SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Tin / blog / HUA!

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 3839

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 52 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 833
Hej,
na poczatek info podstawowe ,zeby wiadomo bylo kto pisze:

sex - mezczyzna
wiosen - 23
wzrost - 180
polskie znaki - nie uzywam

Sport byl od zawsze, domowe proby kulturystyczne z udzialem sztangielek,mebli i ciezkiego sprzetu AGD gdzies od 13 roku zycia,a na silownie zapisalem sie po powrocie z 3miesiecznego zarobkowo-wakacyjnego wyjazdu do Irlandii w pazdzierniku 2007 kiedy to na moim ciele, w okolicach pepka pojawil sie niewielki balonik. Jak sie pozniej dowiedzialem mialo to zwiazek z dieta makaronowo-frytkowa oraz ograniczeniem aktywnosci do pracy i ogladania TV.

Tak wiec po powrocie, dysponujac spora gotowka,ktora zawsze byla pewna przeszkoda w dolaczeniu do elitarnego grona 'chlopakow z silowni' wykupilem karnet i rozpoczalem mordercze treningi. Niestety uczelnia, praca i temu podobne *******y dosc skutecznie ostudzily moje kulturystyczne zapedy. Wlasciwie to nad wyraz skutecznie, bo poczatkowe plany ostrych trenigow,wprowadzenia diety i suplementacji skonczyly sie tak,ze od ponad 1,5 ,przez ktore cwicze ani razu nie zmienilem planu treningowego, podnosze niewiele wiecej niz na poczatku, spozycie kebabow wzroslo dwukrotnie, a wyrzuty sumienia topie w bialku ostrowii zmieszanym z mlekiem i kako (kakaem?:) )(chociaz i z tym ostatnio slabo,bo sie skonczylo). Oczywiscie byly lepsze i gorsze momenty,ale doszedlem do wniosku, ze jesli nadal bede tak luzno do tego podchodzil to szkoda mojego czasu i pieniedzy. Dlatego zdecydowalem sie zalozyc ten temat. Bardzo licze na wasze rady i motywacje, ktora chyba jest sprawa najwazniejsza.

Teraz konczy mi sie sesja, a na poczatku lipca chce wyjechac na tydzien nad morze, dlatego wielkie zmiany zamierzam wprowadzic po powrocie, mniej wiecej w polowie lipca. Do tego czasu chcialbym z wasza pomoca ulozyc sensowny trening i diete.

Moje aktualne wymiary:

Waga: 76,9
Biceps: 34,5
Klatka: niedlugo zmierze:)
Pas: 84,5 (mierzone na wysokosci peka - tak sie to robi?)
bf: ok16%

Docelowo bardziej chodzi mi o estetyczna, wysportowana sylwetke niz o wielka mase, ale na poczatku chce troche urosnac, zeby bylo w czym 'rzezbic'.

Tak wiec w tym temacie od polowy lipca bede chwalil sie Wam postepami,a wczesniej zadawal ewentualne pytania dotyczace diety i trenigu.

To by bylo na tyle chyba. Zaraz wrzuce w miare aktualne fotki. Od razu mowie,ze kulturysta nie jestem, wiec pozowac nie umiem i nie bede. Chce po prostu zeby byl jakis obraz mojej sylwetki.

Pozdro tysiacpiecset
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 52 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 833
Zmieniony przez - obliques w dniu 2009-09-26 08:22:54
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 52 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 833
Zmieniony przez - obliques w dniu 2009-09-26 08:23:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 52 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 833
Zmieniony przez - obliques w dniu 2009-09-26 08:23:18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 52 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 833
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 52 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 833
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 52 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 833
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 52 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 833
Lekcja 1: wstawianie zdjec - zaliczona:)

Prosilbym jakiegos moderatora o usuniecie, tych linkow
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 3962 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 51046
Pas: 84,5 (mierzone na wysokosci peka - tak sie to robi?)

najwęższe miejsce tali, raczej trochę powyżej pępka

na pierwszej focie chyba wyszło najlepiej

powodzenia, będę zaglądał
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 52 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 833
W takim razie mala aktualizacja wymiarow:

Waga: 75,9 (tym razem zwazylem sie rano, wiec bardziej miarodajny wynik)
Biceps: 34,5
Klatka: 99
Pas: 83
Barki: 116
Kark: 38
bf: ok16%

I pytanie ,ktore mi sie wczoraj nasunelo:

Czy dla dni treningowych i nietrenigowych powinno ulozyc sie osobna diete (w zwiazku z roznym zapotzrebowanie kalorycznym) czy usrednic zapotzrebowanie kaloryczne i dla kazdego z dni tygodnia? A moze (co chyba wydaje sie najbardziej logiczne) dodatkowe kalorie w dni treningowe dostaraczac w posilkach przed- i potreningowym?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 3962 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 51046
każda z tych opcji jest ok
sam musisz wybrać co Ci najbardziej odpowiada
jak dla mnie to najrozsądniej w dni treningowe dać trochę więcej kalorii --> po prostu dajesz solidne posiłki przed/po treningu
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Cwiczenie na klate :]

Następny temat

biceps

WHEY premium