SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Tested - Adam Suker - Progress z FitMax'em

temat działu:

FITMAX

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 148482

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 859 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 38143
Adam mam pytanie co sądzisz o takiej metodzie odchudzania jak GACASYSTEM ? ja jestem sceptycznie
nastawiony do tego jednak mam siostrę
mieszkająca w Warszawie i z racji że nie może
poradzić sobie z dużą otyłością to chce skorzystać z tego. Największy problem u niej to psychika, tam
niby zapewniają wsparcie psychologiczne.
Jednakże są to tez nie małe koszty.

Słyszałeś w ogóle o tym ? Autorem jest niejaki Konrad Gaca :)

Jeżeli coś Ci wiadomo w tym temacie to rzucił byś
swoją opinię ;)

"jedyną drogą rozwoju jest ciągłe podnoszenie poprzeczki, jedyną miarą sukcesu jest wysiłek jaki włożyliśmy aby go osiągnąć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Sly-tech FitMax
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 3583 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 16407
Gaca kiedyś trochę startował, pamiętam go z M.P.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 859 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 38143
Dzięki Sylwek.

To już coś. Myślałem że to jakiś pseudo dietetyk.

"jedyną drogą rozwoju jest ciągłe podnoszenie poprzeczki, jedyną miarą sukcesu jest wysiłek jaki włożyliśmy aby go osiągnąć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 248 Napisanych postów 510 Wiek 34 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 69551
relakz
A_I
Chciapem zapytac jeszcze o tricepsa. Moglbys cos napisac o nim by zaakcentowac mocniej kazda z glow i nie dublowac cwiczen?
Przykladowo
Wycisk wasko/ porecze 5x5
Wyciskanie francuskie 4x8-10
Prostowanie na wyciagu podchytem 2x 12-15

Taki zestaw jest w stanie zaakcentowac prace kazdej z glow?
Jakbys slowko napisal na ten temat byloby milo:) nie chodzi mi tutaj o szczegolowe rozpiski.



W zależności od tego gdzie znajdują się łokcie (nad głową, przed ciałem, za ciałem) angażujemy dane głowy w różnym stopniu.
czyli wyciskanie wąskie, francuz siedząc i np poręcze będą angażować wszystkie głowy mniej więcej równomiernie.


Ja wyżej kwestia ułożenia ramion oraz dłoni. Co bym robił?
wybrał bazowe ćwczenie robione ciężko - wąski wycisk(tu średnim zwolennikiem jestem jeśli ktoś wyciska poziomo na klatkę, wyciska na barki itd. bo często za dużo pracy przejumuje przód barków w wielu ćwiczeniach, w wąskim wyciskaniu po raz kolejny), francuskie wyciskanie zza głowy lub leżąc - zza głowy jako bazowe siłowe ćwiczenie nada się lepiej jeśli nie masz partnera treningowego, bo stojąc zawsze mozesz wybić się z góry i faze koncentryczną oszukać a pracować tricepsem jesszcze w czasie fazy ekscentrycznej

Dalej ćwiczenie w uchwycie młotkowym -> wyprosty ze sztangielką/linką wyciągu w opadzie tułowia. Mozna tez linke ściągac z góry, odwiódł bym łokieć za siebie i oczywiście trzymał go nie ruchomo(przy każdym ćwiczeniu na triceps, łokieć nie powinien się ruszać, a juz na pewno nie latać na boki).

Dalej np wyprosty gryfu podchwytem.

Masz 3 różne chwyty nachwyt, neutralny i podchwyt oroz ręce za nad zobą, za sobą i przed sobą.

