SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

Trening nóg.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 372

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Na forum 104 dni Przeczytanych tematów 1180
Witam. Wraz z nastaniem wiosny zaczynam jeździć na rowerze do pracy. Rano 10 km i po południu 10 km. W tym czasie nie ćwiczę nóg gdyż uważam to za zbyteczne. Czy robię dobrze? Czy jednak powinienem je ćwiczyć? Z góry dzięki za rady.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3451 Napisanych postów 8469 Wiek 43 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 407841
Źle robisz. Nogi trzeba trenować. Jazda na owerze tego nie zastąpi. Tak jak i chodzenie.
2

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 92 Napisanych postów 289 Wiek 19 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 11126
Źle robisz, organizm szybko sie przyzwyczai do tego, że robisz te 20km dziennie. Rower to zupełnie inny bodziec niz trening siłowy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Zauważyłem, że przy tej jeździe bardzo rozwijają mi się nie tyle łydki co uda. Jeżeli zacznę jeszcze ćwiczyć nogi to będą wyglądać nie proporcjonalnie do reszty ciała. Co mogę z tym zrobić? Nie mam zamiaru rezygnować z jazdy rowerem. Po pierwsze traktuję to jako środek transportu a po drugie lepiej się czuję.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7379 Napisanych postów 105859 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1190468
2 x 10 km to nie jakiś wyczyn by ich nie trenować, kolaże jeżdżą o wiele więcej a do tego mają treningi siłowe to samo piłkarze, jak ide z marketu z zakupami to co mam rąk nie trenować czy jak ktoś pracuje w kopalni, a po co mi trening rąk zrobiłem w kopalni.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 383 Wiek 18 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 8727
Oszukany
Jeżeli zacznę jeszcze ćwiczyć nogi to będą wyglądać nie proporcjonalnie do reszty ciała. Co mogę z tym zrobić? Nie mam zamiaru rezygnować z jazdy rowerem. Po pierwsze traktuję to jako środek transportu a po drugie lepiej się czuję.

Rower to głównie cardio, nogi Ci zaczęły rosnąć z powodu nowego bodzca w treningu ale samą jazdą potężnych kopyt nie zrobisz
Nie musisz rezygnować z jazdy na rowerze ale nie powinieneś odrzucać treningu nóg bo wtedy natrafisz na problemy z nieproporcjonalnością.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ronie220 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3143 Napisanych postów 41447 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 319370
Dla mnie nie ma sensu trening bez nóg, nawet jeśli faktycznie są lepiej zrobione od góry. Gdybyś miał przerośniętą klatkę to nie wierze, bys przestał ją trenować.
2

Trener personalny Lotar Hryniewicz (kontakt fb lub pw)
Nowy blog:

http://www.sfd.pl/[BLOG]_Wojo_zmc_i_Ronie220_rywalizacja_i_wzajemny_doping-t1157467.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Faktycznie, macie rację. Czas spiąć kopyta.;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ronie220 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3143 Napisanych postów 41447 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 319370
Pamiętaj, że nogi nigdy nie muszą być mniejsze. To góra powinna być większa.
2

Trener personalny Lotar Hryniewicz (kontakt fb lub pw)
Nowy blog:

http://www.sfd.pl/[BLOG]_Wojo_zmc_i_Ronie220_rywalizacja_i_wzajemny_doping-t1157467.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Szacuny 2764 Napisanych postów 39486 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 308972
Twoje pytanie można porównać do tego, że jak ktoś gra w tenisa 3 razy w tygodniu to powinien ćwiczyć łapy?
1

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
Instruktor Kulturystyki

http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6055 Napisanych postów 140227 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 995790
anubis nie trenuje przedramion na silowni, tylko w domu przykladowo...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan fbw