SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening na masę.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1691

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1012
Witam,
Wskoczy mi 17 lat za jakieś 2 miesiące. Waga oscyluje mniej więcej 58kg. Chciałbym zbudować masę mięśniową.

Do dyspozycji w domu mam
ławeczkę z możliwym skosem, obciążenie ok 70kg (nigdy tyle i tak nie podniosę :D )
Dwie hantelki. Hmm, jakieś 8kg na jedną.
Dodatkowa sztanga prosta, z obciążeniem się nie orientuje.

Wcześniej wyciskałem tak dla siebie sztangę z obciążeniem 30-35kg na ławce prostej i przy ostatnich czasami już był problem.
Jakieś tam ćwiczenia na bicepsy ze sztangielkami.
Pompki, brzuszki.

Co mogę zrobić z dysponowanym sprzętem? Czy ktoś mógłby ułożyć plan treningowy z dysponowanym sprzętem?

Chętnie udzielę dodatkowych informacji. Z góry dzięki i pozdrawiam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Zacznij od właściwego żywienia, ponieważ jesteś skrajnie chudy. Nie pisz że nigdy tyle nie podniesiesz, bo będziesz w stanie wyciskać więcej, z czasem.

Zajrzyj do tematów podwieszonych i działu odżywianie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1012
Przy wzroście 167 cm, zapomniałem dodać, czyli anorektykiem nie jestem :) Jasne, staram się jeść produkty bogate w białka węglowodany : ryż, kasza, mięso, ryby, jajka i tak dalej. Jednakże rygorystycznie ustalonej diety nie posiadam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 446 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 20352
przysiady, martwy ciąg, wiosłowanie w opadzie tułowia, wyciskanie na płaskiej, wyciskanie stojąc, unoszenie nóg leżąc na ławce płaskiej. Wszystko 4 serie co drugi dzień.





Zmieniony przez - flash616 w dniu 2016-01-17 18:26:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 307 Napisanych postów 3118 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 69220
Nie staraj się jeść białko, tylko policz ile energii potrzebujesz i tego pilnuj. Białko "zadziała" jedynie przy odpowiedniej kaloryczności.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1012
flash616
przysiady, martwy ciąg, wiosłowanie w opadzie tułowia, wyciskanie na płaskiej, wyciskanie stojąc, unoszenie nóg leżąc na ławce płaskiej. Wszystko 4 serie co drugi dzień.







Zmieniony przez - flash616 w dniu 2016-01-17 18:26:33


Jakie obciążenie i ile powtórzeń w serii? Czy wyciskanie stojąc mogę zamienić na jakieś inne ćwiczenie? Jeśli tak to jakie?

I czy spowoduje to rozwój wszystkich mięśni? Nie zauważyłem ćwiczeń np na biceps

Zmieniony przez - Innnvi w dniu 2016-01-17 20:07:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 446 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 20352
spowoduje

na podciąganie sztangi wzdłuż tułowia lub unoszenie sztangielek bokiem.

Na początek na olałbym ramiona, później dodał sobie coś na biceps i triceps.

Ilość powtórzeń na klatę 9-6, przysiady 20-5, martwy ciąg 12-6, wiosłowanie 12-8, na barki 15-6.


EDIT. chociaż może od tego unoczenia nóg lepsze będę brzuszki bo uwzględnią mięśnie skośne brzucha, zaniedywane u osób ćwiczących na siłowni.

I zacznij sobie od 3 serii. Potem 4 jak zakwasy sie nie bedą pojawiać.


Zmieniony przez - flash616 w dniu 2016-01-18 15:24:26
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
W tematach podwieszonych znajdziesz plany treningowe.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 4824 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 24923
1. Znajdź plan treningowy na 3/4 dni w tygodniu.
2. Policz swoje zapotrzebowanie kaloryczne i w dzienniku sprawdz w ilu % je pokrywasz
3. Staraj się jeść tyle ile powinienes.
4. Obserwuj zmiany, cierpliwie.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening Push&Pull do oceny dla dziewczyny masa

Następny temat

Plan treningowy na 3 dni

WHEY premium