SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening/masa pytanie

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1449

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 106 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 709
Witam !
Chciałbym sie dowiedzieć czegoś na temat treningu. Mam ułożoną diete na mase. Ćwicze 5-6x w tygodniu w każdy dzień inne partie. Mam dosyć dobrą budowę (jedynie brakuje masy) chociaz moje bary są dla mnie nie wystarczająco szerokie ;) Chciałbym sie dowiedzieć czy można ćwiczyć np. bary 2-3 razy w tygodniu aby uległy szybszemu rozrośnięciu. Diete mam sprawdzoną (wysokobiałkowa). Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090
COŚ O SOBIE ZANIM ZAPYTASZ O RADĘ wg tego szablonu:

DZIĘKI INFORMACJOM, KÓRE PODASZ będzie można od razu przejść do konstruktywnej i KONKRETNEJ pomocy w Twojej sprawie.

1.Ile czasu już trenujesz-czy robisz to systematycznie-jeśli tak-to ile czasu. Jeśli nie-to opisz jakie odstępy i jakie okresy treningów?
2.Jak trenowałeś ostatnio:3-6 miesiecy-podaj konkretny plan treningowy zawierający:
-rozkład tygodniowy treningów (z podziałem na grupy mięśniowe),
-ćwiczenia, serie, powtórzenia, procentowe cięzary, długość przerw pomiędzy seriami jaką stosowałeś,
-jakie efekty przyniósł ten trening-konkretnie:masa, tłuszczyk, rzeźba, wytrzymałość, siła, zmęczenie, spadek wagi, itd.???
3.Opisz konkretnie swoje cele-co chcesz osiągnąć: siłę, masę, wytrzymałość, rzeźbę...???
4.Podaj swoje możliwości czasowe i sprzętowe.
5.Podaj przeciwwskazania medyczne o ile takie są.

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6441 Napisanych postów 62193 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776562
Tak częsty trening nie jest sprzymierzeńcem budowania masy ułoż sobie plan 3 lub 4 dniowy lub FBW trzy dniowy.

Barki mozna ćwiczyc 3 razy w tyg ( tak jest np w FBW) jednak wszystko z odpowiednią intensywnością jak dasz za dużo przetrenujesz partie i nic nie urośnie

pozdro

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 106
Polecam na początek trening FBW masz tu linka z dokładnym opisem kolegi z forum https://www.sfd.pl/[art]_FBW-_Full_Body_Workout_by_georgu-t364504.html jesli chcesz skupic sie na barkach to mozesz je sobie ustalic jako priorytet i cwiczyc jako pierwsze na treningu kiedy masz najwiecej sily choc to nie za madry wg mnie pomysl poniewaz musisz rozwijac rowno wszystkie partie Fbw jest bardzo dobry poniewaz na kazdy treningu cwiczysz kazda partie.Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 106 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 709
Myślałem na FBW ale wydaje mi sie on mało efektywny w porównaniu z tym co teraz ćwiczyłem. Może powiem jak ćwiczyłem do tej pory i ile.

Z przerwami ćwiczę ponad rok. Systematycznie od 2 miesięcy. Ćwicze 5 x w tygodniu
Ćwiczyłem następująco:
Poniedziałek
-Klata/biceps (wyciskanie sztangi leżąc, po skosie, rozpiętki itd, zawsze około 4 ćwiczeń na partie po 3-4 serie. Ciężary zakładałem rosnąco co serie.)
Wtorek
-Bary/triceps (system ten sam co wyżej, rosnąco 4 ćwiczeń na parier po 3-4 serie)
Czwartek
-Nogi/brzuch
Piątek
-Plecy
Sobota (jeśli jestem na siłowni bo nie zawsze jestem)
-Przedramie/brzuch/bic

Efekty. Bardziej siłowe, chociaż na mase też nie musze narzekać ale mimo tego nie jestem z niej zadowolony, przybrałem ok. 3kg w pół roku (ćwiczyłem z małymi przerwami, oczywiście z dietą n mase)
Mój cel- masa
Możliwości myśle że poprawiłem ;) kiedyś wyciskałem 40kg xD Teraz dam rade nawet 65. Gorzej u mnie z masą waże tylko 60kg przy 175cm wzrostu
Chciałem się poradzić jaki trening wybrać najlepiej, nie narzekam na ten który prowadziłem do tej pory, ale czy jest on odpowiedni ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 38 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3410
Prawidłowo wykonywany FBW jest bardzo efektywny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 6381 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 25954
Wlasnie to ten blad ze FBW "wydaje" sie slabym treningiem jednak tylko do meomentu w ktorym sie go poprawnie wykona od poczatku do konca. Wtedy zdanie zmieni sie diametralnie. Takze nie kombinuj i wejdz na normalny zestaw FBW.

pozdrawiam

Człowiek mógłby żyć samotnie przez całe życie,
ale o ile sam potrafiłby wykopać sobie grób ,
musiałby mieć kogoś kto go pochowa.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

KONTUZJA !!! POMOCY !!!

Następny temat

witam ponownie:)

Wiecej