SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening na mase 20 latek

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 970

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 14
Witam, Chciałbym żebyście mi pomogli ponieważ mam mały problem mam 20 lat i jestem dość chudo co chciałem bardzo zmienić. Pomyślałem, że chciałbym na początek może przez jakiś czas trenować na masę, a potem dopiero kształtować sylwetkę, nie wiem czy to dobry pomysł. Dość dużo przeczytałem dziś na forum ale z powodu tego, że na razie jestem jeszcze dość zielony to nie bardzo rozumiem jak co działa w sensie co trzeba robić by przybierać masy a co by tylko kształtować sylwetkę.

Z logicznego punktu widzenia trzeba ułożyć jakąś dietę, ale niestety nie orientuje się w tym. Czy możecie mi doradzić ile i jakie posiłki powinienem jeść? Dodam, że teraz jadam zazwyczaj trzy razy dziennie śniadanie, obiad i kolacje podjadając w międzyczasie jakieś coś tam.

Np na śniadanie najczęściej jem rogalika 7Days i pije mleko lub jakiś inny napój, potem w między czasie coś zawsze podjem czekając do obiadu, a na obiad najczęściej mama robi jakieś mięso i ziemniaki, a na kolacje to już co wpadnie. Możecie mi dać jakieś rady?

Dalej co do treningu. Chciałbym wiedzieć co muszę robić by przybierać masę? Jakie ćwiczenia wykonywać? Na razie znalazłem rozgrzewkę, którą mógłbym wykonać w domu, ponieważ nie mam żadnych przyrządów ani dostępu do siłowni.

1. Bieg w miejscu, w trakcie biegu krążenie ramion w przód i w tył po 15-20 razy.
2. Stanie w rozkroku ramiona w góre, skłony tułowa w przód i w tył z pogłębieniem po 15-20 razy.
3. Stanie w rozkroku ramiona na biodra, naprzemianstronne skłony tułowi w bok 15-20 razy.
4. Stanie w rozkroku, opad tułowia, ramiona w bok, skręty tułowia 15 razy.
5. Krażenia bioder w staniu w obie strony 15-20 razy.
6. Stanie w szerokim rozkroku, ramiona na biodra, półprzysiady na lewej i prawej nodze 10-15 razy.
7. Klęk podparty, ugiecia ramion 10-15 razy.
8. Leżenie przodem, skłon tułowia w tył wytrzymać kilka sekund, ćwiczenie powtórzyć.
9. Leżenie tyłem, naprzemianstronne unoszenie nóg 10 razy każda noga.
10. Stanie w lekkim razkroku, skręty głowy z jednoczesnym krażeniem nadgarstków.
11. Pajacyki ok.20 razy.


Jest z tego forum, dalej już nie wiem co? Ile razy w tygodniu i jak? Odpowiadało by mi też bieganie, ale nie wiem czy przez to nie zejdzie ta masa, która powinna przychodzić? Jeszcze jedno, czy są jakieś ćwiczenia na to by przy okazji wyprostować kręgosłup? i cóż wiele ludzi mówi mi, że mam dziurę od tego w klatce piersiowej. Czy nie wiecie czy da się to jakoś zniwelować dzięki ćwiczeniom? Nie pytam tutaj o rezultaty jakie będę miał i kiedy bo wiem, że to będzie bardzo ciężka praca i potem się bez siłowni nie obejdzie.


Płeć : Mężczyzna

Wiek : 20

Waga : 69

Wzrost : 177

Cel treningowy : na początek masa

Staż treningowy na słowni : nie ma

Uprawiane inne sporty : piłka nożna

Dostęp do sprzętu : nic

Dieta : będę próbował ułożyć

Przeciwskaznania medyczne : nie ma

Zażywane suplementy : nie ma

Pozdrawiam czekając na odpowiedzi. Postaram się niedługo dodać fotki mojej postury. I jeśli macie jakieś pytania to czekam również.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 14
rogalik 7dayes na sniadanie.... rozwaliles mnie stary, hahahahahahaha
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 14
po włosku
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 153 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2203
moze pierw zapisz sie na jakies cwiczenia albo cos co zniweluje ci ten krzywy kregoslup bo jak zaczniesz dzwigac na krzywym to tylko ci sie to pogorszy co do diety to wyszukaj obliczenia na dzienne sporzycie kalori dla ciebie popatrz na diety i uluz wlasna tak zebys mial odpowiednia ilosc bialka i wegli na dany posilek a posilkow najlepiej 6 dziennie w odstepach 2 - 2.5h a trening na mase to pierw pocwicz ogolnie by nabrac wlasnej sily i troche obycia i potem polecam ci HST na mase , jak dieta bedzie dobrze dopieta to bardzo szybko zobaczysz efekty , pozdrawiam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Redukcja - podstawy

Następny temat

Zamiast skosu w gore

WHEY premium