SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening kulturystyczny + siła w wycisku

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1132

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 43 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 534
Wiek: 19
Waga: 87
Wzrost: 182
Biceps: 41
Pas: 87
Staz: 2.5 roku
dotychczasowe treningi: prawie dwa lata FBW, pol roku split 2x partia w tygodniu, kilka miesiecy klasyczny split 4 razy w tygodniu


Siema, chce polaczyc trening kulturystyczny i jednoczenie poprawic sile na klatke, wiem ze generalnie zaleznie od celu treningi sa calkiem rozne. Jednak wydaje mi sie, ze genetycznie moja silna strona jest klatka. Jest najlepiej rozwinieta, najbardziej lubia ja cwiczyc, nigdy nie stosowalem typowego treningu na sile a wyciskam 140kg technicznie, zreszta ojciec ma ponad 40 lat, na silownie nie chodzi chlop zaganiany biedny, a na silownie go zabralem to wycisnal 100kg Wiec cos w tym musi byc, nie wiem...
Swoje zainteresowania i zamilowanie sklaniam głownie ku BB, jednak zawsze marzylo mi sie pojscie na zawody w wyciskaniu, a skoro (przynajmniej jak mi sie wydaje) mam predyspozycje to grzech byloby nie sprobowac. Jednak calkiem na trening silowny nie chce przechodzic, bo nie lubie innych bojów, robie je - napierniczam ciezko, ale nie zalezy mi na ciezarze i ich po prostu nie lubie. Przysiad jako tako, ale martwy to koszmar


Myslalem zeby normalnie sobie strzelic 3x typowy kulturystyczny trening + 2x trening klatki - wychodziloby, ze kazda partia trenowana raz w tygodniu, a klatka dwa razy innym systemem.

Np.

Poniedzialek: Klatka + brzuch
Wtorek: Plecy + przedramie
Sroda: wolne
Czwartek: Klatka + Triceps
Piatek: Barki + Biceps
Sobota: Nogi
Niedziela: Wolne

Wyjdzie mi klatka zawsze po dniu wolnym i dzien wolny po ciezkim treningu nog. Co wy na to? Jakie cwiczenia na klatke proponujecie?

Trening czyni mistrza, chemia czyni cuda

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Podaj resztę wyników siłowych-przede wszystkim martwy ciąg,przysiad.Zobaczymy jak balans siłowy u ciebie wygląda.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 43 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 534
Rekordy stoja tak:
Wycisk: 140
Przysiad: 140
Martwy: 150

Jak mowilem, inne boje nie za dobrze, ale na tym mi nie zalezy

Trening czyni mistrza, chemia czyni cuda

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Tak jak myślałem-wyciskanie dominuje.Popraw inne ćwiczenia,inaczej czeka cię w przyszłości ciężka kontuzja.Odpowiednie proporcje siłowe to podstawa.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 884 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4118
Jak chcesz wyrobić ogólną moc i przeplatać to z treningiem hipertroficznym polecam zapoznać się z treningiem PHAT.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
...no ale do dobrych wyników Ci jeszcze brakuje- na coś zadawalającego na zawodach zabraknie wiele...

możesz ew. sprobować m. klatki trenować w sposób siłowy- 3x w tygodniu- a resztę w sposób kulturystyczny, nie będzie to ideał w jakimkolwiek względzie ale przy właściwym dostosowanou może coś z tego wyjść...

...z tym, ze przy Twoich wynikach i -jak piszesz- proprytecie kulturystycznym raczej trening ułozyłbym właśnie pod tym kątem- dając priorytet temu co słabsze, a ew. specjalizację, przy podtrzymywaniu już wypracowanej masy i jakości mięśni, ich siły także przeprowadzić by należało po tym jak już słabrsze ogniwa dogonią te mocnejsze[tym bardziej, zejak piszesz, tamte mają jakieś predysposycje]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6520 Napisanych postów 36027 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679722
A nie myślałeś nad zmiksowaniem treningu siłowego z klasycznym kulturystycznym. Zaczynasz od płaskiej ławki i odwróconej piramidy. Przy czym ilość serii docelowych, tych po rozgrzewce dobierasz sobie według potrzeb siłowych. Może ich być nawet 6. Zacząłbym od zakresu 4 powtórzeń w tych seriach i w miarę adaptacji co jakiś czas robił próby na 2 i jedno powtórzenie, żeby poprawić swój rekord. Kolejne dwa ćwiczenia robisz już typowo kulturystycznie w większym zakresie powtórzeń i ukierunkowane na kształt i objętość mięśnia.

Dodatkowo jeśli idziesz w wynik na płaskiej, to przyjrzyj się treningowi tricepsów i barków. Celując w wynik radzę okresowo skupiać się na treningu 2 z tych 3 partii, a jedną robić na zasadzie treningu podtrzymującego. Przy rozsądnym podejściu wynik na ławie powinien fajnie pójść w górę jednocześnie minimalizuje się ryzyko kontuzji i przetrenowania (szczególnie ze jednak stawiasz na kulturystykę bardziej).

pozdrawiam

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Proszę o pomoc w rozstawieniu treningów w splicie 4 dniowym

Następny temat

Trening GVT Wodyna skończony, prośba o pomoc.

WHEY premium