SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Test sprawności poprawa wyników

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1216

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

21

Waga

89

Wzrost

185

Cel treningowy

15 podciągnięć + poprawa kondycji

Uprawiane inne sporty

podciaganie, bieganie, pompki

Dieta

brak

Zażywane suplementy

brak
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 50
Witam, otóż na początku chciałbym prosić o wyrozumiałaś jeśli źle coś napiszę lub też chaotycznie, ponieważ moja wiedza na temat treningów itd jest niewielka. Ogólnie nie jestem w stanie znaleźć jednoznacznej odpowiedzi na moje pytania w innych miejscach, dlatego postanowiłem zebrać je w całość i założyć wątek.
Chciał bym prosić o poradę. Przygotowuje się do testów sprawnościowych podciąganie na drążku + biegi (50+1000)+ próba harwardzka. Zostało mi do nich +- 2 miesiące. W podciąganiu zatrzymałem się na magicznej dla mnie granicy 10-12 podciągnięć, od ponad 2 miesięcy (Stagnacja). Robię też pompki oraz biegam. Chciał bym ogólnie zoptymalizować to wszystko i w ciągu tych +- 2 miesięcy poprawić wynik. Wiem ze powinienem schudnąć przede wszystkim oraz jakoś urozmaicić mój trening. Wiem że powinienem się zabrać za poprawę tego już dawno ale niestety miałem tez inne zajęcia.

Podsumowując moje cele:
-zwiększenie podciągnięć do około 15 powtórzeń
-zmniejszenie masy ciała
-ogólne zwiększenie kondycji

Moje Treningi:
-podciąganie trening ze strony podciąganie.pl według rozkładu 9-11 powtórzeń
-pompki trening ze strony 100pompek.pl według rozkładu 36-40
pompki
- bieganie co 2 dni po około 20minut biegu bez przerwy

pompki z podciągnięciami robię naprzemiennie tak by się nie pokrywały

Planuję podczas treningu podciągania zacząć zmieniać rozstaw ramion, dołożyć leciutkie obciążenie stopniowo, oraz według jednej z rad która gdzieś przeczytałem w ostatnim powtórzeniu z serii opuszczać się +- 20 sekund. Czy to wszystko da się połączyć?

Moje pytania:
1)Jaka dietę wybrać by schudnąć ale i mieć siłę na ćwiczenia
2)Odnośnie podciągania:
-czy warto może zrezygnować z treningu pompek kosztem intensywniejszego treningu podciągania?
-czy lepiej może zastosować inny plan treningowy np piramidka
3)Czy zamiast biegać tak po prostu 20min warto by zastosować chociażby plan treningowy 40minut
4)Czy może warto na zmianę z bieganiem jeździć rowerem bez forsowania się bardziej rekreacyjnie (dzień biegania następny rower itd)
5)Jak to wszystko pogodzić żeby się nie przemęczać
6)Jakie suplementy zastosować przy tym wszystkim co by trochę wspomogły ale przy tym nie przeszkadzały w odchudzaniu. Myślałem o bcaa. Nigdy nic nie brałem.

Mam nadzieję że w miarę jasno to wszystko opisałem iż najdzie się ktoś kto zechce mi dać jakąś radę. Bardzo by mi na tym zależało.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 71 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 605
Moje pytania:
1)Wystarczy jeśc zdrowo, ograniczyc tłuszcze , wiecej witamin
2)Odnośnie podciągania:
-Dziwne pytanie, rób dalej te pompki, mozesz je zastąpic innym ćwiczeniem ktore angazuje troche wiecej meisni
- jesli chodzi o progres w podciaganiu to zwieksz ciezar (cos miedzy nogi, hantly czy cokolwiek i jak najszersze rozsatwienie dłoni)
3)Bieganie zostaw, wydłuż do 25 minut i stopniowo ten czas wydłużaj
4)Warto robić wszytsko, biegac mozesz codziennie, a żeby sie nie nudzic mozesz zmieniac na rower, trekking itd
5)Taki trening nie powinniene cie zmeczyc wyjatkowo, a jeśli tak jest to warto podniesc sobie poprzeczke, albo moze nawet zrobić jakies badania?
6) WItaminy i duzo płynów
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 714 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3894
A może wprowadzić HIIT?

gg: 43028048

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 714 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3894
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 50
@AngeloV
dzięki za odpowiedz a z tym przemęczaniem chodziło o to żeby po prostu się nie przetrenować żeby trening ten przynosił efekty
@szkatula88
o coś ciekawego w sumie może by i warto by się było za ten trening zabrać muszę to przemyśleć

Zmieniony przez - MrBlackHat w dniu 2012-03-24 21:13:18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 50
up. Miał by może jeszcze ktoś jakąś radę?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 372 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4447
podciąganie jakim stylem?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Witam ,nietypowy przypadek .

Następny temat

Klatka 2x tygodniu + P&P

WHEY premium