SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening do poprawy po kontuzji

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1253

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

20

Waga

71

Wzrost

180

Cel treningowy

siła

Staż treningowy na siłowni

6 przed kontuzją

Uprawiane inne sporty

piłka nożna 1-2 w tyg.

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

full osprzet

Dieta

jest

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

jestem po kontuzji barku

Zażywane suplementy

nie

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

wyciskanie na ławce na płasko 80kg
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 64
Witam, na siłowni ćwiczę już z 2 lata z przerwami. Ostatnio nie ćwiczyłem 3 miesiące z powodu kontuzji barku. Chciałem się dowiedzieć czy czasem za bardzo nie obciążam organizmu ze względu na dużo ilość ćwiczeń. Wiem że każdy dzień treningowy zaczynam od drążka ale po prostu chce być w dobrej formie na nim. Bardzo prosił bym o radę co zmienić w moim planie, teraz jak na niego patrzę to trochę tych ćwiczeń mam, aż sam się zdziwiłem.

Poniedziałek: klatka piersiowa i biceps

3x8 Podciąganie w szerokim nachwycie
3x8 Podciąganie wąsko podchwytem
3x8 Wyciskanie w leżeniu na ławce prostej
3x8 Wyciskanie w leżeniu na ławce skośnej
3x8 Rozpiętki na ławce poziomej
3x8 Unoszenie przedramienia jednorącz
3x8 Unoszenie sztangielek w chwycie młotkowym
3x8 Unoszenie sztangi łamanej stojąc

Środa: Plecy i triceps
3x8 Podciąganie w szerokim nachwycie
3x8 Podciąganie na drążku w uchwycie prostopadłym do drążka
3x8 Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie
3x8 Wyciskanie sztangielki jednorącz zza karku
3x8 Uginanie ramion w leżeniu na ławce
3x8 Unoszenie sztangi do klatki piersiowej
3x8 Unoszenie sztangielki jednorącz
3x8 Unoszenie sztangi do do brzucha w opanie podchwytem

Piątek: Nogi i barki

3x8 Podciąganie w szerokim nachwycie
3x8 Podciąganie w wąskim nachwycie
3x8 Wznosy ramion w opadzie tułowia
3x8 Wyciskanie sztangi nad głowę, siedząc
3x8 Wznosy ramion stojac
3x8 Prostowanie nóg na maszynie
3x8 Wykroki ze sztangielkami w bok
3x8 Przysiady ze sztangą
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 3003 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 17289
słuxh ćwicz na siłę mase reguluj dietą. mozesz biegac sobie kilka dni w tygodniu... jak uwazasz tylko regeneracja musi byc dobra na siłe..

Be the best version of You!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 3003 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 17289
wiesz co technika mogła byc d doopy w twoim przypadku poza tym planem który jest bez sensu ale trudno powiedzieć co robiłeś źle.jaka jest opinia lekarza na twój uraz? zmień plan...

Be the best version of You!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 147326
"Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje): jestem po kontuzji barku "

j/w co lekarz na trening siłowy , od czego miałeś ten uraz ?

"Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc): wyciskanie na ławce na płasko 80kg "

tu nie chodzi o max , a o aktualne obciążenie robocze w podstawowych ćwiczeniach

przysiad - ?
martwy - ?
wyciskanie - ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 64
lekarz powiedział że muszę odpocząć miesiąc bo naciąłem mięsień, po prostu przetrenowanie. odpocząłem już mnie nie boli chodziłem na prądy i lasery na ten bark.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 64
przysiad - 50kg ze względu na to że odpuściłem nogi...
martwy ciąg - odpuszczam to ćwiczenie ponieważ jak przed kontuzją ćwiczyłem to mnie plecy bolał i wolałem je odpuścić ale jak podnosiłem to 70kg
wyciskanie - 60kg
chciał bym zmienić plan bo mam za dużo ćwiczeń i chciałbym parę ćwiczeń odpuścić i zamienić innymi.

Zmieniony przez - bloker18 w dniu 2012-10-09 18:31:49
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 147326
bierz proste 2 zestawy FBW albo push/pull/leg tylko okrój objętość i ogień .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 3003 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 17289
jeśli można dodam:
- wprowadź korektę w wykonywaniu poszczególnych ćwiczeń. jeśli miałeś uraz barku prawdopodobnie to jest źle wykonywane ćwiczenie. zmień kont ustawienie się, pozycję technikę i j/w system treningowy.. za bardzo obciążyłeś się i bez sensu to ułożyłeś.

- wyciągnij wnioski jeśli poczujesz choć lekki ból i nie jest to spowodowane pompą (mam namyśli tzw palenie) to zastanów się co robisz źle popraw to i działaj dalej po co ci kolejna przerwa..myśl zanim się stanie.

powodzenia w treningach!!!

Zmieniony przez - w8mp250 w dniu 2012-10-09 18:50:11

Be the best version of You!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 64
parę ćwiczeń wywaliłem żeby resztę robić prawidłowo, a nie na odp******. a co byście mi doradzili, bo mam problem z tym że jak ćwiczę to szybko nabieram ciała w sensie nie tłuszczy tylko ogólnie moje ciało szybko rośnie. Nic nie biorę bo chce na sucho wszystko zrobić. Wiem że dużo osób by tak chciało mieć ale mi to przeszkadza ze względu na to że po ćwiczę parę miechów i ubrania ciasne, a co najlepsze wagowo przybieram 2-3kg tylko. Wcześniej ćwiczyłem 12-10-8
Mi głownie zależy na silę tylko teraz nie mogę się bardzo forsować po tej kontuzji, dlatego ćwiczę 3x8 to dobre rozwiązanie?
Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Zmieniony przez - bloker18 w dniu 2012-10-10 22:11:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 3003 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 17289
no cos ty 71 to nie jest waga 90 - 100 mozesz pakować - kupuj luźniejsze ciuchy :) ja tez co chwila oddaje ubrania młodszym bracią :P
da radę oczywiści uniknąć tego przyrostu poprostu dieta musi byc odpowiednia...ale masuj masuj chłopie :D

Be the best version of You!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 64
Wiem że 71 to nie waga, ale stary ja dużo nie chce przytyć;D hehe chce tak 76kg ale mięśni;D mi bardziej zależy na sile;) ja mam taką budowę że jestem szeroki w barkach przez drążek mnie tak "rozj**ało" że mam aż rozstępy;/ ale dobrze że nie duże. i mam cieżko trochę ubrania kupić bo lubię chodzić w koszulach, a niektóre nie wejdę w barkach;D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 3003 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 17289
tobie ma się podobać:>

Be the best version of You!!!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FBW do oceny .

Następny temat

Czas na redukcje

Wiecej