SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Tested - Adam Suker UNS Team - Spełniamy marzenia z UNS

temat działu:

Dzienniki Treningowe

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 247267

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 90 Napisanych postów 9580 Wiek 34 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 34564
Zapomniałeś napisać w której ręce trzymasz widelec...
Co do ćwiczeń na pupę to możesz częściej kręcić takie filmiki ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 130 Napisanych postów 1287 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 15135
Adam, to prostowanie na ławce rzymskiej też jedno z moich ulubionych ćwiczeń na dwójki i pośladki. Nie wiem czemu tak niewiele osób to robi.

MÓJ DZIENNIK (PRZYGOTOWANIA DO MISTRZOSTW POLSKI 2016) - http://www.sfd.pl/BSN__Mariusz_Przybyła__droga_do_MP_2016-t1094082.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 1967 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 17778
Może niewiele ludzi o tym wie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 130 Napisanych postów 1287 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 15135
Ja mam takie wrażenie, że to wynika z niewiedzy, albo z niedouczenia.. bo koleś myśli robię nogi, to zrobię przysiady, prostowania, wykroki bla bla bla, bo to są ćwiczenia na nogi.. ale nie ma już pojęcia, które dokładnie głowy pracują przy danym rozstawie stóp itd.
Nawet w głupim prostowaniu nóg siedząc, możemy położyć większy nacisk na którąś z głów czworogłowego odpowiednio obracając palce, czy zmieniając nachylenie miednicy. To samo z innymi grupami mięśniowymi. Ludzie myślą, triceps to triceps, robią 3 ćwiczenia, które mocno obciążają tylko jedną z głów, a potem płaczą, że im ręce nie rosną.
Jeśli ktoś ma z tym problem, to polecam cofnąć się do podstaw, przestudiować atlas ćwiczeń, zrozumieć pracę danego mięśnia. Będzie znacznie łatwiej układać i wymyślać nowe ćwiczenia, które w Waszym konkretnym przypadku mogą się okazać duuuużo bardziej skuteczne niż te wykonywane tradycyjnie.

Zmieniony przez - Mariusz_Prz w dniu 2014-10-14 22:59:36

MÓJ DZIENNIK (PRZYGOTOWANIA DO MISTRZOSTW POLSKI 2016) - http://www.sfd.pl/BSN__Mariusz_Przybyła__droga_do_MP_2016-t1094082.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 56 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5567
Adam a ja mam niestety pytanie odnośnie dopingu i IA, a mianowicie jak to jest z wrzuceniem IA np. aromasinu w celu zapobiegnięciu ginekomastii.. Czy zbicie i kontrolowanie estrogenu ograniczy przyrosty mięśniowe jak uważa połowa osób wypowiadających się na ten temat czy zbicie estrogenu ograniczy jedynie retencje, a mięśni urośnie i tak tyle samo co bez IA.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 710 Wiek 34 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 7822
Często dużym problem też jest grupa miejscowych osiłków - rób tak a nie tak. - CO ty robisz?!? - Tak się nie robi. itd.
Mają jakieś swoje magiczne metody na wykonanie danego ćwicznia i tylko jeden wariant jest prawidłowy. A najczęstsza argumentacja jest "bo tak się robi!".

Problemem też jest to że ludzie nie wiedzą tak naprawdę jakie funkcje mają konkretne mięsnie na ich ciele.
Wspominany przez Mariusz triceps, prostuje i przywodzi ramie. Czemu wiec co 2 osoba na siłownia kręci jakieś okrężne ruchy łokciami lub nimi wymach**e na wszystkie strony skoro za rotacje ramienia odpowiada część obojczykowa i grzebieniowa mięśnia naramiennego? trzeba zapytać "janów" ale najczęsciej bo ktoś tak robił, bo w internecie widzieli itd. Choć przyznam że od kiedy jestem nieco większy to ludzie chętniej słuchają rad
O co chodzi? że ludzie nie dość że trenują na wyżej wymienionym przykładzie, troche tricepsa trochę rotatorów + troche bóg wie czego. To nie tylko całej/większości pracy nie wykonuje mięsień który docelowo ma być trenowany, ale również robią sobie krzywdę przez nienaturalne ruchy, wykrzywienia itd. Nie dość że nie stymulują mięśni docelowych to jeszcze niszczą zdrowie.

Na szczęście sa jeszcze normalni trenerzy jak Mariusz czy ja

Postaram się nakręcić coś ciekawego na dniach

No i ciesze się że Mariusz zadomowił się u nas w dziale bo jak widać mega wiedza! A niby łysy i napakowany
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 56 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5567
Nie mogę już edytowac bo dodalismy odpowiedz w tym samym czasie ale chciałem jeszcze zapytać czy IA i cala kontrola estro i wody nie działa przypadkiem na tej zasadze, że bedąc na cyklu przykladowo 6tyg metki bez IA zrobimy 6kg wagi przez silną aromatyzacje i retencje poczym 4kg z tego spadnie po cyklu przez spadek wody. za to z IA byśmy zrobili 2kg czyli 4kg mniej, ale czystego miesnia bez retencji. co o tym sądzisz ? Czy osoba podatna na gino powinna jechać zawsze z IA czy na małej ilosci testa ograniczy to tylko przyrosty i lepiej trzymac np. nolve pod reka?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 177 Napisanych postów 1668 Wiek 30 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 347377
Tested_UNS-TEAM
Jeszcze ktoś coś chce wiedziec odnośnie spożywania dynii?



Którą ręką najlepiej trzymać widelec, jak ma na imię Pani kasjerka u której kupujesz dynie i jaką ilość pestek zazwyczaj znajdujesz w jednej sztuce
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 1967 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 17778
DamiosL
Tested_UNS-TEAM
Jeszcze ktoś coś chce wiedziec odnośnie spożywania dynii?



Którą ręką najlepiej trzymać widelec, jak ma na imię Pani kasjerka u której kupujesz dynie i jaką ilość pestek zazwyczaj znajdujesz w jednej sztuce



Tylko jedno się tutaj nasuwa .....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 90 Napisanych postów 9580 Wiek 34 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 34564
Jak dla mnie to żałosne jest przede wszystkim to, że taki zwykły pierwszy lepszy placek może mieć kurs trenera personalnego. Jakby się w nieco inny sposób zdobywało taki tytuł to może mniej by było tego pajacowania na siłowniach.
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

"Bartek Buczek - przygotowania do sezonu jesiennego"

Następny temat

Piotr Cieśla UNS TEAM ,,Od ćwiczących dla ćwiczących''

WHEY premium