SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Teoria progresji-zwiekszania ilosci powtorzen w seriach przy tym samym obciazeniu.

temat działu:

Trening w domu

Ilość wyświetleń tematu: 2524

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 33 Wiek 38 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 162
Witam, czy jak robie hantlami 10kilowymi wyciskanie zolnierskie w taki sposob ze zwiekszam ilosc powtorzen w 3 seriach , zaczelem od 3 powtorzen w jednej serii pierwszego dnia po miesiacu robie 3 serie po 10 10 10 powtorzen i mysle ze jakbym sie dobrze rozgrzal to zrobil ponad 20 powtorzen w jednej serii wiec chcialbym sie dowiedziec od zaawansowanych uzytkownikow w jaki sposob rozlozyc ilosc poworzen w serii bo moge robic po 5 10 15 powtorzen ale jak to powinno byc abym mial powiedzmy wiecej sily dzieki cwiczeniom lub lepsza rzezbe bo chyba nie powinien cwczyc tak aby tylko jedna serie zrobic powiedzmy 30 powtorzen i basta, przecierz jak zrobie teraz 20 to chyba jakos mozna matematycznie z odpoczynkiem seryjnym powiedzmy nawet 5 minut zrobic 12 16 18 20 wiec 4 serie lub dorzucac ilosc powtorzen za kazdym cwiczeniu mi chodzi o ogulne poprawienie sily organizmu a podobno wyciskanie zolnierskie ktore nazywam militarnym jest polecane np. w stanach zjaednoczonych przez departament obrony dla np. glin, strazakow i innym nie wojskowych sluzb rzadowych i jest ono uznanane przez wladze za najbardziej przynoszace wzrot sily miesni calego ciala ja je tak rozumiem ze gdybym mial sztange taka 200cm to bym musial je robic jak ten olimpijczyk co po 600 kg w jednym powtorzeniu robi hmmm

elo

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 719 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 16783
Kolego, błagam, pisz poprawnie! Trudno zrozumieć, czego od nas chcesz.
Jeśli chodzi o siłę - zaleca się mało powtórzeń - 1-8. Jeśli nie o siłę, poczytaj to https://www.sfd.pl/Strach_przed...wynikami_-t247583.html.
W każdej serii powinieneś robić coraz mniej powtórzeń.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 33 Wiek 38 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 162
tak, masz racje przy podnoszeniu obciazenia z serii na serie jednak ja pisze kiedy to nie modyfikuje obciazenia czy ma to jakies plusy? Wiec radzisz Panie kolego zebym robil 20 15 10 5 powtorzen bo tyle bym zrobil przy dobrej rozgrzewce i odstepach miedzy seriami okolo 2-5 minut moze powtorze ze mi o niezmienianie obciazenia chodzi jest to w temacie

elo

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
W każdej serii powinieneś robić coraz mniej powtórzeń.

Dlaczego mniej a może walnie 5x5 lub 12 10 8 6 i 15 z małym obciążeniem dla maksymalnej pompy jest dużo kombinacji
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 33 Wiek 38 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 162
Dziekuje rozumiem, {5 serii po 5 powtorzen} VS {5 serii po 7 6 5 4 3 powtorzen} jesli chodzi o zwiekszenie ilosci samych serii w moim przypadku to jest dla mnie dobrym pomyslem jednak jak zareaguja miesnie mam na mysli system ktory jest podstawa kulturystyki tzn. sztuczny system typu odzywki dieta plany treningowe lub naturalny system typu brak odzywek dieta domowa cwiczenie na luzie tzn. z unikaniem zakwasow lub przemeczen i kontuzji oraz przemeczeniu organizmu od przesadzonego ciezaru. Tym razem pytam bardzo ogulnie bo z doswiadczenia wiem o sobie ze moj sztywny system runal po 6 latach kiedy to cwiczylem na mase i rzezbe dlatgo teraz pakuje sobie malymi jak na poczatek hantlami aby nabrac sily no pozniejsze pakowaie na po raz kolejny mase i rzezbe efekt przewiduje jeszcze lepszy bo 18late o wadze 65 kg a 24latek o wadze 100 kg to tez roznica tzn. podobno teraz jest co rzezbic a ja wlasnie jak to czlowiek teraz na niby sile chce heh. Prosze piszcie tak ogulnie moze mi cos napiszecie o ekspanderze lub ile powinno sie oczekiwac w moim wieku moznosci wycisniecie zolnierskiego sztanga do gury to zafunduje sobie juz na nadchodzacy okres jesienno-zimony takie cos elo pozdro

elo

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomocy...

Następny temat

Po redukcji czas na masę

WHEY premium