Witaj! Dołącz do społeczności ludzi aktywnych. Możesz zalogować się   lub zarejestrować
Wczytywanie danych ...
Autor

Termogeniki w żywności - jesz i spalasz

Masertiger

Wysłana - 03 czerwca 2008 12:25    Edytuj Cytuj

Sprawdź ile procent masz tłuszczu


Jedzenie, które przyśpiesza procesy spalania tkanki tłuszczowej. Jak myślicie? Czy istnieje coś takiego? Pewnie, że tak. W tym artykule dowiesz się więcej.

Jedzenie, które przyśpiesza procesy spalania tkanki tłuszczowej. Jak myślicie? Czy istnieje coś takiego? Pewnie, że tak. W tym artykule dowiesz się więcej.

Termogeniki to substancje, które powodują zwiększone uwalnianie ciepła z organizmu. Substancje te prowadzą do powstania zjawiska o nazwie termogeneza. Otóż jest to proces, podczas którego z tkanki tłuszczowej zostanie pobrana energia w celu produkcji energii termicznej.

Stosowanie termogeników jako suplementów diety lub spożywanie ich w codziennych posiłkach powoduje podwyższenie metabolizmu, zwiększenie wydatków energetycznych i przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej.

Termogeniki występują w naturalnej postaci w niektórych środkach spożywczych (o tym dalej). Jednak w praktyce stosuje się suplementy, czyli tzw. Fat-Burnery. Są to preparaty, których skład jest tak skomponowany, aby zarówno zwiększał metabolizm i termogenezę w stanie odpoczynku, jak i potęgował ją podczas treningu. Najlepszymi naturalnymi termogenikami są kofeina/guarana, zielona herbata i inne środki wspomagające. Występują też one w naturalnym pożywieniu, tylko gdzie?…

… otóż nie musimy poszukiwać wyszukanej żywności, by podwyższyć swój metabolizm. Produkty, które na co dzień są stosowane do przyrządzania posiłków w tym głównie przyprawy o ostrym piekącym smaku, są naturalnym źródłem termogeników. Do tych najbardziej sprawdzonych można zaliczyć ostrą paprykę, pieprz i imbir. W wielu badaniach potwierdzono że papryka i pieprz, zwiększają wydatki energetyczne, głównie poprzez wzmożone utlenianie tłuszczów. Przyprawy te ponadto zmniejszają uczucie głodu i imitują uczucie sytości. A imbir od dawna był zalecany już przez hinduskich lekarzy osobą z nadwagą i otyłością.

Są też substancje które utrzymują przez większą ilość czasu stan termogenezy, wspomagają one ten proces. Zawierają one duże ilości polifenoli zwanych katechinami. Najwięcej jest ich w herbatach – czarna, czerwona, a przede wszystkim zielona.
Jak na razie nie wykazano, by stosowanie naturalnych termogeników, będących składnikami naturalnej diety, mogło powodować jakiekolwiek niepożądane skutki uboczne.



Termogeniki:

Papryka- ostra czerwona Chili
Imbir
Pieprz- głównie Ceyenne, Turecki
Gorzkie pomarańcze

Substancje wspomaganie działanie termogeników:

Herbata- zielona, czerwona, czarna
Kawa
Czekolada
Kakao

Podsumowanie:

Jedzmy paprykę, stosujmy w kuchni przyprawy, pijmy herbatę , bo dobrze wpływają na metabolizm. Pamiętajmy, że należy przy tym zdrowo się odżywiać a wszystko będzie dobrze



 
Płeć: Mężczyzna
 
Wiek: 25
 
Waga: 73
 
Wzrost: 172
 
Obwód klatki: 102
 
Obwód ramienia: 38
 
Obwód talii: 84
 
Obwód uda: 65
 
Obwód łydki: 35
 
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej: 15
 
Aktywność w ciągu dnia: Praca, uczelnia, klub sportowy
 
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: futbol flagowy, kulturystyka
 
Odżywianie: zdrowa i wesoło
 
Cel: szybka redukcja
 
Ograniczenia żywieniowe: słodkie
 
Stan zdrowia: b.dobry
 
Preferowane formy aktywności fizycznej: 4 treningi, 2 godz na trening
 
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: nie
 
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów: tak
 
Stosowane wcześniej diety: nie

Spec SFD Odżywki i suplementy

Wysłana - 03 czerwca 2008 12:26 
W większości przypadków polecamy:

Dymatize - Xpand Xtreme Pump

CENA: 119.00zł
Olimp - BCAA Mega Caps

CENA: 79.00zł
Olimp - Gain Bolic 6000

CENA: 122.40zł


sprawdź pozostałe odżywki,  odżywki białkowe,  odżywki na masę

Masertiger

Wysłana - 03 czerwca 2008 12:26    Edytuj Cytuj
Napiszcie jakie pożywienia działa jeszcze na spalanie tkanki tłuszczowej.

bolek1970

Wysłana - 03 czerwca 2008 12:38    Edytuj Cytuj
Wyborowa z sokiem pomidorowym...
Art dobry dla wszystkich, ktorzy uwazaja, ze jesli 'nie poce sie jak swina' to spalacz nie dziala. Prawda jes taka, ze wiekszosc sezonowcow siegajacych po Venomy i inne dranstwa w zupelnosci ten sam efekt moglaby uzyskac popijajac 'mala czarna' na pol godziny przed treningiem.
Specjalista -
 
Przegląd tygodnia | Wyślij odpowiedź

Termogeniki w żywności - jesz i spalasz

Proszę w skrócie napisać w jaki sposób regulamin forum został złamany.



Nieuzasadnione użycie opcji grozi zablokowaniem konta.

Czy chcesz oddać głos na ten temat/użytkownika?


Twój głos jest dla nas niezwykle ważny, bo pozwola nam na ocenę użytkowniów i tematów.



Copyright 2000 - 2011 SFD S.A.