Oczywiście opcji jest multum, dałem tylko przykład




konik1977
Tested_

Konik1977
2. Na redukcji musisz miec minus kcal i to jest najwazniejsze. Ujemny bilans. Same rozłożenie składników pokarmowych służy głównie temu żeby czuć sie lepiej i dzięki temu móc intensywniej trenować, lepiej spać itd. TO przekłada sie znacząco na efekty. Sama teoria poniesienia hormonów wzrostu czy podniesione katecholaminy w czasie postu od ww(katecholaminy to np adrenalina, noradrenalina) też daje jakiś efekt ale na tyle niewielki że możemy nie zauważyć różnicy poszcząc lub nie co nie znaczy ze jest to bez sensu. W teorii ma sens. Kluczem mimo wszystko pozostaje ujemny bilans o czym świadczy to że zawodnicy robią formę na zawody i na wysokich ww i na dietach ubogich/lub bez węglowodanowych Czyli i tak i tak się da. Pamiętam że Karol Małecki robił kiedyś formę na węglach, obecnie od 2-3lat na wycince ma diety bez ww. Na obu miał bdb formę, na obu wygrywał.
Jakby to rozłożył? Na pewno najwięcej ww dał po treningu. Nawet jeśli masz go wieczorem. Kiedy mamy największą czułość na insuline? po okresach diety bez ww, po długim poście i po wysiłku fizycznym. Tutaj np jeśli przed treningiem nie jadłeś ww, dochodzi wysilek to wrażliwość na insulinę jest wysoka, wiec ww w tym czasie bedą dobrze wykorzystane. No i podstawa kiedy samochód potrzebuje paliwa? jak stoi pod domem ale jest rano/dzień, czy jak jeździ wieczorem? wiadomo ze po jeździe paliwo się zużyło i trzeba zatankować. WIec normalnie wrzucił bym ww. Ile czego i gdzie to zalezy bo nie wiem ile masz dokładanie g tłuszczu i ww do rozdysponowania. Ale skoro masz dzien od 6 do 24 to przypuszczam ze te 6 posiłków masz w diecie. Jakbym to widział

1. B+nisko/średnio tłuszcze + średnio ww
2,3,4,5 B + T(więcej tłuszczu niż w śniadaniu) bez ww, ewentualnie w 2 posiłku, tak żeby potem okres 6-8godzin do treningu być bez ww -> robi się post od ww, przerwa od wahań cukru, wyrzutu insuliny. Dochodzi trening => duża wrażliwość na insuline i po treningu akurat pora zeby ww załadować i pójść w kimono
6 - Potreningowy -> Białko i dużo ww


Dzięki za super odpowiedz:) Ja obecnie mam taki rozkład w360 b200 t65 i wszystko w miarę równo rozłożone w całym dniu kolacja tylko BT, niby leci waga powoli i jest ok ale już zaczynam słyszeć, głosy, że nogi łapy są już ok i pojawiły się żyły(wiadomo nie takie jak u Ciebie:p) ale ten brzuch klasycznie siedzi i obawiam się, że znowu zostanie:( a jakbym chciał robić tak jak piszesz u góry to
1)wystarczy większość tych węgli dać na posiłek 5 i 6 w zależności czy trening kończy się o 21 czy o 18(bo wtedy węgle tylko w 5 a 6 BT czy w obu węgle?)
2) czy zmniejszyć ilość węgli kosztem tł
3) średnia ilość w 1 posiłku to np. 60W czy symbolicznie np 30W a może na śniadanie też bez W bo moja praca to takie cardio, 4godziny chodzenia po uliczkach i schodach :)
4) Jak to jest z BCAA jak dobrze rozumiem w celach anty katabolicznych to raczej bezsens, ale jak piszesz lepsza regeneracja, no właśnie przy 98km facecie ma sens branie tego w jakiej ilości? po 10g przed i po treningu czy wystarczy np 10g w czasie lub 15g, wiadomo mając kasę można sypnąć więcej bo nie zaszkodzi ale właśnie pytanie jest związane z ekonomią czy jest sens wydawać te 50zł/mc czy nie.


