SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening dla pływaka;)

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1601

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 280 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2754
Na początku serdecznie witam wszystkich forumowiczów!
Niestety ,żeby napisać o co dokładnie chodzi muszę streścić kilka bardzo istotnych faktów(mam nadzieje ,że do przełknięcia)

Zacznę może od tego ,że mam 15 lat oraz jestem pływakiem.W zwiąku z tym iż sezon wakacyjny się zaczął trzeba popracować troche samodzielnie(osobiście się ciesze ,bo w końcu jest czas na poprawe swoich "ubytków";P).Głównie zależałoby mi ,aby skupić się na trzech kategoriach:
-siłownia
-bieganie
-rower.
Niestety chcąc nie chcąc jestem do tego zmuszony,w czerwcu basen na ,którym trenujemy został zamknięty na okres 14 miesięcy.Oznacza to mniej więcej to ,że treningi pływackie od września zostaną ograniczone(ze względu na dojazdy na inną pływalnie),w zamian zostaną wprowadzone m.in 2 godzinne biegi/marszobiegi więc trzeba mieć jakąś zaprawe.

Wśród celów jakie chciałbym osiągnąć są:
-poprawa wytrzymałości ogólnej,
-poprawa wytrzymałóści nóg(niestety mam bardzo rozdudowane nogi jednak mało ,jeśli nie bardzo mało wytrzymałe),
-wzmocnienie mięśni brzucha i przykręgosłupowych.
Dodam ,że nie chciałbym się wprowadzać zmian w sylwetce różnych od tej typowo pływackiej(utrudniło by mi to bardzo uzyskanie jak najbardziej hydrodynamicznej sylwetki w wodzie).Jedynym elementem sylwetki nad ,którym chciałbym popracować może być jedynie brzuch(w mojej całej budowie jedyny mankament).

Zdaję sobię sprawę,że za wiele nie zawojuje w ciągu tych dwóch miesięcy.Dlatego planuję kontynuację owego planu również po zakończeniu wakacji w natężeniu zależnym od trenigów priorytetowych;)

Poniżej zamieszczam mój wakacyjny "plan przebywania":
-do 4 lipca zupełne wolne(raczej brak terenów do biegania,najbliższe boisko z bieżnią 8-9 kilometrów ode mnie , pozostają ewentualne dojazdy na siłownie itp)
-od 4 do 18 lipca praca(zmiany 8 godzinne od 8 do 16 lub od 12 do 20)
-od 19 lipca możliwości biegów terenowych,dobre tereny do treningów rowerowych,do jeziora jakieś 8 km(może się przyda;) ),
-i free life praktycznie do końca sierpnia(pod koniec szkolenie;P)
.

Prosiłbym ,żeby ktoś pomógł mi to jakoś pozbierać do kupy i zaplanować(rodzaje ćwiczeń,dystanse,czasy itp,itd).
Nie mam doświadczenia w układaniu tego typu treningów dlatego proszę o pomoc bardziej doświadczonych ode mnie.

Mam nadzieje ,że nie potraktujecie mnie jako kolejnego gówniarza amatora i podejdzicie do sprawy poważnie;)

Z góry dziękuje YamaCKS!

PS;Przepraszam za ogrom informacji jednak uważam ,że każdy szczegół może się przydać.Jeżeli pomyliłem działy również przepraszam jednak stwierdziłem iż ten jest najbardziej odpowiedni.

"Idź na całość albo idź do domu"

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 963 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3860
zapraszam tutaj:
https://www.sfd.pl/Indywidualne_Sporty_Ogólnorozwojowe-f101.html


zainteresuj sie biegami interwalowymi, to w znacznym stopniu moze polepszyc Twoja wytrzymalosc (nogi), oraz ogolna kondycje

pozdrawiam

Through every dark night, theres a bright day after that.
So no matter how hard it get, stick your chest out, keep ya head up.... and handle it. /2pac

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 280 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2754
Dzięki bardzo za odpowiedź.
Chyba nikt sie nie pogniewa jak skopiuje treść swojego tematu do tamtego działu?;)

Pozdrawiam YamaCKS

EDIT:Temat sugerowałbym wyrzucić lub zamknąć ,żeby nie drażnił swoją obecnością w dwóch działach innych forumowiczów;)
Chyba ,że nie przeszkadza to moderacji wtedy chętnie bym poczekał na inne odpowiedzi także w tym dziale;)

Zmieniony przez - YamaCKS w dniu 2009-06-24 12:43:51

"Idź na całość albo idź do domu"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

redukcja: obwody vs fbw

Następny temat

steper plus brzuszki

Wiecej