SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening na rzeźbę -dopiero zaczynam

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1838

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 355
Witam, dopiero zaczynam z kulturystyką. Kumple mówią, że moje ciało jest idealne do wyrzeźbienia się. Podczas jakichkolwiek ćwiczeń, żyły wychodzą niemiłosiernie. W swoim zapleczu sprzętowym posiadam atlas, oraz hantle. Chciałbym, żeby ktoś zaproponował mi jakiś plan treningowy na wyrzeźbienie sylwetki, ponieważ nie wiem co może mi pomóc. Byłbym bardzo wdzięczny. Jeśli to istotne to mam 16lat, 175cm wzrostu i 62kg
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 46 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1859
Obwodowy to tylko na początek, później trzeba normalnie. Dobrze by było żeby wyposażył się w ławkę.
W ogóle same maszyny to lipa, ważne są wolne ciężary. Dokupiłbym ze dwie sztangi. Jak obciążenie pasuje to git, jak nie trzeba się wyposażyć.
Może masz tory niedaleko
A obok torów oczywiście jakiś sklep sportowy z obciążeniem. Ołowiane też można odlać, tylko ostrożnie bo troszkę gorący ten ołów.

Przydałaby się jeszcze jedna końcówka na dolnym (nie wiem jak ona się nazywa. Po prostu ręce są w pionie i bliżej siebie, skapniesz się ocb) i sznurki.

Także masz kilka ćwiczeń na tym atlasie. Są poręcze, modlitewnik, wyciągi górny i dolny, ale na tym wiele nie zdziałasz. Rozkminisz ze dwie sztangi (długa, krótka) i ławkę i będzie git.

A ogólnie to odsyłam cie do działu odżywianie, bo masy ćwiczeniami samymi nie nabijesz. Micha przede wszystkim.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 207 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4282
1. Ankieta
2. nie ma szans, zebys mial "idealne cialo do wyrzezbienia" wazac 62 kg [x]
3. zrob trening na mase, jesli dopiero zaczynasz z kulturystyka to zacznij od ACT, potem przejdz na FBW

nie sluchaj sie kolegow, bo oni zazwyczaj gowno wiedza :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 355
Dzięki wielkie :) A co do masy to co najlepiej ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 355
I jeszcze jedno. Jeśli 62kg to nie jest odpowiednia waga, to ile powinienem ważyć ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 745 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7281
zalezy jak kto chce wygladac :)
ja jestem nizszy waze 10kg wiecej i mi niepasuje bo jestem za chudy hehehe
wiec jak dla mnie to ty jak anoreksja ale kazdy robie sie takiego jakim chce byc :)
wzuc fote bedzie wiadomo najlepiej

no pain no gain

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 38
Kolega a więc ja ci radze tak najpierw na przyzwyczajenie jakieś ACT jak chcesz moge ci wstawić na forum potem jakieś FBW albo Split typowo masowy też ci coś mogę wstawić następnie jeżeli ci coś przyrośnie cielska to możesz pomyśleć o rzeźbieniu tego. Bo teraz to jakbyś chciał wyrzeźbić coś z zapałki. Najpierw musisz trochę obróść mięśniem a potem to rzeźbić. Jeżeli chcesz to pisz to ci napisze jakiś trening typu ACT i masówkę też ci jakąś napiszę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 355


Dodam oczywiście, że nigdy wcześniej nie ćwiczyłem, dopiero od kilku dni posiadam atlas.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 355
Ahilles jeśli mógłbyś mi pomóc, to byłbym bardzo wdzięczny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 38
a więc tak ACT jest to trening zapożyczony ponieważ jest to taki ogólny trening na przystosowanie mięśnia do danej czynności i tutaj jest parę zasad dotyczących tego treningu :
Trening ACT polega na tym, że na sali przygotowujemy sobie 8-12 stanowisk z odpowiednimi przyborami, aby bez straty czasu można było przechodzić z jednej do drugiej" stacji", czyli ćwiczeń. Na każdej "stacji" wykonuje się inne ćwiczenie, na inną grupę mięśniową.

OGÓLNE ZASADY "ACT":
-najlepiej ćwiczyć 3 razy w tygodniu, co drugi dzieą,
-zawsze należy zaczynać od 10-cio minutowej rozgrzewki (bieg i ćwiczenia rozciągające),
-czas treningu, w zależności od liczby obwodów, wynosi od 20 do 40 minut (bez rozgrzewki),
-wszystkie ćwiczenia powinno wykonywać się w dość szybkim
tempie w 12-15 powtórzeniach,
-progresja: zaczynamy zwykle od 1-2 obwodów, a dochodzimy do 4
obwodów w czasie jednego treningu.

Inny wariant obciążenia w ACT polega na tym, że na każdej stacji ćwiczymy non stop przez 30 sekund, a następnie przez 90 sekund odpoczywamy przechodząc do następnej stacji. Jest to wariant wytrzymałościowy. Po każdym obwodzie przerwa wypoczynkowa od 3 do 5 minut.

Efekt treningu aerobicznego (tlenowego) uzyskuje się przez wzmożoną akcję serca, która nie wystepuje w tradycyjnym treningu kulturystycznym. Tętno w ACT powinno się wahać w granicach 70-85% tętna maksymalnego(220-wiek w latach). Kontrolę tętna można przeprowadzić w trakcie przerw wypoczynkowych. Przykładowo: dla ćwiczących w wieku 18-20 lat tętno maksymalne wynosi 200 uderzeą/min., a optymalne(70-85%) w granicach 140-170 uderzeą/min.