Zmieniony przez - konik1977 w dniu 2015-02-22 23:40:15



1 - w sumie to odpisałem, jeśli trenujesz wieczorem to w obu mogą być ww, z drug
2 - sądzę że nie bo 65g tłuszczy to nie mało, dwa pracujesz na nogach więc potrzebujesz tego "paliwa"
3- 30-35g złozonych z rana będzie ok, potem skoro jesteś na nogach to te 35g jedz na posiłek, to przy wysiłku na tyle mała ilość że szkody nie narobi. Nie będzie jakiś skoków insuliny, więc trzymałbym stałe ilości. Jesteś aktywny więc ok.
Czyli
Posiłki BTW i 35g ww - w sumie na 4posiłki masz 140g ww.
potem po treningu
5 B+W -> w tym 150g ww
6. BTW i tutaj 60g ww

Spróbuj przez tydzien, jesli kcal nie pójdą w góre to powinno iść jak szło albo i lepiej. Treba stopniowo ucinać kcal. Ucinaj z ww. Aż dojdziesz do tych 3g na kgmc, potem tnij tłuszcze.

4 - bcaa jako antykatabolik ma sens, ale warunek -> mamy dużo mięsni, wiec organizm chętnie sie ich pozbędzie jak bedzie okazja. Mam niski poziom tłuszczu -> według organizmu za mało wiec bedzie chcial nie tylko go spalać. I trzeci czynnik mamy sporo wysiłku. Pomijam poziomy hormonów wiec bcaa ma sens jako antykatabolik, tylko po prostu ludzie często wyolbrzymiają fakt katabolizmu. Tzn chłopak 60kg z łapą 30cm i fałdą na brzuchu, biegnie do szatni mało sobie zębów nie wybijając i wyciąga puche bcaa i sypie do gęby bo katabolizm zjada
Sensownie 10-20g w zależności od masy ciała. Ale 10g to juz sensowna dawka. 10g przed lub w czasie energi aby zablokować wydzielanie serotoniny, zyskać alternatywne źródł energii w czasie treningu(izotonik w czasie poprawia czesto jakoś treningu bo insulina tłumi katabolizm, bcaa to takie bezpieczniejsza alternetywa niz ww, wiec na redukcji przydatne) i 10g po w celu jak najszybszej regeneracji. Leucyna początkuje anabolizm, stymuluje wydzielanie insuliny co po treningu jest przydatne szczególnie w połączeniu z ww.
Bcaa też wspomaga resytneze glikogenu. I obniża poziom kortyzolu a co za nim idzie katabolizm, wiec po treningu bcaa i np do domu mamy 20min, to wracam i spokojnie w domu jemy, a nie na kolanie na siłowni


aDw
Adam masz jakieś pomysły co ogarnąć na masie do trzymania estro na jakimś ludzkim poziomie. Może master enan ? Po exe przez 5 msc tak mi przerzedzilo "korone" że nie wiem jak to teraz ugryźć :/ wczesniej było ok a i dawki wieksze leciały , odkad wlecialo ai zmiana kosmiczna. Wczoraj jak sobie zrobiem zdjecie z gory to uwierzyć nie mogłem. A leciało 10 mg e3d


A master Ci włosów nie przerzedza? IA przerzedza przez obniżenie estro, master też to robi ale subtelniej. Poza tym wiele osób mówi że masteron, prima, proviron czy antek(który też jest pochodną DHT ale wyjątkowo podnosi estro) przerzedzają włosy
Exe ma to do siebie ze im dłuzej bierzesz tym mniej go trzeba i ciężko dopasować odpowiednią dawke zeby nie przedobrzyć lub żeby nie dac za mało. Poza tym spotykam osoby który exe słabo obniża estro. Etadron który sam mam sprawdzony, apteczny sprawdza sie bdb, znajomy na 1tab ed i dawce testa znacznie ponizej grama ma problemy z 5x estro ponad norme
Co można dać? Spróbować innych IA, spróbować tamoxa, on w sumie nie tyle blokuje aromataze co łączy się z receptorami z którymi łączy się estro i estrogen nie ma się z czym przyłączyć i zadziałać.
Ostatnia sprawa to masowanie właśnie na środkach typu master. Jednak baaaardzo bym pilnował profilu lipidowego hdl/ldl.
Ponadto dbanie o odpowiednią podaż wit E, I może to śmieszne skrzyp polny w solidnej dawce może pomóc. Mojej mamie w okresie "przekwitania" znacznie zmniejszył wypadanie włosów. Tzn brała ciut 2x wiecej niz zalecali na pokowaniu i brała przez długi czas. Poprawe widziała gdzieś po 2msc brania.




