SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trójbój siłowy. Co i jak (15 lat)

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1432

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 21 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 134
Lat: 15
Wzrost: 170
Waga: 65
Sport: Pływanie (5 lat treningu) 10 x w tygodniu z siłownią
Wyciskanie: 85 z października tamtego roku, za tydz. do 95-100 się przymierzam
Siad: nie pamiętam
Martwy ciąg: nie robiłem nigdy
Siłownia: chodze ze 1,5 roku regularnie raz w tygodniu jako wypełniacz do pływania
Dieta: nie mam ustalonej dokładnie, jem około 4500 kcal dziennie (zapisuje sobie do dzienniczka)
Przeciwwskazania: mam powiększoną lordozę w odcinku lędźwiowym, i nie proporcjonalnie rozwinięte mięśnie pleców do brzucha, nie dobór ferrytyny
Odżywki: węgle po treningu, izo podczas, białko wieczór, za niedługo BCAA

Witam,
Chciałbym się dowiedzieć o
-predyspozycje do trójboju - wzrost, sylwetka, włókna mięśniowe - raczej szybkokurczliwe ale wole się upewnić
-czy ja myślicie że mogę mieć predyspozycję - 170cm, 65kg, sylwetka raczej V szerokie barki i plecy, myślę że włókna białe ze względu na pływanie sprintu (50/100M),
-jest jakaś strona gdzie jest wykaz zawodów
-jest szansa na trenowanie w własnym zakresie, czy potrzebny trener
-jak wyglądają treningi (przykładowe ćwiczenia/plan)
-czy dieta tak ważna jak w kulturystyce
-czy w wieku 15 lat można już zaczynać to ćwiczyć
Z góry dziękuje za odp.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62293 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777603
Zajrzyj sobie do działu odpowiedniego o treningu typowo pod trójbój. Martwego ciągu nie robiłeś a wyciskasz pod 100kg ? Najlepiej jak byś poszukał u siebie w mieście jakiejś sekcji trójbojowej

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 21 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 134
Jak się pytałem trenera czy będziemy robić martwy ciąg to mówił że aktualnie nie. Pewnie za rok około, ponieważ boi się o kontuzje. W tym problem, bo nie słyszałem o sekcji trójbojowej w moim małym mieście , ale poszukam. Przysiad- 100 godzinę temu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62293 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777603
Dlatego najlepszym sposobem jest trenować pod czyimś doświadczonym okiem, a sekcja byłaby idealna.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ewentualna poprawa planu, zastąpienie ćwiczeń.

Następny temat

Trening Fbw + cardio

WHEY premium