SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

Trening wyłączający dół pleców

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 368

Formularz - Proszę o pomoc

Mężczyzna

20

Waga

75

Wzrost

187

Cel treningowy

Budowa siły

Staż treningowy na siłowni

Ponad rok

Uprawiane inne sporty

-

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Siłownia

Dieta

2250kcal

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

Dyskopatia L5/S1, Poziome ustawienie kości krzyżowej

Zażywane suplementy

Białko

Ostatnio przerabiany plan

4 Dniowy Split

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

WL: 65x4 , MC: 75x12, Przysiad: 65x10
napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 94 Wiek 21 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 12408
Witam!
Szukam porad dotyczących treningu, gdyż ostatnio dowiedziałem się o moim "schorzeniu" jakim jest dyskopatia.
Lekarz odradzał siłownię, jednak ja nie chciałbym kończyć swojej przygody z nią.
Myślałem nad wyeliminowaniem ćwiczeń mocno obciążających dół pleców jak Martwy Ciąg, Przysiady czy uginań na ławce szwedzkiej.
Nigdy nie chciałem zostać kulturystą, wystarczy, że będę w stanie utrzymać zdrowy wygląd..
Jednak wolę się oddać w ręce bardziej doświadczonych.
Wszystkie informacje zamieszczam w ankiecie.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
napisał(a)
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 74 Wiek 20 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 505
hmmm a myślałeś żeby przejść na trening obciążeniem własnego ciała ? jeżeli chodzi o zdrowy wygląd to jak najbardziej
1
napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 94 Wiek 21 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 12408
Nie rozważałem przejścia na trening z obciążeniem własnego ciała, gdyż zwyczajnie nigdy nie interesowałem się tematem - zawsze wydawało mi się, że większą pracę wykonam na siłowni co przełoży się na lepsze efekty. ;)
napisał(a)
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 74 Wiek 20 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 505
To może popatrz na youtube filmiki wpisz "street workout " albo "calisthenic " i zobacz jak można wyglądać, jak dla mnie naprawdę dobre sylwetki :) a przy tym dodatkowo nie obciążasz kręgosłupa, są oczywiście takie ćwiczenia które byś musiał odpuścić
napisał(a)
Początkujący
Poczekam, jeszcze na odpowiedzi dotyczące treningu siłowego, ale będę się musiał mocno zastanowić nad tą kalisteniką.
napisał(a)
Początkujący
jasne, wybór należy do ciebie, mój kolega mimo że miał problemy z którymś kręgiem odcinka lędźwiowego nie przestał ćwiczyć a ryzyko było :)
napisał(a)
Początkujący
Może jakaś mądra głowa pomoże mi w doborze odpowiednich ćwiczeń. :D
napisał(a)
Początkujący
@refresh
Ktoś, coś? ;/
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

trening ogólnorozwojowy w dużej mierze z pominięciem klatki piersiowej

Następny temat

Redukcja, czy masa? + problem z ramieniem

Technika ćwiczeń - uwarunkowania anatomiczne Nowy etap w życiu Huberta Kulczyńskiego! Wspaniałe nagrody za I miejsce Ben Weider Legacy Cup Leksykon suplementacji: 1,3 Dimethylamylamine DMAA (geranium) Doping mózgu - suplementy dla studentów Funkcje motoryczne - dlaczego są ważne? Suplementy w trakcie treningu - co możemy wykorzystać? Wywiad z Natalią Czajkowską