macieeek
Adam mam pytanie co sądzisz o takiej metodzie odchudzania jak GACASYSTEM ? ja jestem sceptycznie
nastawiony do tego jednak mam siostrę
mieszkająca w Warszawie i z racji że nie może
poradzić sobie z dużą otyłością to chce skorzystać z tego. Największy problem u niej to psychika, tam
niby zapewniają wsparcie psychologiczne.
Jednakże są to tez nie małe koszty.

Słyszałeś w ogóle o tym ? Autorem jest niejaki Konrad Gaca :)

Jeżeli coś Ci wiadomo w tym temacie to rzucił byś
swoją opinię ;)




Gościa kojarze natomiast jego "diety" nie, to co na jego stronie coś tam pisze. Ale dieta, przyspieszająca przemiane materii nie wiele konkretów przedstawia jak mozesz to napisz kilka zdań o co tam chodzi to się ustosunkuje


W sumie z treningami swoimi się pogubiłem co było jako ostatnie wiec zaczne od dziś

barki i triceps

- unoszenie sztangielek bokiem w górę 6s 20, 15, 12, 10, 8, 8+3 krotny drop set. 8p robie 30stkami. Barki u mnie dominują a we wznosach bokiem zawsze operowałem sporym cięzarem.
- ściąganie linki w bramie na tył barku 3s 20,15,12 - tempo 2-0-1-2
- Wyciskanie siedząc 5s 15-8p - 3-0-1-0
- Podciąganie sztangielek wzdłuż tułowia 4s 15,12,10, 10 - 2-0-1-1
- Unoszenie siedząc przodem, chwyt neutralny 3s 12p 2-0-1-1
- Unoszenie w opadzie na tył barków 3s 12p - 2-0-1-1

- Prostowanie ramion na wyciągu nachwyt 3s 15,12,8p 2-0-1-1
- Wyciskanie francuskie sztangi zza gowy 3s 12,10, 8p - 3-0-1-0
- Wyprosty ze sztangielką w opadzie tułowia 2s 12p
- Wyprosty jednoracz podchwytem 2s 15,12p - 3-0-1-1

5s allachów.


Whey81 do śniadania
Amino milenium po treningu
Good Night na noc

Przed treningiem
1 porcja Octagon
10g bcaa+cytrulina

w czasie treningu 10g bcaa Pro 8000

Po treningu wspomniany Amino Milenium i 10g kreatyny



Dwa fiilmy

forma po 3dniach redukcji na 700g ww pozdrawiam głodujących








...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 171 Napisanych postów 1051 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 147114
Dzieki , przeciez te nogi sa gotowe.. Co ty chcesz robic 10 tyg ?

No likes us and we don't care..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 248 Napisanych postów 510 Wiek 34 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 69551
Bebzon nie jest gotowy tzn tłusty nie jest, ale po 2-3 posiłkach mam ciąże spozywczą, rano na czczo czuje się piękny i sexi, wieczorem nosze luźne t-shirty zeby na bebzon nie patrzeć
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
prz1993 Zawodnik IFBB
Ekspert
Szacuny 21495 Napisanych postów 30754 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 869916
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 2431 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 74125
Adam a co jesli ktos ma tendencje do zakoli i lysienia ,jest podatny na estro a nie chce zostac lysy? :D probowalem letro,exe,mastera wszystko mi tylko powiekszylo zakola i przezedzilo wlosy a przy 700 testa week i 12,5 symexa e2d mialem estro 2,5x ponad norme.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 248 Napisanych postów 510 Wiek 34 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 69551
Exe kwestia indywidualna. no i czas na nim też ma znaczenie. Mi przy 500, 1/4 tab co 2, czasem 3dni trzyma w normie i to pośrodku normy