PRZYKŁADOWY ZESTAW ĆWICZEŃ O CHARAKTERZE AEROBICZNYM Z AKCENTEM NA ROZWÓJ SYLWETKI I SPECJALNEJ SIŁY WYTRZYMAŁOŚCIOWEJ:

1.Unoszenie nóg do pionu w leżeniu na plecach-(brzuch),
2.Prostowanie nóg na maszynie w siadzie-(czworogłowe ud),
3.Uginanie nóg w leżeniu przodem na maszynie-(dwugłowe ud),
4.Wyciskanie sztangielek w leżeniu na skośnej ławce-(klatka),
5.Unoszenie sztangielek bokiem w górę w staniu-(naramienne),
6.Wyciskanie sztangi zza karku w siadzie-(naramienne),
7.Podciąganie drążka wyciągu do klatki w siadzie-(najszersze grzbietu),
8.Martwy ciąg na prostych nogach sztangą położoną na podwyższeniu-(proste grzbietu),
9.Naprzemianstronne uginanie ramion ze sztangielkami w siadzie na skośnej ławce-(bicepsy),
10.Pompki na poręczach-(tricepsy),
11.Uginanie i prostowanie nadgarstków ze sztangą w siadzie-(przedramiona),
12.Wspięcia na palce z obciążeniem na barkach-(łydki).

A powiedz mi wolisz FBW czyli całe ciało na jednym treningu czy Splita czyli podzielone na partie np klatka,triceps Plecy,biceps nogi,barki ???? Ja bym ci proponował FBW ponieważ u młodych widać ładne rezultaty po nim ale za to jest on bardzo ciężki i możesz szybko się zniechęcić. Acha i do tego dieta wysokobiałkowa i węglowodowa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 38
a więc tak ACT jest to trening zapożyczony ponieważ jest to taki ogólny trening na przystosowanie mięśnia do danej czynności i tutaj jest parę zasad dotyczących tego treningu :
Trening ACT polega na tym, że na sali przygotowujemy sobie 8-12 stanowisk z odpowiednimi przyborami, aby bez straty czasu można było przechodzić z jednej do drugiej" stacji", czyli ćwiczeń. Na każdej "stacji" wykonuje się inne ćwiczenie, na inną grupę mięśniową.

OGÓLNE ZASADY "ACT":
-najlepiej ćwiczyć 3 razy w tygodniu, co drugi dzieą,
-zawsze należy zaczynać od 10-cio minutowej rozgrzewki (bieg i ćwiczenia rozciągające),
-czas treningu, w zależności od liczby obwodów, wynosi od 20 do 40 minut (bez rozgrzewki),
-wszystkie ćwiczenia powinno wykonywać się w dość szybkim
tempie w 12-15 powtórzeniach,
-progresja: zaczynamy zwykle od 1-2 obwodów, a dochodzimy do 4
obwodów w czasie jednego treningu.

Inny wariant obciążenia w ACT polega na tym, że na każdej stacji ćwiczymy non stop przez 30 sekund, a następnie przez 90 sekund odpoczywamy przechodząc do następnej stacji. Jest to wariant wytrzymałościowy. Po każdym obwodzie przerwa wypoczynkowa od 3 do 5 minut.

Efekt treningu aerobicznego (tlenowego) uzyskuje się przez wzmożoną akcję serca, która nie wystepuje w tradycyjnym treningu kulturystycznym. Tętno w ACT powinno się wahać w granicach 70-85% tętna maksymalnego(220-wiek w latach). Kontrolę tętna można przeprowadzić w trakcie przerw wypoczynkowych. Przykładowo: dla ćwiczących w wieku 18-20 lat tętno maksymalne wynosi 200 uderzeą/min., a optymalne(70-85%) w granicach 140-170 uderzeą/min.

PRZYKŁADOWY ZESTAW ĆWICZEŃ O CHARAKTERZE AEROBICZNYM Z AKCENTEM NA ROZWÓJ SYLWETKI I SPECJALNEJ SIŁY WYTRZYMAŁOŚCIOWEJ:

1.Unoszenie nóg do pionu w leżeniu na plecach-(brzuch),
2.Prostowanie nóg na maszynie w siadzie-(czworogłowe ud),
3.Uginanie nóg w leżeniu przodem na maszynie-(dwugłowe ud),
4.Wyciskanie sztangielek w leżeniu na skośnej ławce-(klatka),
5.Unoszenie sztangielek bokiem w górę w staniu-(naramienne),
6.Wyciskanie sztangi zza karku w siadzie-(naramienne),
7.Podciąganie drążka wyciągu do klatki w siadzie-(najszersze grzbietu),
8.Martwy ciąg na prostych nogach sztangą położoną na podwyższeniu-(proste grzbietu),
9.Naprzemianstronne uginanie ramion ze sztangielkami w siadzie na skośnej ławce-(bicepsy),
10.Pompki na poręczach-(tricepsy),
11.Uginanie i prostowanie nadgarstków ze sztangą w siadzie-(przedramiona),
12.Wspięcia na palce z obciążeniem na barkach-(łydki).

A powiedz mi wolisz FBW czyli całe ciało na jednym treningu czy Splita czyli podzielone na partie np klatka,triceps Plecy,biceps nogi,barki ???? Ja bym ci proponował FBW ponieważ u młodych widać ładne rezultaty po nim ale za to jest on bardzo ciężki i możesz szybko się zniechęcić. Acha i do tego odpowiednia dieta
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 355
Czyli dobrze byłoby zaopatrzyć się w białko tak ?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan na siłę do oceny

Następny temat

Domowa siłownia - ektomorfik

WHEY premium