SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening na masę czy na redukcję? Kombinacja?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 711

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

19

Waga

77

Wzrost

182

Cel treningowy

Odsłonić mięśnie brzucha i poprawić klatkę
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 123
Płeć : Mężczyzna

Wiek : 19

Waga : 77

Wzrost : 182

Cel treningowy : Zrobić porządek z brzuchem i klatką piersiową,ogólnie poprawić sylwetkę

Staż treningowy na siłowni : rok z przerwami

Uprawiane inne sporty :

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki) : Chodzę na siłownię

Zażywane suplementy : białko

Siemanko dziki :P

Nie wiem co robić przy moim obecnym stanie. Na brzuchu zebrało się trochę tłuszczu. To samo z klatką piersiową a szczególnie na sutkach(beznadziejnie to wygląda). Zawsze byłem typem chudzielca. W liceum przybrałem na wadze, ale raczej takiej czystej masy mięśniowej,chodziłem na siłownię, dobrze się odżywiałem. Po maturze zaczęły się długie wakacje i złe odżywanie. O to efekty :/ Czy powinienem robić normalną dietę na masę ale wkładając do treningu 5-6 treningów aerobowych czy może robić dietę redukcyjną? Zdaję sobie sprawę, że nie bardzo jest z czego redukować, ale głównie zależy mi na kracie na brzuchu i dobrej klatce. Co sugerujecie? Jak się za to zabrać?





Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6497 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777520
Ogólnie po sylwetce niewiele widać ale trzeba by nieco masy mięśniwowej dołożyć. Jeśli natomiast chciałbyś odsłonić brzuch trzeba by było redukować ale nie wiem czy coś zostanie po redukcji z tego co masz.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 123
Nie dało by rady, gdybym zastosował duże obciążenie, dietę masową, ale bez przesadnej nadwyżki kalorycznej, obciął trochę tłuszczy, a dołożył białka i stosował cardio 5-6 razy w tygodniu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 249 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 5475
Niestety nie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Rób rotacje kcal, gdzie bilans będzie wahał się w granicach zera/lekkiego plusa i możliwe, że coś tam zrzucisz.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 123
Czyli iść w masę? Co byście mi teraz doradzili w te 12 tyg zrobić? Bo okres 3 miesięcy to naprawdę dużo.Wierzę,że jestem w stanie naprawdę dobrze wyglądać na lato


Zmieniony przez - Hyszpan w dniu 2016-04-02 20:00:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6497 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777520
12 tygodni w pracy nad sylwetką to bardzo mały okres. Jeśli zależy Ci na jakimś sensownym wyglądzie na wakacje to receptę dostałeś wyżej. Bilans w granicach Twojego zapotrzebowania i trening siłowy pozwoli zrobić lekką rekompozycję ciała. Ale tutaj dieta ma zasadnicze znaczenie jak nie będzie na 100% to efektu nie będzie.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FBW porada

Następny temat

Plan Treningowy. Ocena-Wskazówki-Pomoc

WHEY premium