SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trenowanie nadgarstków

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1572

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 83 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1099
W środę mam zamiar dodac do mojego treingu jeszcze nadgarstki (w środy mój trening trwa niecałe 20 minut :/) jako to:

11.UGINANIE NADGARSTKÓW PODCHWYTEM W SIADZIE:


No a że to moje pierwsze cwiczenie na nadgarstki, nie wiem z czym lepiej zacząć.

Na siłowni sama sztanga waży 20kg,wiec to chyba odpada.
W takim razie sztangielki? Ale jakim ciężarem, by nie było kontuzji?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 537 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 68988
zalezy jakie masz te łapki.Uginanie podchwytem w siadzie wzmacnia nadragstki ale ja to zaliczam jako robienie przedramienia.Rob to z przedramieniem ,a ciezar dobierz tak zebys mogl spokojnie zrobic ponad 10 powtorzen :) np daj 15 kg i sporoboj bedzie za malo to daj 20.powodzenia

Niech nas nienawidza tak mocno , jak sie nas lękają.
Kaligula

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 178 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9205
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 315 Napisanych postów 5572 Wiek 54 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16915
Nadgarstki to stawy. Na kolana też robisz serie ?

Uginania i prostowania to ćwiczenia na mięśnie przedramion nie nadgarstki. Ile powtórzeń jesteś w stanie zrobić samym gryfem ? Na pewno kilka pójdzie. Jeżeli będzie za ciężko możesz poszukać mniejszego gryfu, powinny być takie krótkie 8-10 kilowe.

Rekin rośnie przez całe życie...
Bądź jak rekin, k***a!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 83 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1099
"Nadgarstki to stawy. Na kolana też robisz serie ?

Uginania i prostowania to ćwiczenia na mięśnie przedramion nie nadgarstki. Ile powtórzeń jesteś w stanie zrobić samym gryfem ? Na pewno kilka pójdzie. Jeżeli będzie za ciężko możesz poszukać mniejszego gryfu, powinny być takie krótkie 8-10 kilowe. "

A więc tak.
Na gryf 10 kilowy (chyba) ładuje 5kg na stronę i ćwiczę podchwytem.
Gryf do sztangi (długaśny, 20kg) robie nachwytem i tu mam problemy. Tzn. Robie tego i tego po 4 serie, z tym, że podchwytem idzie dobrze, a nachwytem, jak już jest 6 powt+ to po prostu palce mi wysiadają i sztanga mi się wyślizguje :/ I nachwyt i podchwyt traktuje jako jedna seria, czyli 4 serie łącznie robie. Przerwa między nimi to parenaście sekund.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 315 Napisanych postów 5572 Wiek 54 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16915
Najpierw rób 4 serie nachwytem, później 4 serie podchwytem z wypuszczaniem na palce. Nie przejmuj się słabym wynikiem przy nachwycie - tu zawsze jest trudno a podchwytem weźmiesz przeważnie ze 2 razy więcej. Jeśli trzymasz ręce na kolanach to możesz lekko nadrzucić nogami i tylko opuszczać żeby wyszło 8 powt.

Rekin rośnie przez całe życie...
Bądź jak rekin, k***a!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 83 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1099
Ćwicze na ławce do wyciskania i również kładę na niej ręce, aż do łokci.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 315 Napisanych postów 5572 Wiek 54 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16915
lepiej się robi trzymając ręce na kolanach. Właśnie dlatego, że możesz sobie pomóc "z łydki"

Rekin rośnie przez całe życie...
Bądź jak rekin, k***a!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 83 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1099
Preferuję cięższą wersję ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 203 Wiek 40 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 5319
i jeszcze obroty nadgarstków ze sztangielką z obciążeniem po jednej stronie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 83 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1099
A obroty oburącz na drążku w obie strony złe będą? Czy raczej na rozgrzewkę bardziej?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Duży problem z siłą podczas ćwiczeń klaty

Następny temat

ilosc ruchow na mase

Wiecej