SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening siatkarski w domu!

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 15298

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 24 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 183
Witam!
Potrzebuję jakiś siatkarskich ćwiczeń, które można wykonywać w domowych warunkach np. na wyskok, ogólną sprawność, refleks itd. Chciałabym ogólnie coś na poprawienie przyjęcia. Jeżeli znacie jakieś ćwiczonka to proszę o odpowiedź.
Niestety nie posiadam jakiegoś sprzętu ;d
1

Siatkówka to nie hobby, to całe życie...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Szacuny 6266 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Treningi są kluczem do sukcesu, w zasadzie w każdej dyscyplinie sportu. Kwestia tego, aby były one dobrane odpowiednio i dały w ten sposób bodziec organizmowi do rozwoju. Z tego też względu warto je ustalić w odpowiedni sposób. W tym celu musimy znać ogół Twoich treningów, a niestety nie opisałeś nam tego.

W domu niestety niewiele możesz zrobić w kwestii treningu wyskoku. Do tego bez wątpienia potrzebujesz więcej przestrzeni i sprzęt, o ile rzeczywiście chcesz podejść do tego w profesjonalny sposób.

Sugeruję Ci zatem, abyś skupił się nad czymś zupełnie innym, równie istotnym, a treningi wyskoku przeprowadzić w bardziej dogodnych warunkach. Np. na siłowni. Będzie to poprawa mobilizacji w stawach i przygotowanie Twoich mięśni, powięzi i stawów do wysiłku fizycznego. Rolowanie i rozciąganie mięśni jest podstawą unikania kontuzji i sprawności fizycznej. Organizm bardziej sprawny może więcej w czasie wysiłku. Dlatego też sugeruję Ci zapoznać się z:

1. Rolowaniem: https://potreningu.pl/articles/4609/czym-jest-foam-roller-i-jak-go-uzywac
2. Rozciąganiem: https://potreningu.pl/articles/229/rozciaganie-ma-sens



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 1090 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 10444
wpisz sobie w wyszukiwarce np. air alert, to jeden z treningow do przeprowadzenia w domu na poprawę wyskoku, siłe nog
1

Moda się zmienia... Duża łapa zawsze jest na czasie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 412 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5448
Air alert? Co ty za bzdury piszesz?
Trenujesz gdzies, masz jakies zajecia w szkole?
Moge podrzucic jakies cwiczenia, ale samemu bez trenera malo osiagniesz.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 24 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 183
No właśnie już mi się skończyły zajęcia w szkole. A chciałabym poprawić ogólnie technikę itd. Tyle, że w warunkach domowych, no i oczywiście odbicia na dworze ;d Pozostaje mi tylko wf ale tu niestety nie da się grać "siatkówki".

A jak masz jakieś ćwiczonka to prześlij. Ja już troszkę ogarniam i myślę, że może sobie coś przypomnę ;d Dla mnie troszkę to też coś. Małymi krokami do przodu ;p

Zmieniony przez - olusia94 w dniu 2011-04-09 00:28:11
1

Siatkówka to nie hobby, to całe życie...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 1090 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 10444
damian co masz do air alerta II? sam robiłem, kolega tez i było ok
1

Moda się zmienia... Duża łapa zawsze jest na czasie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 24 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 183
A czy to czasami nie niszczy kolan itd.?
Boję się ryzykować troszkę.
1

Siatkówka to nie hobby, to całe życie...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 831 Wiek 28 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5363
Programy typu Air Alert, Kangaroo hops, Super Dunk itd itp Są beznadziejne.
Fakt że u osoby zupełnie niedoświadczonej mogą poprawić wyskok o 10 cm ale jest to gra nie watra świeczki. Można sobie porządnie przeciążyć kolana. A Ty Olusia94 jak sądzę po nicku masz 17 lat więc tym bardziej bym nie ryzykował. Poza tym że szkodliwy, to absurdalny. Kto wykona 2 razy po 400 ćwierćskoków, czy 600 podskoków po 12 tygodniach
1

www.facebook.com/ZaHoryzont  <--- Trochę o podróżach.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 24 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 183
Masz racje w związku do mojego wieku i też mi się wydaję, że nie warto ryzykować ;d
Chciałam po prostu jakieś lekkie ćwiczonka, żeby wieczorkiem poćwiczyć... ;d
1

Siatkówka to nie hobby, to całe życie...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 831 Wiek 28 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5363
Nie znam się na treningu siatkarskim, ale myślę że mogłabyś w miarę chęci robić ogólnorozwojówkę. Tj pompki, przysiady brzuszki a jak masz możliwości to mogłabyś podciągać się na drążkum lub do tego ćwiczyć. Wszystko w miarę lekko ale systematycznie np 3 razy w tygodniu ;)
1

www.facebook.com/ZaHoryzont  <--- Trochę o podróżach.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 1090 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 10444
fakt, kolanom w kosc troche daje, mimo wszystko problemow nie mialem :P
no ale skoro masz tyle lat i chcialas lekkie cwiczonka to wez sie za cos lzejszego, pogoda teraz sprzyja - nie ma to jak bieganie ;)
1

Moda się zmienia... Duża łapa zawsze jest na czasie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 412 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5448
Wejdz na strone www.akademiasiatkowki.com.pl
Tam jest duzo cwiczen technicznych, ktore mozesz wykonywac sam, wystarczy tylko poszukac. Wszelkie odbicia- dolem, gora, o sciane, w przysiadzie, tego jest pelno. Mimo wszystko to nie to samo co trening z trenerem.
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

MegaFat-dziennik!

Następny temat

W domu tez sie da??

WHEY premium