SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening FBW a redukcja , dla początkującego.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 431

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

22

Waga

74

Wzrost

187

Cel treningowy

Szybka redukcja w celu zrzucenia kilku % BF, następnie masa

Staż treningowy na siłowni

powracający, nowicjusz

Uprawiane inne sporty

brak

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Siłownia , pełen osprzęt

Dieta

Zbilansowana

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

Brak

Zażywane suplementy

Białko

Ostatnio przerabiany plan

Póki co FBW

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

Nie sprawdzałem swoich maksów
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 40 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1418
Witam, mam do Was kilka pytań odnośnie treningu FBW a redukcji, ćwiczyłem 3 lata temu na siłowni przez około 9 miesięcy jednak potem przez dłuższą chorobę (Mononukleoza) musiałem zrezygnować na pół roku z wysiłku fizycznego, schudłem dużo kilogramów, jednak troche tłuszczyku zostało co stanowi problem w budowaniu masy mięśniowej od początku, dietę redukcyjną mam już ułożoną przez użytkowników tego forum i stosuję ją skrupulatnie, zacząłem ćwiczyć tydzień temu i chciałbym się Was poradzić czy taki zestaw na początek dla mnie będzie wystarczający czy cokolwiek dorzucić?

Trening A

Przysiad 5x5
Wyciskanie leżąc 5x5
Wiosłowanie 5x5
Wznosy bokiem 3x8
Biceps+Triceps 3x8
Allahy 3x8
Łydki 3x8



Trening B

Martwy ciąg klasyczny 5x5
Wyciskanie żołnierskie 5x5
Podciąganie wąsko 5x5
Wyciskanie wąsko 3x8
Biceps 3x8
Deska x3
Łydki 3x8


Ćwiczę poniedziałek-środa-piątek

Oto moje pytania:
2. Co z interwałami? czy stosować je przed ćwiczeniami czy po ? Jeśli tak to mniej więcej jaki przedział czasowy? 10 min? 20? 30min ?
3. Czy może zamiast interwałów aeroby? jeśli tak to też jaki czas i kiedy je stosować ? można w Dni treningowe?
3. Lepiej bieżnia czy orbitrek? Słyszałem że bieżnia obciąża zbyt mocno stawy i lepszy orbitrek ? mit czy prawda?
4. Czy stosować to FBW z progresją liniową? Tzn sprawdzić na początek swoje maksy w wyciskaniu , na martwym i przysiadzie np zalozmy ze moj maks na wyciskanie w 5 powtorzeniach to 50kg i od tego licze np 65% ciężaru i ćwicze z takim stałym ciężarem 5 serii i co tydzień dokładam 2.5kg czy jak to wygląda?

To póki co tyle pytań , czekam na wasze odpowiedzi :) Dziękuje bardzo.



Zmieniony przez - Ard w dniu 2017-01-21 23:20:08

Zmieniony przez - Ard w dniu 2017-01-21 23:38:49
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Wszedłbym na wyższe zakresy ok 10 powtózeń nauczył organizmu ruchów przyzwyczaił do obciążeń cały organizm,.
2 interwały jedynie po treningu 10 min styarczy
3 zostaw tak jak jest , redukcja stanie to wtedy dodasz jakąś dodatkową aktywnosć
4 zawsze musi być progres

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Push & Pull 4dni

Następny temat

SPLIT 3dniowy do oceny

WHEY premium