SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening na masę

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 776

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

14

Waga

70 kg

Wzrost

181

Staż treningowy

ok. 4 miesiące

Obwód pasa

76

Obwód klatki piersiowej

99 (na wdechu)

Obwód uda

55 (w najszerszym miejscu)

Uprawiany sport lub inne formy aktywności (jak często)

Kickboxing w roku szkolnym 1 raz tygodniowo, aktualnie jeżdżę na rowerze 3 razy w tygodniu. W roku szkolnym także W.F,-y 4 razy w tygodniu

Ograniczenia żywieniowe (uczulenia, choroby)

Jaja mogę jeść nie częściej niż 2 razy w tygodniu. Ogólnie nabiał, ale nie jestem bardzo uczulony, mogę pić mleko codziennie tak do 0,5 l
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 25 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4464
Witam, po wakacjach postanowiłem zabrać się za masę. Opracowałem trening, jest to FBW A-B. Aktualnie trenuję FBW A-B-C od kwietnia. Wcześniej ćwiczyłem coś bez żadnego planu. W moim poprzednim planie było sporo ćwiczeń, teraz zmieniłem koncepcję i zamierzam oprzeć się na podstawowych ćwiczeniach.

FBW A-B

A
1.Przysiad ze sztangą 15-12-12-15
2.Martwy ciąg 15-15-12-12
3.Podciąganie nachwytem szeroko 5x max
4.Rozpiętki na ławce płaskiej 4x15
5.Wyciskanie sztangi sprzed klatki piersiowej siedząc 3x15

B
1.Wykroki chodzone 4x15
2.Wiosłowanie sztangą nachwytem 4x15
3.Wyciskanie sztangi na ławce poziomej 4x15
4.Odwrotne rozpiętki 3x15
5.Pompki na poręczach 5x max


W związku z nowym planem mam kilka pytań
1.Jeżeli nie podciągam się sam szerokim nachwytem to lepiej, żeby ktoś trzymał mnie za nogi czy podciągać się samemu podchwytem?
2.Trenować łydki i brzuch 1 raz w tygodniu, czy pominąć te partie, gdyż będą uczestniczyć w ćwiczeniach wielostawowych?
3.Czy górna część klatki piersiowej nie będzie zaniedbana przy tym doborze ćwiczeń?
4. Jakim ewentualnie ćwiczeniem mogę zastąpić Odwrotne rozpiętki, aby aktywować więcej aktonów m. naramiennego?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Rób trening domatora w Twoim wieku
https://www.sfd.pl/Trening_siłowy_w_domu__film!-t825837.html


Zmieniony przez - paramaribo2 w dniu 2013-08-23 22:17:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 25 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4464
Czy w przyszłym roku mógłbym rozpocząć normalne treningi na siłowni ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 605 Napisanych postów 36399 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 297123
Za dwa lata będzie ok

Dziennik treningowy - http://www.sfd.pl/[DT]_Ozzy__Get_big_or_die_trying-t1037943.html

I don't miss workouts, i don't miss meals, because this is what i love to do :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 25 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4464
Zależy mi na progresie, ponieważ w przyszłości chciałbym spróbować swoich szans w kulturystyce.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Domowa silownia

Następny temat

Kiedy rzeźba

WHEY premium