SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening dla początkującego- ogólny rozwój i wyrobienie formy

temat działu:

Trening dla początkujących

Ilość wyświetleń tematu: 2128

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

mężczyzna

Wiek

22

Waga

102

Wzrost

176

Cel treningowy

redukcja

Staż treningowy na siłowni

0

Uprawiane inne sporty

0

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

0

Dieta

redukcja węglowodanów, zwiększenie białka, ogółem nieprzetworzone jedzenie.

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

kontuzja kolana, wycięta łękotka boczna

Zażywane suplementy

0

Ostatnio przerabiany plan

0

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

0
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 163 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1978
Witam,
czytałem wiele tematów o ćwiczeniach dla początkujących, jak zacząć ćwiczyć.
Raczej znajdywałem tam ogólne rady jak zacząć.

mam inny problem- nigdy raczej nie ćwiczyłem, chciałbym to zmienić.
Nie widzę sensu zaczynać cwiczeń siłowych z obciążeniem czy to w domu czy siłowni mając niewielką sprawność fizyczną.


Jaki typ ćwiczeń jest najlepszy, żeby wyrobić podstawy formy?

Chciałbym do wiosny wyrobić sobie taką formę, żebym mógł zacząć ćwiczyć na siłowni.



Co wybrać? pompki, brzuszki w domu? Może jednak bieganie?
Proszę o radę jakie ćwiczenia i z jaką intensywnością wykonywać dla ogólnego rozwoju. Zależy mi na redukcji tkanki tłuszczowej ale nie mam co się rzucać na maratony lub plany treningowe.

Przeczytałem w jednym z tematów, że jest wielu ''sezonowców'' przychodzi na siłownię i ćwiczy bez opamiętania. Polecano tam, że najpierw warto wyrobić sobie podstawową formę i dopiero po takim przygotowaniu iśc na siłownię
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Zacznij od porządnej zbilansowanej diety , bo na tym polega redukcja , możesz najpierw zacząć od aerobów , a potem przejść na interwały.

Zmieniony przez - dudee w dniu 2012-12-11 14:28:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Przy jego kontuzji, to nie wiem czy dobry pomysł. Pytałeś lekarza, czy możesz trenować cokolwiek obciążającego kolano?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 3003 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 17289
Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): 0

nie tan dział.


przed rozpoczęciem jakichkolwiek treningów zasięgnij rady lekarza bądź fizjoterapeuty.

Be the best version of You!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 163 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1978
rozmawiałem, mogę obciążać kolano, byle z głową. Uraz był ponad pół roku temu i raczej wróciłem do sprawności.

dieta- ok, tylko, że pisałem, że redukcję taką konkretną chcę potem. Narazie chcę wyrobić formę, jakąkolwiek.

Wątpię czy robienie pompek co 2 dni pozwoliło mi wrócic ''do gry''. Chodzi mi o takie przygotowanie fizyczne dla człowieka, który długo nic nie ćwiczył poza wciskaniem pilota.

W skrócie- myslałem o powolnym bieganiu, basenie- ale może się mylę. Może jednak domowe ćwiczenia z obciążeniem własnego ciała sa lepsze- dlatego pytam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
"Z głową" to można robić przysiady nawet na 220kg. Ale co się spodziewać konkretnej odpowiedzi od konowałów z polskiej służby zdrowia.

Bieganie BARDZO obciąża kolana.

Może to śmieszne, ale skołuj książkę "Edukacja Kulturysty" Arnolda Schwarzeneggera i ją przeczytaj. Jest cienka. Tam masz przykłady ćw. na rozkręcenie w domu z opisem techniki. A najlepiej odwiedź dział "trening w domowych warunkach" na forum i tam sprawdź plan.

Basen jak najbardziej.

Zmieniony przez - pawel1235 w dniu 2012-12-11 15:03:05
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 57 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 268
mam to w pdf spoko ksiązka.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

trening masa

Następny temat

Prostowniki grzbietu na okrągłe plecy - nowicjusz

WHEY premium