SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening dla 13 latka

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1333

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam. Mam 13 lat i chciałbym zacząć trochę ćwiczyć. Mam 161 cm wzrostu i waże 43 kg. Nie ćwiczyłem wcześniej. Posiadam Hantle obciążenie 5 kg na stronę. Jak by miał wyglądać taki trening (na siłe) ? Proszę o szybką odpowiedź :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62293 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777603
Nie jesteś w stanie budować siły nie mając obciążenia i sprzętu. W Twoim wieku to sporty ogólnorozwojowe

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Witam.

Jesteś jeszcze młody. Zainteresuj się jakimś sportem oraz zdrowo się odżywiaj.
Obecnie będzie to najbardziej optymalne rozwiązanie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Wstrzymaj się jeszcze 2-3 lata. Zainteresuj się treningiem opartym o ciężar ciała-chociażby street workout. To bedzie dobre przygotowanie pod trening siłowy.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 307 Napisanych postów 3118 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 69220
Ja mam trochę inne zdanie.

Jeżeli masz możliwość i dostęp do dobrego trenera, to jak najbardziej możesz zacząć z ciężarami. Powinna to być osoba odpowiedzialna i mająca doświadczenie w pracy z juniorami. Dobrze by zrobiła także wcześniejsza wizyta u lekarza, aby wykluczyć wady postawy i ciężkie choroby.

Jeżeli chcesz trenować samemu z hantlami 5 kg, to krzywdy sobie pewnie nie zrobisz. Musisz jednak wiedzieć, że aby poprawić swoją sylwetkę i silę potrzeba coś więcej niż 5 kg obciążenia. Siłę buduje się skrajnymi ciężarami jakie możesz w danym momencie unieść w kilku powtórzeniach. Poczytaj troszeczkę o treningu w internecie i skup się na wiadomościach o prawidłowym odżywianiu. W tym sporcie jest to kluczowe.

Jeżeli nie masz możliwości ćwiczyć na siłowni, to tak jak koledzy wyżej napisali, dobrym rozwiązaniem będzie kalistenika. Poprawisz znacznie swoją sprawność ogólną, a w przyszłości będziesz miał dobrą bazę pod trening z ciężarami.

Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Usunięty przez Banan za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 150 Wiek 25 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1091
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 213 Napisanych postów 1557 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 24901
Wychudzony
walnij sobie koxa i po problemie


Co wnosisz do tematu?
Tygrys w pewnej części się z tobą zgodzę ale nie do końca. Trening typowo pod siłę dla chłopaka 13-letniego który chce po prostu trochę potrenować mija się z celem chyba. Jeżeli chciałby zacząć z ciężarami to może i tak ale tylko i wyłącznie pod okiem profesjonalisty i niezbyt intensywnie. Dużo lepiej według mnie dałby mu trening z ciężarem własnego ciała. Pomyślmy, że jakby zaczął trenować na dzień dzisiejszy to za 5 lat będzie miał dopiero 18 lat, a już 5 lat stażu na siłowni. Stagnacja w wieku 18 lat? I co dalej? Wiadomo do czego by to prowadziło tutaj chyba nie trzeba mówić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 150 Wiek 25 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1091
Młody ''Majonez i kreatyna zrobią z ciebie sk***ysyna'' zapamiętaj to :P


Zmieniony przez - Wychudzony w dniu 2016-07-16 22:17:25
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 307 Napisanych postów 3118 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 69220
youtubecn11

Tygrys w pewnej części się z tobą zgodzę ale nie do końca. Trening typowo pod siłę dla chłopaka 13-letniego który chce po prostu trochę potrenować mija się z celem chyba. Jeżeli chciałby zacząć z ciężarami to może i tak ale tylko i wyłącznie pod okiem profesjonalisty i niezbyt intensywnie. Dużo lepiej według mnie dałby mu trening z ciężarem własnego ciała. Pomyślmy, że jakby zaczął trenować na dzień dzisiejszy to za 5 lat będzie miał dopiero 18 lat, a już 5 lat stażu na siłowni. Stagnacja w wieku 18 lat? I co dalej? Wiadomo do czego by to prowadziło tutaj chyba nie trzeba mówić.


Znam całą masę dzieciaków, co w jego wieku trenują wyczynowo różne sporty, a na siłowni wyczyniają cuda. Ja jednak mieszkam w Norwegii, gdzie sport stoi na trochę innym poziomie niż w Polsce. Stąd też różnice w klasyfikacjach medalowych podczas igrzysk.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 213 Napisanych postów 1557 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 24901
No tak, ale wiadomo. W Rosji i Niemczech jest dokładnie to samo, że katuje się młodych zawodników aby w przyszłości byli mistrzami. O Chinach nawet nie wspomnę. Tylko pytanie czy nasz autor tematu ma zadatki i plany bycia ciężarowcem na olimpiadzie ;p.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 307 Napisanych postów 3118 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 69220
Nie widzę po nich, aby byli katowani. Ciężar i ćwiczenia dobiera się zawsze do predyspozycji.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Co wybrać ?

Następny temat

jak przybrać miesni

WHEY premium