SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening, pompki + podciąganie, pogodzić to ze sztukami walki.

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1737

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 75 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1213
Witam wszystkich jestem nowy na forum :) A więc zacznę od tego:
Wiek 14
Waga 50-51 KG
Wzrost 165CM? nie jestem pewny :) coś koło tego.
Cel do osiągnięcia, wpierw rzeźba kiedyś masa.
Staż, robię pompki od paru miesięcy, a drążek mam od paru dni.
Aktywność fizyczna, 7 miesięcy trenowałem sztuki walki kick boxing. Od Września będę miał znowu treningi.

Tak więc sprzęt jakim dysponuje to, Podpórki do pompek, Drążek (w suficie), Rowerek stacjonarny (w wakacje jeżdżę często) Moim celem jest rzeźba, nie jestem gruby ale mam troszkę tłuszczu na brzuchu a chciałbym mieć "6 pack" ^^ Bawiłem się w brzuszki i inne bzdety, ale dopiero ostatnio zdałem sobie sprawę że muszę zgubić tłuszczyk. Ale nie do końca rozumiem jak mam zdrowo się odżywiać i ciągle trenować i wtedy zgubię tłuszcz? Czy schudnąć? Bo nie do końca potrafię to zrozumieć. Masę będę chciał robić jak będę mógł chodzić na siłownię czyli za 2 lata.

Chciałbym o jakiś plan dotyczący między innymi tych pompek i podciągania. Mój cały trening opierał się na stronie 100pompek. Ale to chyba nie jest zbyt skuteczne a na pewno nie da się nauczyć w 6 tygodni 100 pompek.

Treningi Sztuk walki będę miał w następujące dni

Poniedziałek, Wtorek, Środa, Czwartek. Tak więc treningi można powiedzieć siłowe (pompki + podciąganie) będę robił, Piątek, Niedziela, Wtorek.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 143 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 661
Ja trochę trenuję muay thai i jeśli chodzi o tego typu sporty to one są bardziej aerobowe niż siłowe, zatem robi się z ciebie raczej "żyła", nie zyskujesz masy, zyskujesz zwinność i szybkość..chyba, że dokładasz do tego siłownię i odpowiednio się odżywiasz.
Ale mając 14 lat (chyba) nie powinieneś za bardzo eksperymentować z jakimiś odżywkami, poczekaj 2 lata. Póki co od tego co wypisałeś to możesz się głownie podrzeźbić.

Chcesz wzmocnić klatkę, rób np pompki na jednej ręce. Kolega robił i bardzo mu skoczyła ilość zwykłych pompek, po tym jak jedną robił na 1 ręce, nagle o 10 więcej mógł na 2. Jak robił 3 na jednej, mógł o 20 na 2, itp. Ciekawe, prawda? Ale twierdzi, że to go bardzo wzmocniło.I ma ładną klatkę, fakt :)

"Jedyne miejsce, gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik" - Vince Lombardi

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 75 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1213
Odżywek na pewno jakiś nie kupie czy czegoś w tym stylu za to się wezmę jak skończę 16 lat :)

No właśnie chciałbym się urzeźbić. Waliłem tych pompek bardzo dużo ale robiłem z programem 100 pompek i przez 3 tygodnie było 0 postępów. I dlatego chce inny plan chyba zrobię ten Mawashiego. Tylko że nie wiem czy w tygodniu wyrobie się z czasem :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 143 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 661
Wiesz, nie chcę się wymądrzać bo nie jestem specjalistką w temacie, ale gdy się ma 14 lat to organizm wszystko inwestuje w rośniecie - ogólne, organy wewnętrzne, całość ciała, nie skupia się na samych mięśniach.

Jeśli ćwiczysz dodatkowo, to musisz sporo jeść, zdrowo, mięsko, warzywa, serki. Inaczej, jeśli nie dostarczysz białka z mięsa i serków - zaczniesz spalać sobie mięśnie i nie będziesz miał rezultatów. Mięśnie nie będą dla twojego ciała priorytetem, tylko np rozwój mózgu, wzrost kości, itp.

Powiem ci jak to u mnie wyglądało. Trenowałam blisko rok i miałam mizerne rezultaty, bo po treningu to sobie jadłam warzywka i może trochę jogurtu.
Ktoś mnie wreszcie palnął w głowę i powiedział : Dziewczyno, chcesz się dopakować, zacznij jeść więcej białka.
Zaczęłam więc po treningu jeść sobie serek wiejski light (wiesz, taki mały 150 g typu cottage, czy grani= piątnica, krasnystaw), kurczaka, itp.
I w 3 miesiące muskuły ud rozrosły mi się o 3 cm!

