SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening 6 razy w tygodniu

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 418

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

18

Waga

78

Wzrost

189

Cel treningowy

Zwiększenie siły i masy

Staż treningowy na siłowni

3 miesiące

Uprawiane inne sporty

Piłka nożna

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Pełna siłownia

Dieta

Na masę

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

-

Zażywane suplementy

-

Ostatnio przerabiany plan

Niżej
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 83
Witam, razem z kumplem od miesiąca stosujemy trening 6 razy w tygodniu. Wygląda to tak:

PN : Klata 5 ćw ; Barki 3 ćw ; Nogi i łydki 5 ćw
WT : Plecy 4 ćw ; Biceps 4 ćw ; Triceps 3 ćw
ŚR : Klata 5 ćw ; Barki 3 ćw ;
CZW : Biceps 4 ćw ; Triceps 3 ćw ; Nogi i łydki 5 ćw
PT : Klata 5 ćw ; Barki 3 ćw
SB : Plecy 4 ćw ; Biceps 4 ćw; Triceps 3 ćw

Przed tym trenowałem przez 2 miesiące 3 razy w tygodniu całość. Mimo że, z tego co przeczytałem to źle że tak intensywnie i często ćwiczymy, to progres widać z treningu na trening i nie czuję przemęczenia czy niechęci do kolejnych treningów. Czy powinniśmy tak kontynuować?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6458 Napisanych postów 62221 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776907

Czy można trenować 6 razy w tygodniu? Oczywiście, że można bo przecież każdy może trenować jak mu się podoba nawet jak trening jest źle skomponowany.
Jednak to, że ktoś może trenować 6 razy w tygodniu nie znaczy, że powinien to robić i wykorzysta potencjał takiego planu treningowego.

Osoby początkujące bardzo często popełniają ten błąd i myślą, że więcej treningów w tygodniu to z automatu większe przyrosty. Ale w praktyce tak nie działa. Początkowo ciało początkującego doskonale reaguje na trening nawet źle ułożony, ale gdy w treningu 6 dniowym zaczną rosnąć podnoszone ciężary to ciało nie nadąża z regeneracją bo nie jest na tyle wytrenowane żeby mogło znieść trudy tak intensywnego treningu.

Z czasem regeneracja słabnie i słabną też postępy w naszych wynikach sportowych i sylwetce.

Istotne jest aby dostosowywać nasz trening do naszej aktualnej formy sportowej i trenować takim planem, który pozwoli nam rozwijać naszą sylwetkę minimum nakładów. To nie znaczy, że trening ma być lekki, a ma być wymagający, ale w granicach rozsądku.

Budowanie sylwetki to maraton i warto podchodzić do treningu z rozsądkiem.

Polecamy również: Ile razy w tygodniu należy ćwiczyć? Jak często trenować?




Zmieniony przez - rion10 w dniu 2023-05-29 17:32:05

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Nie, nie powinniście, w tym przypadku więcej nie znaczy lepiej. Przy takim stażu trening siłowy 6 razy w tygodniu nie przyniesie nic dobrego Mięśnie rosną w czasie regeneracji. Poza tym wrzuciłes tylko podział na partie, nie plan treningowy, więc trudno oceniać.
1

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 83
https://www.sfd.pl/Trening_każdej_grupy_2x_w_tygodniu-t246194.html

Czy ten byłby dobry dla mnie?


Zmieniony przez - Thornud w dniu 2016-07-29 20:11:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Chyba nie, bo on dla zaawansowanych, a wybacz, kilka miesiecy nie czyni nas zaawansowanymi. Tu szukaj https://www.sfd.pl/[ART]_Pierwszy_rok_treningów_-t906985.html 

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ocena planu

Wiecej