do badań przeprowadzonych, jest to jedne z wielu, nie opieraj się na jednej przeczytanej rzeczy. Nadmiar węgli może powodować asterio-sklerozę ale tak samo jak tłuszcz nasycony którym były karmione kury
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 121 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 149
Dziwnie mówisz :)

Przeciez kury co jadły najwięcej tł€szczu i najmniej wegli miały najlepszy stan zdrowia

A te co jadły najwięcej węgli i najmniej tłuszczu miały najgorszy.

To nie jest jedno badanie ;) jest wieeeele .Jedno zamieściłem żeby was nie męczyć na poczatek:).

Co do roli węglowodanów to jest to najlepsze paliwo (choć ketony też są dobre i są spory które paliwo jest lepsze dla mózgu) dla mózgu i czerwonych krwinek (nie mogą oddychać tlenowo z tłuszczem bo by pozjadały przenoszony tlen :) tym to tłumacze sobie tą mądrość organizmu ) Reszta ciała prawie (moze są jakieś minimalne wyjątki) moze pracowac na tł€szczu.Tylko troszke węgli podobno w szybkich sportach mozę sie przydać ale i tak sie zwiększa ilosć ich przy wysiłkach troche. Generalnie reszta jedze na tłuszczu chyba ze zaburzysz to nadmiarem insuliny (węglowodanó za dużo) i ona blokuje wykorzystanie tłuszczu i organizm przymusowo jedzie cały na węglowodanach.
I dlatego jestes ociężałą po posiłku ;) bo z naturalnego paliwa zaczynasz jechać na 2x słąbszym czyli na węglach 1gW=4kcal 1gT=9kcal.

Dlatego dietetycy co nie maja pojęcia zbyt (choć nie wszyscy) tylko powtarzają zalecenia podane z góry sie kłóca z naukowcami co wiedzą co zachodzi w organiźmie.

pzdr
Marcin
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Cześć dietę zrobiłem, ale jest teraz w fazie testowej
Dieta na Masę i teraz nasuwa mi się pytanie odnośnie wagi niektórych rzeczy
Rano mam do zjedzenia np: 300g mleka, 10 g oliwy, 2 jajka i 150 - 100 g pł. owsianych góralskich

I teraz pytanie odnośnie tych płatków. 150 - 100 g płatków przed czy po obróbce?? Wiem że one nasiąkają tylko wodą, ale dziś zjadłem 150 g i jak przyszedł po 2,5 godziny kolejny posiłek to musiałem na siłę wpychać i ciężko mi szło to jedzenie.

Powtarzam pytanie. Waga przed czy po obróbce (ugotowaniu, to samo z ryżem, kaszą i innymi poddawanymi obróbce)??
Bardzo proszę o szybką odpowiedz i przepraszam jeżeli zadałem pytanie które może pojawiać się cały czas Niestety w wyszukiwarce nie mogłem znaleźć odpowiedz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Przed :)
Matti argumenty masz ciekawe mimo tego ja zostane przy swoich.
Ps. źle skumałem badanie albo mi się coś pomieszało dot. wypowiedzi powyżej)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 777 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8196
Witam ma pytanie dotyczece tluszczy w diecie ile moze byc maxymalnie na dzien i czy licza sie tylko te nasycone czy wszystkie bo mam w diecie orzechy wloskie i to jest sam tluszcz z tym ze w ok 80% nienasycony i nie wiem czy to jest zdrowo tyle fatu wciagac bo pierwszy raz taka dokladna diete ukladam.

Pamiętaj! Nie znam strzachu, więc jedź na plaże-przyzwyczajaj się do piachu!!!
http://www.sfd.pl/~TAJEMNICA_ZDROWEGO_JEDZENIA:_27_waznych_porad_~_!-t358150.html - Tajemnica zdrowego zywienia ~ !

http://www.sfd.pl/~TEST-_XP+CP_&_dodatki--->Masa_by_HoligaN90-t360772.html -Zapraszam!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 5820 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 42644
Tluszce w naszej diecie to ok 1-1,5gr na kg masy ciala, zalezy od diety i budowy ciala.

Bilans tluszcy nasycone/jednonienasycone/wielonienasycobne 1/2/1 lub 1/1/1

GLowne zrodlo tluszcu w naszej diecie to oliwa z oliwek

GÓRA---->I am What I am

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 777 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8196
A wiec moje tluszcze na dzien wygladalyby tak: (na 75kg masy ciala)
Waga [g] Tł. nasycone Tł. nienasycone
Orzechy włoskie 100 6 50
Oliwa z oliwek 20 2.8 16
Majonez 25 2 16.5
cos nie wydaje mi sie zeby to byly proporcje 1/1/1 ale jeszcze mi sie tak nie udalo:/
Aha i zalerzy mi na tych orzechach bo energii maja sporo.

Pamiętaj! Nie znam strzachu, więc jedź na plaże-przyzwyczajaj się do piachu!!!
http://www.sfd.pl/~TAJEMNICA_ZDROWEGO_JEDZENIA:_27_waznych_porad_~_!-t358150.html - Tajemnica zdrowego zywienia ~ !

http://www.sfd.pl/~TEST-_XP+CP_&_dodatki--->Masa_by_HoligaN90-t360772.html -Zapraszam!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mięsa nie jadasz??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 777 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8196
Oczywiscie ze jadam ale chodzi mi o to czy te orzechy w ilosci 100g moge smialo szamac?? jesli nie ma przeciwskazan to wkleje wszystkie dzienne skladniki na dietke bo jeszcze nie poskladalem w posilki:D A wiec co z tymi orzechami ??Dobre zrodlo cal czy niezdrowy fat??

Pamiętaj! Nie znam strzachu, więc jedź na plaże-przyzwyczajaj się do piachu!!!
http://www.sfd.pl/~TAJEMNICA_ZDROWEGO_JEDZENIA:_27_waznych_porad_~_!-t358150.html - Tajemnica zdrowego zywienia ~ !

http://www.sfd.pl/~TEST-_XP+CP_&_dodatki--->Masa_by_HoligaN90-t360772.html -Zapraszam!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 121 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 149
Oj skalar to radze spróbować ja bym nie wiedział ze to rządzi w porównaniu z wsuwaniem węgli jakbym nie spróbował a tak naprawde wszytkie moje rady są sprawdzoone w praktyce na mnie i paru myślacych osobach co miałem pod ręka :).Więc masz gwarancje ode mnie. Czym dłużej stosujesz tym lepiej bo organizm sie rzebuduje i jeszcze lepiej wykorzysta tłuszcze.

pzdr
Marcin

Zmieniony przez - Matti474 w dniu 2007-08-07 10:30:32
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

tluszczyk zostal :(

Następny temat

Dietka na mase do korekcji

Wiecej