Co masz robić? nic nie zrobić, jak masz tendencje to je masz. Mam kolege z łysiną na środku głowy, 23lata. W życiu towaru na oczy nie widział

nie ma cudów, są leki które niby pomagają coś tam włosy trzymać ale sa mało skuteczne, nie tanie i mają szereg skutków ubocznych. Zobacz ilu młodych zawodników kulturystyki ma zakola. Wierz mi że jak ich stac na gh to i na środek na włosy by coś znaleźli.
Wyjście takie że nisko test, unikasz pochodnych dht. Zostają, nandrolony, bold, meta


Przemek - formę planuje mieć wcześniej. Potem lekko podbić kcal, nie dużo z 200-250 z ww i odrobiny tłuszczy. Na minusie nadal będę, a już na pewno nie na plusie kalorycznym.
Powinno mnie nieco wypełnić z tym że w sumie na bieżąco bede oceniać sytuacje

Pamiętacie MP w 2012 roku? Emil startował z waga jakoś 101,5-102 na MP, a jesienią na M.Świata juniorów miał 97kg ale forma kosmiczna. 4ty w cieżej juniorów był w bdb obsadzie. Dupa sucha, mięsni mniej niż na 101-102kg nie miał.
Pierwszy raz się z nim spotkałem dosłownie kilka dni po tych MŚ wyglądał kosmicznie. Stąd takie coś mi się marzy. Mam teraz 111kg na czczo. Dwa kg wody po obniżeniu ww z 775g do 700-710g więc myśle że z tej wagi i formy zbije nawet niżej od tego co miałem jesienią(101,4kg na PP), za to z duuużo lepsza formą plany ambitne, ale na lajcie. Swoje powygrywałem, więc nie mam ciśnienia na tytuły. Po prostu chce dalej żyć tym sportem i cieszyć się spełnionymi marzeniami, póki w tym siedze
Cel mój to życiowa forma a nie puchar czy medal bo to można sobie na allegro kupić
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Hekade TEAM SFD
Ekspert
Szacuny 397 Napisanych postów 12822 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 107749
No ale przecież meta to pochodna DHT i po niej tez wloski lecą.

Adam a powiedz mi co uważasz o wpływie saa na wątrobe?(wiem ze kiedys cos o tym pisaleś) na black forum jest art(zbiór badan) nt szkodliwosci saa na wątrobe z którego jasno wynika ze jak sie nie przekracza, uwaga, 500-900mg mety itp przez okres 8tyg to z wątrobą nic sie nie stanie. Tak samo wszedzie pisze ze antek jest tak zły i szkodliwy a w badaniu jakas babka brała go przez 6 lat (w celach leczniczych rzecz jasna) i dopiero po 6 latach zaobserwowano zmiany w wątrobie wiec czym w takim razie jest ten cykl 4-8tyg. Te wskaźniki ALAT/ASPAT niby mowia o jakims 'stopniu' uszkodzenia ale jak sie zagłębiłem w temat to jest to wszedzie mocno przesadzone i podwyzszony alat/aspat świadczy o tym ze wątroba po prostu mocniej pracuje by sie pozbyć toksyn z siebie i organizmu, a GGTP i BILUBIRYNA jest o wiele wazniejszym parametrem i jak ggtp / bilubiryna jest w normie a alat/aspat (jak to zawsze po mecie jest) jest wywalone to nie ma tragedii. Wiadomo ze najlepszym rozwiązaniem bedzie zrobienie USG i zobaczenie co w trawie piszczy ale takie badania też dają szeroki wachlarz tego co się dzieje w org.
Konkluzja z tego się od razu nasuwa sie taka że jak sie nie przesadza z dawkami i dba o profilaktyne podczas orali, bierze się osłonki, 0 alko, 0 syfu i innych leków dodatkowo obciążających wątrobe, po cyklu heparagen to kompletnie nic sie nie stanie.

Zmieniony przez - Hekade w dniu 2015-02-24 12:18:50
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

BASE LINE - już 16 lutego

Następny temat

Debiuty bikini fitness 2015 - przygotowania do startu

WHEY premium