SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening dla 14 latka ;]

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 865

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 47
Witam wszystkich na początku. Jest to mój 1 post na tym forum chociaż czytam je od kilku tygodni nie czułem potrzeby rejestracji i pisania :P.

A więc tak... Mam 14 lat, 173 wzrostu, 72 kg wagi. Nie chce żadnej diety etc, wolę iść w rzeźbę. Nie mam za dużo sprzętu do wyboru. Hantle 4kg, sprężyny, steper no i oczywiście takie ćwiczenia jak brzuszki czy pompki ;). Kondycję mam, dość wyrzeźbione łydki (2 lata jumpstyle, wiecznie rowerek, biegi czy piłka). I pytanie jest takie.. Jakie ćwiczenia dla mnie będą dobre? Chciałbym, aby ktoś powiedział mi przykładowe serie które mógłbym robić kilka miesięcy ;). Z góry dzięki.

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 14

Waga: 72

Wzrost: 173

Cel treningowy: Rzeźba

Staż treningowy na słowni: Od miesiąca 2x w tygodniu ławeczka u kumpla.

Uprawiane inne sporty: Piłka nożna, jumpstyle, rower, biegi

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): Napisałem w treści

Dieta: Nie.

Przeciwskaznania medyczne: Nie.

Zażywane suplementy: Nie.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1996 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15274
Basen ew. jak piszesz jumpstyle, piłka. Na siłkę za wcześnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 5005 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 19714
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 47
Nie obraź się, ale to co tam wyczytałem wydaje mi się niewiadomo jak trudne i po prostu nie mam ochoty się w to zagłębiać. Jeśli to efektywne i tak trzeba to ok ;). Od kilku dni robię następujące ćwiczenia:

40 brzuszków / x2
15 pompek / x2

30x hantle (4kg) tak o:
http://fit.pl/g/str/cwiczeniadlaciebie/pan/biceps.gif

20x hantle tak o:
http://fit.pl/g/str/cwiczeniadlaciebie/pan/armraise.gif
Tyle że ja to robię od przodu :D.

20x hantle za karkiem. Łokieć na wysokości czubka głowy i zaczynając ze sztangą na wysokości drugiego barka do wys. ponad głowę aż na prosto.

Robię takie ćwiczenia codziennie. Za kilkanaście dni mam zamiar zwiększyć ilość. Czy dzięki czemuś takiemu otrzymam jakiś efekt?

Ćwiczenia te nie są zbyt ciężkie, nie powodują u mnie żadnych bóli. Co prawda jedno za drugim ćwiczenie z hantlami powoduje do mnie dość spory wysiłek :P.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 67 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 921
Posłuchaj starszych,Limak1990 mądrze gada.
Pzdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
idz pograj w pilke
trening domatora ewentualnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 391 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 16616
1.Darklaq co do tych hantli to nie możesz robić powtórzeń tyle ile chcesz.. podziel sobie powtórzenia na serie. Rób np. 6 serii ale to 12 powtórzeń a nie na 30 lub 20:)

2. Codzienne "machanie" nic ci nie da, mięśnie muszą się zregenerować.. ćwicz biceps np. 2 razy w tygodniu;)

zdr.

Jeżeli w jakimś stopniu ci pomogłem to bądź dobry i kliknij " przyznaj SOGa "

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

co o tym sądzicie?

Następny temat

Trening ACT podczas redukcji CKD

WHEY premium