SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening do oceny + pytania

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 443

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 65
Witam, mam 23 lata, ćwiczę intensywniej od 3-4 miesięcy. Waga 83,5, wzrost 188. Miejsce ćwiczeń: w pełni wyposażona siłownia.
Przed każdym treningiem 10min na bieżni - 1,6 - 2km, potem rozciąganie i rozgrzewka.
Układając trening bazowałem na Atlasie ćwiczeń.
Powtórzenia zazwyczaj stosuję 12/10/1010(8), ciężar wzrasta.

Trening A

- podciąganie szerokim uchwytem, 4 serie, ze wspomaganiem / bez
- ściąganie linki wyciągu do brzucha, 4 serie
- wiosłowanie sztangielkami / sztangą 4 serie (wiosłowanie sztangą jakoś kiepsko mi idzie)
- martwy ciąg 4 serie
- unoszenie jednego końca sztangi 4 serie
---------------
- pompki na poręczach bez obciążenia 4 serie
- ściąganie linki wyciągu górnego przy użyciu liny 4 serie
- opuszczanie hantla za głowę siedząc, uchwytem koszyczkowym

Trening B
- wyciskanie sztangi na płaskiej 4 serie // wyciskanie hantli na płaskiej 4 serie
- wyciskanie sztangi na skosie w górę 4 serie // wyciskanie hantli na skosie 4 serie
Tutaj nie wiem czy nie pomieszać tzn. jak wyciskanie na płaskiej sztangi, to na skosie hantle, etc. (?)
- rozpiętki przy użyciu hantli 4 serie
- przenoszenie hantla w leżeniu w poprzek ławki 4 serie
- krzyżowanie linek wyciągu w staniu 4 serie
-----------------
- uginanie ramion ze sztangą prostą 4 serie
- młotki 4 serie
- uginanie ramion z supinacją nadgarstka 4 serie
- przedramiona nachwytem i podchwytem

Trening C
- uginanie nóg w leżeniu 4 serie
- prostowanie nóg w siadzie 4 serie
- przysiady ze sztangą - z przodu / na karku 4 serie
- przysiady wykroczne z obciążeniem 4 serie
----------------
- wspięcia na palce siedząc 4 serie
- wspięcia na palce w staniu z obciążeniem 4 serie
----------------
- wyciskanie sztangi z przed głowy - suwnica Smith'a / wyciskanie sztangielek, 4 serie
- unoszenie hantli bokiem w górę 4 serie lub unoszenie hantli w opadzie tułowia 4 serie
- podciąganie sztangi wzdłuż tułowia 4 serie
- unoszenie ramion w przód ze sztangielkami 4 serie
- szrugsy 4 serie

Ogólnie trening zajmuje mi ok. 2h door 2 door. Cwiczę wcześsnie rano, przez co nie jestem w stanie wpakować w siebie za dużo lekkiego jedzenia. Na myśl o owsiance jest mi niedobrze, ryż na mleku, też nie codziennie. Dietę staram się trzymać, idę do przodu cały czas. Jem więcej niż mniej, i obserwuję ciało, jak sie zachowuje. Nie liczę kalorii, bo nie jestem aktualnie w stanie, ale masa idzie do przodu, bez większego zalewania, więc jest dobrze.

Suplementacja:
Dymatize 100% whey - białeczko 25g dziennie, zawiera 5g bcaa, tak, jem tylko jedną miarkę dziennie wymieszaną z mlekiem.

Zacząłem niedawno metodę 10 powtórzeń tj. zaczynam od 30% i dokładam 2,5 /1,25 na stronę w zależności od ćwiczenia, kończę na ok.80-90%.

Problemy:
Mimo, że bez śniadania nie wychodzę z domu, czasami mam deficyt siły, znacie to, są dni, że jest super trening, a bywają i takie, że śmieszny ciężar ciąży podwójnie. Zastanawiam się nad carbo podczas porannych treningów, co wy na to?

Wychodzę z założenia, że ma mi to sprawiać przyjemność, więc nie będę wmuszał w siebie niczego.




Zmieniony przez - Malachite w dniu 2015-12-16 15:04:11

Zmieniony przez - Malachite w dniu 2015-12-16 15:04:52
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Masa do oceny

Następny temat

rowerek czy basen

WHEY premium