SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trądzik - dermatolog czy badanie hormonów

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 15091

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
jeśli nie zalecił zmiany żywienia, ogólnego trybu życia, łagodniejszych środków to była właśnie głupota
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
B3ncio
Sam miałem problem z trądzikiem i nic nie pomagało. Po prostu taka genetyka. Przejdź się do dermatologa, przepisze Ci izotek, on załatwi sprawę bez problemów


to nie jest leczenie pierwszego wyboru , i ma sporo skutków ubocznych
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 90 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 5388
Sam sie tym zająłem, ale nie pomagało i o wszystkim mu powiedziałem. Trądzik mi dokuczał kilka lat. Skutki uboczne po odstawieniu przechodzą
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
niekoniecznie i mogą naprawdę mocno poturbować jeśli jak to ładnie określiłeś - ma ktoś skłonności genetyczne, lub nałoży się dużo czynników środowiskowych
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 90 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 5388
To można to podpiąć do każdego leku. Ale to nie temat o mnie. Koniec off- topu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
Nie do końca offtop, dalej obracamy się w temacie trądziku. Niestety nie do każdego leku. Izotek jest jednym z najskuteczniejszych leków na trądzik. Gdzie normalnym antybiotyk ogranicza aktywność przedniego płata czołowego o wartości wahające się w granicach błędu, kuracje izotretynoiną wpływała na spadek jego aktywności o 20%. U większości większa szansa dorobienia się depresji mimo poprawy jakości życia, większa skłonność do myśli samobójczych - nie wiadomo z jakiego powodu. To wszystko mówią badania.


Zmieniony przez - WnMPapa w dniu 2017-11-29 23:28:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 97
Tez wsumie mam wrazenie ostatnio ze to po serku wiejskim mi wągrow wywala.
Serio myslicie zeby wywalic nabial?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 71 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 7045
Czyli w kwestii wywalenia nabiału to tak, wiadomo jaja, sery out i nawet białko bo rozumiem, że tam jest serwatka więc też źle? I co jeśli wywalając nabiał będę jadł np 3 torebki ryżu dziennie? (żeby czymś zastąpić np jajecznicę) nie będzie znowu za dużo tego ryżu itp?


Zmieniony przez - jaro90 w dniu 2017-11-30 08:02:37
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
Masz ryże, kasze, ziemniaki - urozmaicaj. Jaja imo na poczatku mogą zostać; bialko serwatka, czy izolat - oczywiście wylatuje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 95 Wiek 70 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 437
Jeśli dermatolog uzna,że potrzebne jest badanie hormonów to sam da Ci skierowanie na te hormony. Nie wiem czy jest sens leczenia się samodzielnie i wydawania kasy na hormony skoro nie wiesz tak naprawdę czy warto oraz czy takie badania coś wykażą. Hormony wcale nie są takie tanie jeśli chodzi o porównanie od innych badań. Ze swojej strony polecam zabiegi kwasem salicylowym: https://rodzinazdrowia.pl/kwas-salicylowy-idealny-do-walki-z-zaskornikami-i-tradzikiem-jak-go-stosowac-zeby-nie-zaszkodzic - tyle,zę trzeba się do takich zabiegów dobrze przygotować aby sobie nie zaszkodzić.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy to jest zez ?

Następny temat

Hiperlordoza - ćwiczenia rozciągające, których NIE wykonywać

WHEY premium