SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening a praca

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3159

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 236 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9840
Witam, od tygodnia pracuję fizycznie 5 razy w tyg. po 8h od 6-14.Po pracy jestem dosyć zmęczony i ciężko jest mi wykonać dotychczasowy trening , dlatego postanowiłem go trochę skrócić...Czy jest w ogóle sens robić taki trening ? proszę o ewentualne poprawki i propozycję zmian. Z góry dzięki pozdrawiam.

Wiek-20lat
wzrost-184cm
waga-78kg
Staż-ponad 2 lata
Rekordy:
Wyciskanie na płaskiej-100kg
Przysiad-120kg
Biceps-36cm
Talia-90cm
Cel treningowy-Masa
zażywane suplementy-(wcześniej kreatyna) zamierzam kupić nitro II + mono
Przeciwwskazania medyczne-brak
Dieta:będzie

1dzień

klatka
- wyciskanie w skosie sztanga 3x10-12
- wyciskanie na poziomej sztanga 3x10-12

biceps
- uginanie ze sztanga 3x10-12
- uginanie ze sztangielką modlitewnik 3x10-12

2dzień

nogi
-przysiad 3x10-12
- martwy ciąg na prostych nogach z hantlami 3x10

barki
- wyciskanie sztangi zza karku 3x10-12
- podciąganie do brody szerokim chwytem 3x10-12

3dzień

plecy
-martwy ciąg 3x10-12
-wiosłowanie sztangą 3x10-12

triceps
-wyciskanie wąsko 3x10-12
-wyciskanie od czoła leżąc 3x10-12

Po każdej sesji brzuch.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
tak;

jw.

podsunąłem Ci pewien gotowy pomysł ale dokładnie wyszczególniłem czego on dotyczy, reszta jw.- to przedział w którym masz się mieścić i raczej dziwne byłoby gdybyś wraz ze wzrostem obciążeń zwiększał także ilośc powt.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
Po co ten brzuch po kazdym treningu ?
trening trzeba skrócić to pewne jednak trzeba to zrobić rozważnie
myślę, że jedno podstawowe cw w 4-5s
i jedno uzupełniajqce -2-3s
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 673 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 12593
Piotr ja mam identyczny problem ;/ Szkoda troche, że tak jest, nie? Najlepiej byłoby znaleźć prace za biurkiem, ale nie każdemu taka nudna praca odpowiada ;P Ja pracuje od 7 do 17 fizycznie i też fajnie nie jest ;/ Najlepszym sposobem chyba jest utrzymanie wyników przez wakacje, a w zime kolejny mocny trening. Ja staram sie pić dużo węglowodanów, odczuwa sie mniejsze zmęczenie. I jak jest jakieś dźwiganie to staram sie opieprzać :D pewnie nic nowego Ci nie powiedziałem, ale cóż... Znam ten ból ;/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 236 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9840
apokalipsa , co konkretnie proponujesz?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Też pracuję fizycznie. Prowadzę działalność i mam ludzi ale pracuję razem z nimi codziennie w dociepleniach.
Mimo to trenuję ciężko i wciąż idę do przodu.

Sposobem jest na pewno zwiększenie podaży kcal. Śmiało można dodać ww i tłuszczy do normalnej puli i w razie potrzeby jeszcze dodawać.

Ważne, aby jeść regularnie - o ile to możliwe w pracy 2 porządne posiłki. Gdy jest tylko jedna przerwa trzeba kombinować np z przyrządzonym w domu koktajlem.
Druga sprawa to regeneracja - regularne wysypianie się. Po pracy porządny posiłek i w miarę możliwości krótka drzemka.


Trening należałoby okroić tak jak apokalipsa doradził. Krótkie 40-50 minutowe sesje bez zbędnych dodatków w postaci izolacji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 236 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9840
W pracy mam dwie przerwy o 9 i o 12 na każdej póki co zjadam pieczywo razowe , po 100g kurczaka i cały czas woda oczywiście...po wypłacie mam zamiar zainwestować w suple .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
W sprawie diety poradź się w dziale Odżywianie. Daj tu jakąś propozycję treningu, ocenimy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 676 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5389
Autorze - jesteś zmęczony, bo nie masz diety. Suplementacja zupełnie przypadkowa, czyli kreatyna jak u każdego. Podejrzewam, że czas poza praca również nie jest ukierunkowany na maksymalizację odpoczynku.

Podstawa to dieta i regeneracja jak zostało wyżej wspomniane. Jeśli praca nie jest mordercza można robić normalny trening, nie wszyscy ćwiczący to pracownicy umysłowi.

Ciągły zakres powtórzeń 10-12 to trochę wysoko jak na budowanie masy. Ja bym zszedł chociaż do tych 8-10-12 lub 6-8-10 używajac tym samym większych ciężarów. Mnie osobiście machanie na 12 powtórzeń męczy bardziej aniżeli robienie 6 czy 8 powt., ale to już kwestia indywidualna.

Cierpliwość, cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 236 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9840
Poniedziałek

klatka

wyciskanie na ławce

biceps

uginanie ze sztangą

Środa

nogi

przysiad

barki

wyciskanie zza karku

Piątek

plecy

Martwy ciąg

triceps

wyciskanie wąsko

Brzuch 2 razy w tyg pn i pt.
Trening chyba okrojony do minimum , proszę o ocenę i propozycję ilości serii oraz zakres powtórzeń dla danego ćwiczenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
W okrojeniu treningu nie chodzi o to aby Wszystko Zminimalizować
Zastosowałeś propozycje w sposob doprawdy fatalny

napisz jaka to Praca i czy rzeczywiscie jest az tak ciezka, mysle Że równie Wiele Zależy od diety -to w glownej mierze moze byc prz5czyna owych trudnosci...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 236 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9840
jest to praca na taśmie produkcyjnej , przez 90% czasu stoję/chodzę i cały czas coś podnoszę po 8h nogi że tak powiem wchodzą mi w tyłek...tak ap ropo to trening podany prze ze mnie na początku tematu to już po skróceniu dlatego pytam czy ten wg was by się nadawał , trening którym jechałem dotychczas był o wiele dłuższy od tego podanego na początku.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening w wojsku

Następny temat

Pomoc w rozpisaniu treningu pod zawody w wl

WHEY premium