SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening kilka pytań

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 779

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 418
Mój profil:

Wiek 27 lat

Waga 100 kg

Wzrost: 181 cm

Typ: Endomorfik

Cel: Spalenie nadmiernej tkanki tłuszczowej i redukcja wagi do 86kg

Ułożona dieta : https://www.sfd.pl/Spalanie_tłuszczu_-_dieta-t332029.html

Zacząłem trenować po długiej przerwie od 3 tyg. wg. planu z działu dla początkujących:

OTO PROGRAM DLA POCZĄTKUJĄCYCH JOE WEIDERA OPARTY NA ĆWICZENIU ZE ZTANGĄ I SZTANGIELKAMI(NA PIERWSZE 6 TYGODNI TRENINGU):


1.Wspięcia na palce w siadzie z obciążeniem na udach-3x15-20 powt. z obć. 60%
2.Przysiady ze sztangą na barkach-3x10-15x40%
3.Martwy ciąg ze sztangą,czyli skłony i prostowanie tułowia, nogi proste-1x10-15x40%
4.Podciąganie sztangi do klatki piersiowej oburącz w opadzie tułowia przodem-3x10-15x40% tego nie robię nie mam takiej możliwości
5.Wyciskanie sztangi w leżeniu na ławce poziomej-3x8-12x30%
6.Podciąganie sztangi oburącz wzdłuż tułowia do wysokości barków-2x8-12x30%
7.Uginanie naprzemianręczne za sztangielkami w staniu-3x8-12x30%(ciężar obu sztangielek razem)
8.Skłony tułowia w przód z leżenia tyłem-1x15-30

Dodatkowo codziennie rano po 3 serię brzuszków + 20 pompek zaraz po przebudzeniu tak na rozruszanie :)

Generalnie po 3 tyg. widzę duży wzrost siły bo mogę coraz większe ciężary podnosić :) forma wraca gorzej ze spadkiem wagi - tkanki tłuszczowej.

Trening powyzej wykonuje 3 razy w tyg. w pozostałe dni poza niedzielą chciałem trenować hiit ale :)
cos tu nie gra... Wg Tyki hiit powinniśmy wykonywać jako interwały z 65%HRmax i 90%HRmax. Ja zacząłem od 5 min. na rowerku stacjonarnym zakupiłem pulsometr i tu niestety wszystko jest nie tak bo nawet nie dochodząc do 90% HRmax po pierwszym sprincie potrzeba ze 4 min. na powrót pulsu do 65% a jadac wg. wskazówek 15sek sprintu/ 45 wolnych obrotów na początek w trakcie wykonywania 5 interwałów tentno nigdy nie spadło mi poniżej 160. Poza tym mam duże wątpliwości czy takie skoki są naprawdę zdrowe dla serca i organizmu a po przeczytaniu postów z forum na temat hiitu widzę wiele sprzeczności. Co do zwykłych aerobów to niby tentno 65% jest najefektywniesze do spalania tłuszczu. No to przy moich pomiarach wychodzi że jest to trochę szybszy chód. Nawet po 30 min. nie czuję zadnego zmęczenia :) Może najzwyklejsze biegi są najlepsze?? Proszę o pomoc
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090
z tym 90% to lekka przesada

Spróbuj zaniżyć to do 80-85%

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Klataaaa....

Następny temat

Od czego zacząć??

WHEY premium