SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening split

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 6624

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 975 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 35767
Płeć : M

Wiek : 20

Waga : 80

Wzrost :187

Cel treningowy : Masa

Staż treningowy na siłowni : ~ Rok ( W sumie ponad, ale z przerwami)

Uprawiane inne sporty : Brak

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki) : full

Dieta : Od dwóch miesięcy

Przeciwskazania medyczne : Skolioza, nie robię przysiadów ani MC

Zażywane suplementy : kreatyna, omega 3, witaminy, białko,

Ostatnio przerabiany plan: SPLIT

Dzień dobry, na wstępie powiem, że z ciekawości wszedłem w ten dział poczytać sobie parę tematów i uwag od profesjonalistów. Powiem szczerze, że po przeczytaniu kilkunastu wątków byłem zdziwiony, bo reasumuje, że mój "własny" trening jest "nijaki". Także bardzo proszę o podpowiedzi, poprawki i wskazówki.
Obecnie mój plan wygląda tak: 3x w tygodniu split

Poniedziałek ---> Klatka + Barki
Klatka:

- Wyciskanie sztangi prostej na płasko 4x 10/9/8/7
- Wyciskanie hantli na skosie 4x 10/8/8/7
- Wyciskanie sztangi głową do dołu 3x 10/9/8
- Rozpiętki 3x 12/11/10

Barki:
- Wyciskanie hantli siedząc 4x 12/11/10/9
- Wznosy bokiem stojąc 3x 12/11/10
- Unoszenie hantli przodem 3x 12/11/10

Środa ----> Biceps + triceps + przedramię

Przedramię:
Zginanie nadgarstków ze sztangą 4x 12/11/10/9

Triceps:
Wyciskanie sztangi na ławce w wąskim uchwycie 3x 10/9/8
Francuskie wyciskanie sztangi leżąc 3x 12/11/10
Ściąganie linki wyciągu górnego 3x 10/9/8

Biceps:
Uginanie hantli stojąc 3x 12/11/10
Uginanie sztangi łamanej 3x 10/9/8
Uginanie przedramion ze sztangą 3x 10/9/8

Piątek ----> Nogi + plecy

Nogi:
Wspięcia na palce obunóż stojąc 4x 12/11/10/9
Wypychanie nóg na suwnicy 4x 12/11/10/9
Prostowanie nóg w siadzie 3x 11/10/9

Plecy:
Podciąganie się na drążku chwytem neutralnym 3x 8/7/6
Podciąganie się na drążku podchwytem szeroko 4x 9/8/7/6
Wiosłowanie sztangi w opadzie tułowia 4x 10/9/8/7
Wiosłowanie hantlami w opadzie tułowia 4x 10/9/8/7

Wtorek + Czwartek + Sobota ----> ABS 8min. na brzuch
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
RozbójnikWojtas
A czy dużym błędem będzie przykładowo, gdy będę ćwiczył w poniedziałek, środa, piątek, sobota? Bo nie ukrywam, że zależy mi na wolnym czasie w tygodniu. Ponadto do treningu pull co mogę jeszcze dodać? Odwrotne rozpiętki, ściąganie drążka do klatki czy dwa ćwiczenia na biceps --->uginanie sztangi + uginanie hantli chwytem młotkowym?



Zmieniony przez - RozbójnikWojtas w dniu 2017-10-30 13:00:25


Czasem nawet tak lepiej, bo po push gdzie są przysiady jednak ciężej zrobić pull z martwymi ciągami.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6504 Napisanych postów 62294 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777624
Słaby podział. Dlaczego dwie największe partie treniujesz razem i dwie najmniejsze razem ?
2

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 975 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 35767
rion10
Słaby podział. Dlaczego dwie największe partie treniujesz razem i dwie najmniejsze razem ?


