SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

Trening na 2 ręce vs. na 1 rękę?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1218

napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 81 dni Przeczytanych tematów 2
No właśnie, jak Waszym zdaniem to jest, czy lepszy będzie trening na dwie ręce, a czy może na każdą rękę osobno? Czytałem ten artykuł: https://****************/trening/artykuly/trening-2-rece-vs-1-reke.html i tam jest odpowiedź, ale też jestem ciekawy Waszego zdania. Co kilka opinii to nie jedna. A tak w ogóle, to jak długo już trenujecie? Bo ja dopiero zacząłem jakieś 6 miesięcy temu i tak sobie działam powoli.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
napisał(a)
Ekspert
Szacuny 540 Napisanych postów 21399 Wiek 23 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 141148
Myślę, że na każdy rodzaj treningu przyjdzie czas i warto manipulować takimi parametrami aby dawać nowy bodziec.

DG

napisał(a)
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1628 Napisanych postów 35879 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 229777
A o co chodzi w tym treningu? Bo raz ze jest zakaz wrzucania linków, a mógłbyś streścić.

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"

Instruktor Kulturystyki

napisał(a)
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4644 Napisanych postów 94038 Wiek 33 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 660040
georgu hodzi o to że jak robisz np coś dwiema jak uginanie na bicepsy to zrobić jedną na przemian.

normalna sprawa raz się korzysta ze sztangi i wiosłuje a raz z hantelek jednorącz

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1628 Napisanych postów 35879 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 229777
W sensie że całą seria jedną, a dopiero później druga ręka?

Instruktor Kulturystyki

napisał(a)
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4644 Napisanych postów 94038 Wiek 33 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 660040
nie, chodzi o to co lepsze trening dwoma rękoma na raz np uginanie czy uginanie hantlą gdzie się wykonuje ruch na przemiennie raz jedna raz druga, albo najpierw zrobić prawą rękę potem lewą

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

napisał(a)
Ekspert
Szacuny 613 Napisanych postów 36389 Wiek 20 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 296655
Ja zmieniam np. uginanie młotkowo raz zrobię oburącz, raz naprzemiennie a raz zrobię najpierw jedną rękę a potem drugą

Dziennik treningowy - http://www.sfd.pl/[DT]_Ozzy__Get_big_or_die_trying-t1037943.html

I don't miss workouts, i don't miss meals, because this is what i love to do :)

napisał(a)
Ekspert
Nie no nie róbmy jaj... Co to za różnica czy obie naraz, na przemian czy najpierw jedna, a potem druga. Różnica jest żadna. Na tym etapie można zakończyć rozważania, bo dla mięśnia liczy się czas pod obciążeniem, a nie takie szczegóły.

Instruktor Kulturystyki

napisał(a)
Ekspert
Szacuny 613 Napisanych postów 36389 Wiek 20 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 296655
Aaaa no chyba że tak, to jak liczy się czas pod napięciem to zamiast czterech serii lepiej zrobić jedną trwającą 10 minut, po co tracić czas

No i jaka jest różnica, przecież idąc Twoim tokiem myślenia przecież uginanie oburącz i jednorącz zagwarantuje nam stałe napięcie, a najbardziej popularne uginanie naprzemienne nie, bo jedna ręka odpoczywa gdy druga pracuje

Czyli ta ostatnia wersja jest błędna?

A skoro nie ma różnicy to dlaczego by nie zmieniać i nie urozmaicić treningu?

Zmieniony przez - OzzyMG w dniu 2017-07-31 21:50:49

Dziennik treningowy - http://www.sfd.pl/[DT]_Ozzy__Get_big_or_die_trying-t1037943.html

I don't miss workouts, i don't miss meals, because this is what i love to do :)

napisał(a)
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 3051 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 55984
Widziałem kiedyś jakieś badania na ten temat, ale nie pamiętam gdzie. Wniosków nie pamiętam, ale różnica jakieś były.
napisał(a)
ronie220 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2083 Napisanych postów 36134 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 260520
Nie ma tu w sumie nic odkrywczego. Można urozmaicać ale przez pierwszy rok czy dwa ograniczyłbym się do podstawowych wersji.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Początkująca mama

Leksykon suplementacji: Gotu Kola Cellulit - co jest jego przyczyną i jak się go pozbyć? Ania Nawrot absolutną zwyciężczynią Ben Weider Legacy Cup Kłopoty Pauli i Piotrka! Leksykon suplementacji: Dwuwinian choliny Dieta, dlaczego utrudniamy sobie życie? Odchudzanie - jak długo mam czekać na efekty? Natalia Czajkowska - ocena sylwetki