SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1497

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 46 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 635
Siema!

Ćwiczę już około 3,5 miesiąca na siłowni. Efekty są, zwracam się do was forumowiczów w celu ocenienia mojego treningu.

Robię SPLIT 3 razy w tygodniu.
Pn. KLATKA + BICEPS + BRZUCH
Klatka
1. Wyciskanie ławka prosta 4x10
2. Rozpiętki ławka prosta 4x12
3. Wyciskanie hantli na skośnej 30 stopni 4x12
4. Przenoszenie hantelki za głowę w poprzek ławki 4x12

Biceps
1. Uginanie ramion ze sztangą stojąc 4x12
2. Ugninanie bicepsów stojąc z linkami wyciągów ( obie strony ) 4x12
3. Uginanie ramion ze sztangą na modlitewniku 4x12

Wt.PLECY TRICEPS BRZUCH

1. Przyciąganie drążka (szeroki) siedząc 4x12
2. Przyciąganie drążka (wąski) siedząc 4x12
3. Coś takieog http://www.kulturystyka.pl/atlas/plecy_pliki/image032.gif
Tyle że na maszynie siedząc.
4. Ściąganie drążka siedząc za plecy 4x12

Triceps
1. Prostowanie ramion na wyciągu 4x12
2. Wyciskanie francuskie 4x12
3. PROSTOWANIE RAMION NA WYCIĄGU W PŁASZCZYŹNE POZIOMEJ STOJĄC 4x12

Pt. Nogi
UDA
1.WYPYCHANIE CIĘŻARU NA SUWNICY 4x12
2.PROSTOWNIE NÓG W SIADZIE 4x12
3.UGINANIE NÓG W LEŻENIU (Na maszynie ) 4x12
Łydki
1.Wspięcia na palce w staniu 4x12

Sobota : Idę i robię tak zwany FBW, każda partia jedno ćwiczenie + brzuch ( Tutaj skupiam się na przedramionach, kapturach)

Chcę do tego teraz dodać w dni treningowe 30minut aerobów po treningu siłowym, a w dni nietreningowe 30-40 minut wieczornego biegania przeplatanego z interwałami( sprint pod górkę, zbieg itd)

Co do diety, ZAWSZE po treningu banan w szatni + ryż/makaron + kurczak/tuńczyk + warzywa po powrocie do domu. Codziennie staram się jeść serki wiejskie, twarogi, chude mięso. Jem tylko chleb z mąki razowej, także dużo jabłek i bananów.

Nie jem słodyczy, tylko i wyłącznie cukier do twarogu, herbaty itd
W piątek kupiłem stevię firmy SOSTEVIA w tabletkach, jeśli mi podejdzie to zastąpię cukier.

Waga 72, wzrost 187-188, wiek 15.

Czy zastąpienie cukru + aeroby pomogą mi zrzucić tłuszcz z dolnych partii brzucha?

Co zmienić, jakieś rady? Zależy mi na ładnym brzuchu, jest on priorytetem gdyż mam na jego punkcie bzika. Dodam że mam silny brzuch, wyraźnie odczuwalną rzeźbę pod tłuszczykiem, pod światło widać całą rzeźbę.
Dodam jeszcze że odkąd zmieniłem ćwiczenia na boczne partie brzucha z maszyny na skłony boczne z hantlami, nabrałem lekkiej rzeźby z boku, ale również wraz z lepszą techniką wykonywania wznoszeń nóg do brzucha po pełnym wypięciu brzucha z napięciem mięśni jest to tak zwane V, lecz brzuch jest duży.

Zmieniony przez - maniac97 w dniu 2013-02-24 20:53:37
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Sobota : Idę i robię tak zwany FBW, każda partia jedno ćwiczenie + brzuch ( Tutaj skupiam się na przedramionach, kapturach)

a po co ? żeby hamować progres ?

Pokaż ostatnio przerabiany plan treningowy ?

Podaj obciążenie robocze w podstawowych ćwiczeniach

przysiad , martwy , wyciskanie .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 46 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 635
Właśnie chyba odpuszczę, byłem teraz w sobotę ( wcześniej miesiąc chodziłem 3x w tyg) i wieczorem wczoraj zrobiłem 30 pompek i było ciężko, kiedy robiłem sobie przykładowo 70.
Martwego i przysiadu nie ćwiczę, wiosłowania też nie. Wyciskanie 1x rozgrzewka gryfem 1x 40kg 3x 50kg
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1625 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 12063
to masz zaczac robic :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 46 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 635
Trener z siłowni powiedział mi że mam 15lat, więc jeszcze rosnę, więc dla własnego dobra lepiej jakbym robił inne ćwiczenia na plecy, bo też są dobre. Co o tym myśleć?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1625 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 12063
pier***nie :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 46 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 635
Dobra Panowie, trening jako taki jest dobry mi się wydaję. Pozostanę na splicie 3 dniowym + od marca w dni nietreningowe bieganie z interwałami wieczorem 30-40minut. Cukier zamieniam na stewię, obetnę trochę z posiłków i mam nadzieję że brzuszek będzie coraz lepszy:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1625 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 12063
nie jest dobry dla Ciebie. dopiero zaczynasz wiec FBW. zebys nabral troche sily i przyzwyczail sie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 46 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 635
Przecież trochę już ćwiczę, technikę w miarę poznałem, a split mi bardziej pasuje :(
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1625 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 12063
push pull legs zobacz. jestes bardzo slaby jesli chodzi o sile. martwego siadow nie robiles.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 46 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 635
Martwy ciąg i przysiady tak dobrze rozwijają siłę?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

SPLIT 3x w tygodniu

Następny temat

Modlimy się.

WHEY premium