Trenowałem klatkę + triceps, ale tą drugą partię robiłem na odpierdziel, bo brakowało siły. Dlatego zamieniłem i dałem tam barki, odbyłem już dwa takie treningi i ćwiczy mi się fajnie.
Prawdopodobnie będę chodził cztery razy w tygodniu i nogi zamierzam właśnie robić osobno.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6504 Napisanych postów 62294 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777624
JAk masz 4 dni treningowe to wówczas zrób jakieś push pull albo góra dół. W Przypadku połączenia nóg i grzbietu nie zrobisz porządnie nic bo to duże partie i wymagają sporo siły i koncentracji
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 975 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 35767
rion10
JAk masz 4 dni treningowe to wówczas zrób jakieś push pull albo góra dół. W Przypadku połączenia nóg i grzbietu nie zrobisz porządnie nic bo to duże partie i wymagają sporo siły i koncentracji


Przeglądałem parę tematów i tak w sumie nie jestem pewien...
Mógłbyś mi podesłać parę sprawdzonych planów?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6504 Napisanych postów 62294 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777624
W podwieszonych tematach masz "Pierwszy rok treningów" znajdziesz dobre propozycje planów 4 dniowych

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 975 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 35767
rion10
W podwieszonych tematach masz "Pierwszy rok treningów" znajdziesz dobre propozycje planów 4 dniowych


Czym zastąpić takie ćwiczenia jak martwy czy przysiad?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 9 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1884
Zamiast przysiadu wyciskanie na suwnicy w jakimś tam stopniu da radę. Mc trochę gorzej, niby na prostowniki możesz dać wyprosty na ławce rzymskiej ale zmiana ta z dupy bo bardziej lub mniej i tak obciąży ci kręgosłup a do mc gdzie pracują nogi i prawie całe plecy nie ma polotu. Najlepiej zasięgnij porady jakiegoś lekarza co zrobić z tą skoliozą i jakie ćwiczenia możesz wykonywać. Masz skolioze w odcinku lędźwiowym ograaniczając pracę mięśni w tym miejscu za jakiś czas kręgosłup jeszcze bardziej dostanie po dupie ze względu jak góra ciała będzie za jakiś czas cięższa a mięśnie trzymające kręgosłup się nie wzmocnią i nie będą miały siły go utrzymać w prawidłowej pozycji
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 975 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 35767
Dobrze w takim razie od następnego treningu przerzucę się na 3 dniowy Push/pull, a później najwyżej dodam kolejny dzień.
W takim razie co powiecie na coś takiego?

Push:
- Wyciskanie na suwnicy 4x 12-8
- Wyciskanie sztangi/hantli na ławce prostej 3x 12-10
- Wyciskanie sztangielek siedząc 3x 12-10
- Wyciskanie francuskie 3x 12-10

Pull:
- Martwy ciąg 3x 12-10
- Podciąganie się na drążku podchwytem 3x 10-8
- Wiosłowanie sztangielką 4x 12-9
- Uginanie sztangi na modlitewniku 3x 10-8

Tylko teraz pytanie co z takimi ćwiczeniami jak: wspięcia na palce, unoszenie hantli w bok czy prostowanie nóg w siadzie?



Zmieniony przez - RozbójnikWojtas w dniu 2017-08-21 14:00:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6504 Napisanych postów 62294 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777624
Ale dlaczego chcesz zamieniać ćwiczenia, w których tkwi największy potencjał siło i masotwórczy ?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 975 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 35767
rion10
Ale dlaczego chcesz zamieniać ćwiczenia, w których tkwi największy potencjał siło i masotwórczy ?


Tzn. które ćwiczenia? Ten plan co podałem jest zły? Chodzi mi to, że np. jeżeli bym tym planem ćwiczył to chyba takie partie jak: łydki czy przedramię słabo by się rozwinęły? Jeżeli nie to wyprowadź mnie z błędu :D
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jaki trening???

Następny temat

FBW 3 razy w tygodniu w tym raz 5x5.

WHEY premium