SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening Interwałowy HIIT Upgrade

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 236088

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 256 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2666
Dieta redukcyjna, ale skoro pisłek po hiit ma być posiłkiem "potreningowym" to worek kaszy/ryzu i kura mogą być chyba? i czy banan po hiicie jest ok przy redukcji?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 884 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 27800
Unikaj w ogóle węgli prostych na redukcji, ja po hiit piję aminokwasy proste/białko/leucynę bez żadnych węgli, jeśli już musisz to jakieś o przyzwoitym ig, np. zmiksuj sobie owsa i dodaj protein w prochu.

Use makes mastery.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 256 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2666
No ale niby hiit trzeba traktować jak zwykły trening, więc chyba węgle muszą być. Torba ryżu białego będzie zła? Mogę ew. kasze wcinać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 884 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 27800
Jeśli chodzi o ryż to wcinaj brązowy/basmati, sam biały nie jest najlepszy. Odnośnie jedzenia po HIIT jest wiele teorii, jeden guru nawet powiedział, aby nie jeść do godziny po takim wysiłku, by zmaksymalizować spalanie tłuszczu.

Zresztą, wpisz sobie w google np. "hiit post workout nutrition" i zobaczysz ile jest na ten temat opinii.

Use makes mastery.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 256 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2666
Teoria mnie nie bardzo interesuje skoro są różne opinie. Niech ktoś mi powie z własnego doświadczenia czy na redukcji jeść po hiicie i co? :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
Ziomus1812

dzial odzywianie- i to jak najszybciej!

temat ten nie jest przeznaczony do spamowania.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 9
Witam! Potrzebuję pomocy mianowicie gdzieś, kiedyś czytałem że hiit lepiej spala tkankę tłuszczową jeśli wygląda tak 1min sprintu-5min truchtu czy coś takiego np. według tey tabeli na dole:http://www.trener.pl/index.php/mid/3/fid/2/trener/artykuly/article_id/91/offsetk/0&cookie=1
Mógłby ktoś mi powiedzieć kiedy będe lepiej spalać tłuszcz robiąc np interwały:30sek trucht i 10sek sprint i 6 sześć takich interwałów czy wg podanego wcześniej linka?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 174 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3074
Witam, ostatnio zacząłem robić HIIT i mam kilka pytań. Na początku robiłem 5 min. truchtu i rozciągania, 10 s. sprintu na maksa, 30 s. truchtu (6 razy) i 5 minut truchtu na koniec. Po dwóch treningach wydłużyłem trucht do 50 s. ponieważ wydawało mi się to zbyt intensywne. Zaopatrzyłem się w pulsometr i co się okazało. Otóż, podczas truchtu mój puls utrzymywał się na poziomie 160 - 170, a powinien wynosić ok. 120 (tak wynika z obliczeń, mam 24 lata). Żeby puls spadał do 130 muszę robić jakieś 90s. odpoczynku (spacer lub też zatrzymanie się w miejscu), z tym że podczas kolejnych interwałów ten czas się wydłuża. Czy dobrze robię regulując czas odpoczynku podczas treningu? Czy dopuszczane jest całkowite zatrzymanie się (inaczej moje tętno nie chce spaść)? Czy jeżeli tętno spadnie do tych powiedzmy 130 , to od razu robić sprint czy utrzymać je na tym poziomie przez jeszcze jakiś czas?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
mysle, ze ważnieją rzeczą ponad te obliczenia sa glówne załozenia co do intensywnści.
mozesz probowac obniżyć tętno podczas fazy odpoczynku lecz nie powinno być to bierne odpoczywanie leciuteńki truchcik, ew. chód.

trening ma tą wlaściwośc że powinien być krotki, zwarty i intensywny

natomiawst to, ze puls powraca b. powoli świadczy o slabym wytrenowaniu, na kilku początkowych tren. mozesz więc owa fazę truchtu wydłużyc nieco, jednakże stopniowo ją skracając
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

regresja progresja

Następny temat

Przysiady 85kg i 1 x 20 razy, Wielkie wyniki

WHEY premium