Wiem, bo robiłam porównawcze zdjęcia postępów, co kilka dni :)

To może brzmi narcystycznie ale bardzo pomaga. Robisz sobie foty, w regularnych odstępach a potem zestawiasz je ze sobą. Różnicę na pewno zobaczysz. Może nie po 3 tygodniach, ale w 2 miesiące już na 100%.

Trzeba jeść dużo mięsa, musisz dostarczać ciału białka (w miarę możliwości może nie takiego ociekającego tłuszczem, ja np. jadam chudego kurczaka).
Jadam 40 minut przed treningiem i 30 minut po treningu.
(a chodzę na siłownię 5 razy w tyg)

Naprawdę byłam zaskoczona tym że jedzenie takich białkowych pokarmów autentycznie działa ;)
Dlatego myślę, że robienie samych pompek(polecam na 1 ręce), brzuszków np a6w (powinna na Ciebie a6w ładnie zadziałać) + jakieś hantle = i już zaczniesz się dorzeźbiać :)

3 miesiące regularnej pracy + extra białko w jedzeniu = i na pewno coś zobaczysz miłego w lustrze )

"Jedyne miejsce, gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik" - Vince Lombardi

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 75 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1213
Chyba nie będę stosował specjalnej diety, ale będę się zdrowo odżywiać. Chipsów nie jadłem już z 2 miesiące. Ogólnie to kiedyś byłem gruby, w wieku 10 lat ważyłem 55KG.

Jem dużo piersi z kurczaka, kurczaków ostatnio nie jadłem ale jak zacznie się rok szkolny to będę jadł kurczaka to obok mam budkę z kurczakami. Ryż też jem często, ziemniaków też już nie jem. Co na śniadanie? Płatki owsiane?

A mam kupić sobie jakieś sztangielki ? czy coś? Bo na razie to mam taki wytwór domowy z butelek z wody :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 143 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 661
Nie chcę Ci udzielać porad odnośnie szczegółów diety, bo nie znam się na diecie dla osób dojrzewających, na pewno są różnice wobec diety dla dorosłych.
Nie wiem czy powinieneś wykluczać z niej zbyt wiele, potrzebujesz bardzo dużo składników odżywczych najwyższej jakości aby się zdrowo rozwijać!
Fast foody na pewno jednak możesz bezpiecznie zredukować na rzecz bardziej pełnowartościowego jedzenia :)

Hantle nie zaszkodzą, ale na pewno nie jakieś mega ciężkie! Ja np ćwiczę 4 kilówkami. Nie wiem czy wiele więcej Ci potrzeba? Znajomy mój ćwiczy na rzeźbę 8 kilówkami, ale on ma 21 lat.
Generalnie ostry trening podobno może hamować wzrost więc nie ma co przesadzać z obciążaniem kośćca ;)

Najbardziej polecam ci dla ogólnej, ładnej sylwetki(skoro mówisz, że miałeś za dużo tłuszczyk):
- bieganie
- rower
- pływanie
- a6w
- pompki
A jeszcze bardziej żeby się podrzeźbić możesz sobie kupić
- hantle,
- robić pompki na 1 ręce,
- składy,
- pociąganie na drążku itp. (wszystko seriami)

Może też jakiś mężczyzna się odezwie i Ci coś doradzi ?
Bo ja jednak patrzę z kobiecej perspektywy i pewnych niuansów męskiego treningu mogę nie wychwytywać :)
(że nie wspomnę o niuansach treningów dla 14 latków :) )


Zmieniony przez - BlueGreen w dniu 2010-08-31 12:44:03

"Jedyne miejsce, gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik" - Vince Lombardi

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 75 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1213
Rowerek stacjonarny mam w domu to pedałuje często. W treningu mawashiego są tam ćwiczenia ogólnorozwojowe wczoraj zrobiłem pierwszy. Czyli 3 razy w tygodniu będę go robić:) Na drążku to ja na razie podciąganie się 2-3 razy tak więc, opuszczam się na drążku, i robię swobodne zwisy w ciągu dnia.

OK dzięki Ci bardzo za wszystko. poczekam na opinie kogoś czy mogę zakupić hantle. Pozdrawiam :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan Treningowy i rady

Następny temat

Obniżenie wagi redukcja tłuszczu rzeźba

WHEY premium