SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Testy sprawnościowe koszykarzy// Rozciaganie przed meczem- czy napewno?

temat działu:

Inne dyscypliny

Ilość wyświetleń tematu: 1055

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 637 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 15877
witam

czy posiada ktoś lub mógłby się podzielić, zaproponować jakie testy można przeprowadzić koszykarzom zawodowym na poziomie 1 i 2 ligi w naszym kraju, tak aby oceniać ich zdolności fizyczne,motoryczne, kondycyjne i ew. weryfikować je okresowo/. z góry dzięki

a i pytanie numer dwa

czy przed meczem zawodnicy powinni się statycznie rozciagać? metodyka mówi przecież o dynamicznym rozgrzewaniu przed wysiłkiem i statyką po meczu. a wielu ludzi mówi inaczej i zresztą faktycznie ligowe drużyny tak robią. jak to powinno być w końcu?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 216 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4469
1. Napisz do jakiegoś klubu maila i zapytaj kiedy mają testy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 216 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4469
2. Wydaje mi się, że rozciąganie na sucho (bez rozgrzewki) nie jest najlepszym pomysłem, bo może ci jakiś mięsień pójść. Czyli według mnie rozgrzewka, a potem rozciąganie :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 637 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 15877
ok- ale sugerujesz żeby rozciągać się jeszcze przed meczem- a metodycznie nie jest to chyba dobrze. bo widziałem jak w klubach robią przebieżki lekkie i potem się rozciągają statycznie, po czym wstają i już rzucaja do kosza , dwutakty itd i mecz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
i w nba tez tak robia ale wedlug badan rozciaganie statyczne powoduje strate mocy w miesniach (bezposrednio po rozciaganiu).
Moim zdaniem np d****zmem jest rozciaganie statyczne miesnie dwuglowego ktory chroni min wiezadlo krzyzowe przednie...
Statyczne warto rozciagac jedynie zginacze bioder (hip flexors).
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pływam sobie czasem. Dziennik treningowy - Kaziupir

Następny temat

Pływanie-problem z kraulem

WHEY premium